نتایج جستجو برای عبارت :

پسر کو ندارد نشان از پدر، تو بیگانه خوانش، مخوانش پسر.

کلمه اب بازبان های مختلف!
پارسی میانه (پهلوی):ʾp̄ به خوانش:/āb/ از پارسی باستان (هخامنشی): به خوانش: /ap/ از از ریشه‌ی پیش-ایرانی:-Hap (دربردارنده: اوستایی: به خوانش: /ap/، کردی سورانی: ئاو به خوانش: /āw/ کردی کرمانجی: av به خوانش: /āv/ پشتو: اوبه به خوانش: /obë/ بلوچی: آپ به خوانش: /āp/، مازندرانی: او به خوانش: /ow/ تالشی: آو به خوانش: /āv/) ریشه پیش-هندو-ایرانی(نیا-هندو-ایرانی): -Hap (دربردارنده: سنسکریت:अप् به خوانش:/áp/ ) از ریشه پیش-هندو-اروپایی: ep* به معنی: آب ، پیکر آب
خوانش پریشی یک اختلال یادگیری است که امر خواندن و نوشتن را برای فرد دشوار می کند. خوانش پریشی بر روش هایی که مغز سمبل ها و صدای کلمات را پردازش می کند اثر می گذارد و بر تشخیص، هجی کردن و توانایی انطباق حروف با صدا ها اثر می گذارد. با اینکه دیسلکسی عارضه ای عصبی است اما هیچ ارتباطی با هوش ندارد.
خوانش پریشی بسیار شایع است و متخصصین معتقدند که بین ۵ تا ۱۰ درصد افراد به این عارضه مبتلایند در حالی که بعضی دیگر تا ۱۷ درصد نیز تخمین می زنند. تشخیص، هدا
نمایش‌نامه شب یلدا به نویسندگی و هدایتگری محمدمهدی اسدزاده و مدیریت سید علیرضا موسوی روز چهارشنبه ۴ دی ماه جاری در سالن غزل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس خوانش خواهند شد.
انتشار: تئاترفارس - هنرشیراز - اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس -
ادامه مطلب
نمایشنامه خوانی «از جهنم تا گولاگ» پنجم مردادماه به کارگردانی سیدمحمدصادق سیادت در تماشاخانه دیوار چهارم برگزار می شود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مشاور رسانه ای پروژه، نمایشنامه «از جهنم تا گولاگ» به نویسندگی حمیدرضا اسدزاده، کارگردانی سیدمحمدصادق سیادت، طراحی افسانه بخشی فرد و تهیه کنندگی مهدی غلامی سرخه، شنبه پنجم مردادماه در تماشاخانه دیوار چهارم خوانش می‌شود.
ادامه مطلب
گویند چون خزانه انوشیروان دادگر را گشودند، لوحی دیدند که پنج سطر بر آن نوشته شده بود :
هر که مال ندارد، آبروی نداردهر که برادر ندارد، پشت نداردهر که زن ندارد، عیش نداردهر که فرزند ندارد، روشنی چشم ندارد
و هر که را هم این چهار ندارد،هیچ غم ندارد ...!
یعنی میشه سال بعد این موقع تو خونه‌ی خودم بیدار شم؟ بله، درست حدس زدید. به‌خدا خودمم اسمشو نمی‌دونم، فقط می‌دونم پسرعموی مرتضی‌ست. پدرشون هم یک ماه پیش مهمونمون بود. اینا خاندان، ایل و تبار شبیه همه‌اند، موندم چه‌جوری بقای نسل می‌کنن. محمد هم مثل من از دست‌شون شاکیه. دیشب داشتم براش توضیح می‌دادم که احتمالا هرکدوم از اینا یک و فقط یک قابلیتی داره که بقیه ندارن و با جمع‌شدن کنار هم به نسل‌شون ادامه میدن. باز خوبه متحدن و در کنار هم اذیت
خوانش های فشار خون از دو عدد تشکیل شده است: یکی از آنها فشار خون سیستولیک و دیگری فشار خون دیاستولیک را نشان می دهد.فشار خون بالا اغلب موجب علائمی مشهود نمی شود اما می تواند به مشکلات سلامت جدی، مانند بیماری قلبی یا سکته مغزی منجر شود. حفظ فشار خون در محدوده سالم می تواند به پیشگیری از این مشکلات کمک کند.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از عصر ایران ، فشار خون بالا که به نام پرفشاری خون نیز شناخته می شود شرایطی بسیار شایع است که حدود 25 درصد از جمعیت
رکنا: برای نخستین بار در یک کهکشان خارج از منظومه شمسی مولکول اکسیژن قابل تنفس رصد شده است. اکسیژن در این کهکشان ۱۰۰ بار بیشتر از مقدار رصد شده در راه شیری است.
به گزارش رکنا، ستاره شناسان برای نخستین بار مولکول‌های اکسیژن را در یک کهکشان خارج ازمنظومه شمسی رصد کردند.
گروهی از محققان در رصد خانه «شانگهای آسترونومیکال» این کشف را انجام داده‌اند. ستاره شناسان با تحلیل امواج نوری که از کهکشان «مارکاریان ۲۳۱» به زمین می‌رسد، متوجه حضور مولکو
رکنا: برای نخستین بار در یک کهکشان خارج از منظومه شمسی مولکول اکسیژن قابل تنفس رصد شده است. اکسیژن در این کهکشان ۱۰۰ بار بیشتر از مقدار رصد شده در راه شیری است.
به گزارش رکنا، ستاره شناسان برای نخستین بار مولکول‌های اکسیژن را در یک کهکشان خارج ازمنظومه شمسی رصد کردند.
گروهی از محققان در رصد خانه «شانگهای آسترونومیکال» این کشف را انجام داده‌اند. ستاره شناسان با تحلیل امواج نوری که از کهکشان «مارکاریان ۲۳۱» به زمین می‌رسد، متوجه حضور مولکو
رکنا:  برای نخستین بار در یک کهکشان خارج از منظومه شمسی مولکول اکسیژن قابل تنفس رصد شده است. اکسیژن در این کهکشان ۱۰۰ بار بیشتر از مقدار رصد شده در راه شیری است.
گروهی از محققان در رصد خانه «شانگهای آسترونومیکال» این کشف را انجام داده‌اند. ستاره شناسان با تحلیل امواج نوری که از کهکشان «مارکاریان ۲۳۱» به زمین می‌رسد، متوجه حضور مولک
با عرض و سلام و ادب خدمت همه اعضای محترم حلقه داستانی کویر
به دلیل اینکه هیچکدام از دوستان داستانی روی وبلاگ نگذاشتند، طبق قرار قبلی، این هفته به خوانش متن های نوشته شده مرتبط با موقعیت ها خواهیم پرداخت.
دو موقعیت اخیر:
ورود به خانه و روبرو شدن با جنازه کسی که راوی با او قرار دارد.
دیدن شخصی در خیابان که سه سال پیش مرده است.
جان بی جمال جانان میل جهان ندارد هر کس که این ندارد حقا که آن ندارد با هیچ کس نشانی زان دلستان ندیدم یا من خبر ندارم یا او نشان ندارد هر شبنمی در این ره صد بحر آتشین است دردا که این معما شرح و بیان ندارد سرمنزل فراغت نتوان ز دست دادن ای ساربان فروکش کاین ره کران ندارد چنگ خمیده قامت می‌خواندت به عشرت بشنو که پند پیران هیچت زیان ندارد ای دل طریق رندی از محتسب بیاموز مست است و در حق او کس این گمان ندارد احوال گنج قارون کایام داد بر باد در گوش دل فر
من یک دهن خسته که آواز ندارد 
یک پنجرهء بسته که پرواز ندارد 
من بی تو یکی مثل خودت، آینهء دق! 
یک آخر بیهوده که آغاز ندارد 
 اینقدر نگو از من و از هر چه تو بنویس
هر حس پدرمرده که ابراز ندارد! 
 دستی که قلم را به تعفن نکشاند 
مانند رسولی است که اعجاز ندارد
یا ما خبر از خانهء همسایه نداریم 
یا اینکه کسی در دِه ما غاز ندارد! 
 بگذار همانند تو دیوار بمانیم
این خانه نیازی به درِ باز ندارد 
علی اکبر یاغی تبار
خوش‌بختانه یا متاسفانه، علوم، علوم تجربی‌در واقع، آن‌چنان در پارادایم حاکم حل شده‌اند، که به ندرت می‌توان ساختاری یافت که پارادایم‌های دیگر را پذیرفته باشند. پارادایم امروز علوم، پارادایم لاجیکال پوزیتیستی‌ست، حالا کمی این‌ور، یا آن‌ور.
علوم‌انسانی اما جولان‌گاه تمام کاستی‌های [هر چند اندک و این‌جا دریا شده‌ی] پارادایم پوزیتیویستی هستند. پارادایم‌های روان‌شناسی هنوز دد حال نزاع هستند و پارادایمی توان عرَ اندام آنچنانی ندار
آقای فتوره‌چی یه اصطلاح معروف داره تو توییت‌هاش با عنوان «ضرورت خوانش فروید در کنار مارکس» جهت تحلیل اوضاع اجتماعی_فرهنگی مملکت.و من تا وقتی تو محیط واقعی کار قرار نگرفته بودم فکر نمی‌کردم ماجرا انقدر عریان و انقدر چندشناک در جریان باشه...

پ.ن: منظورم از چندشناک، عمق فساد نیست؛ شدت بلاهت‌آمیز، بچه‌گانه و ابتدایی بودن عقده‌هاست...
نام نقی در این جهان همتا ندارد
پاکیزگی غیر از شما معنا ندارد
هادی اگر باشی برای بنده کافی است
راه سعادت غیر تو مولا ندارد
فهمیده ام از احترام پرده ی قصر
عالم به جز تو حضرت والا ندارد
بدخواه تو مبهوت مانده در جلالت
حرفی برای رد و یا حاشا ندارد
کردی مداوا زخم های دشمنت را
بی شک کسی چون تو دل دریا ندارد
این که دخیل نام تو شد مادر او
یعنی که دشمن غیر تو ماوا ندارد
کل کریمان از گدایان تو هستند
بسیار داری آن چه هر دارا ندارد
حاجت رواییِ گدای خانه ی تو
بحث از ژانر یا گونه فیلم‌های سینمایی همواره یکی از چالش برانگیزترین مناقشات در بین سینماگران و منتقدان سینما بوده است؛ به طوری که از یک طرف عموم منتقدان، پایبندی به قواعد ژانری را نقطه قوت فیلم‌ها قلمداد می‌کنند و از سوی دیگر، برخی برآنند که پرداختن به ژانر فیلم‌ها امروزه دیگر یک تقلای بی‌نتیجه و منسوخ در خوانش آثار هنری است.
با این همه، نمی‌توان فراموش کرد که هرچقدر هم‌پوشانی فیلم‌ها، از منظر گونه‌شناسی آن‌ها، افزایش یابد، باز هم..
بخشی تفصیل‌یافته از مقالهٔ ابن‌خلدون و مفسران، در شمارهٔ اخیر (۲۶-۲۷) مجلهٔ صدرا به چاپ رسیده است. اگر به متن دیجیتال آن دست پیدا کردم منتشر می‌کنم.

اصل مقالهٔ ابن خلدون و مفسران که عمدهٔ مطالعات آن مربوط به حوالی سال ۱۳۸۷ است، اینجا چاپ شده است.
نمایش‌نامه‌خوانی «کاش شادی‌م پایدار باشد» که الهامی از داستانی به همین نام نوشته میشل تورنیه با هدایت‌گری کاوه خواجه و مدیریت سید علیرضا موسوی روز چهارشنبه ۲۵ دی ماه جاری در سالن غزل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس خوانش شد.
انتشار: پیام‌خبر -
ادامه مطلب
با امروز سه روز از شهادت حاج قاسم سلیمانی می‌گذرد و همه منتظرند که واکنشی نشان داده شود.شواهد امر هم نشان می‌دهد که جناح مذاکره تمایلی به پاسخ جدی ندارد. هم از آمریکا می‌ترسد و هم همیشه تنش‌زدایی کرده تا به خیال خودش اوضاع را بدتر نکند.اضافه کنید به پیشنهاداتی مثل پیشنهاد لغو تحریم در ازای کوتاه آمدن که ظاهرا از طرف قطر مطرح شده است.
ادامه مطلب
آن رفیق برسعادت جمعه هاست/زمزم خوب عنایت جمعه هاست/اهل بیت مصطفی را یادمان/گلشن نیک امامت جمعه هاست/لذت دیدار دارد بندگی/وقت شیرین عبادت جمعه هاست/گریه دارد شیعه برصاحب زمان/ندبه خوانش برصداقت جمعه هاست/درنمازجمعه وحدت گل کند/همدم نور وهدایت جمعه هاست/شورهم عهدی مابا رهبری است/یاورناب ولایت جمعه هاست/ازامام وازشهیدان یادکن/یادمان برشهادت جمعه هاست/هر غروب جمعه ای دلگیرشد/بهرزهرا هم ارادت جمعه هاست/کن دعا بهر ظهور مهدوی/لطف مولابا رضایت ج
اویی که بسیار دوست می‌دارمش، می گوید اگر الان با ماه ازدواج کرده بودی، خوشبخت بودی. اویی که خبر ندارد از زخم کوچک من. اویی که خبر ندارد از رحیل چشمان تو. اویی که خبر ندارد از ذکر خیال من با کولیانِ آواره. اویی که خبر ندارد از تمام دیرینگی‌هایی که در دیار تو جا گذاشته ام. اویی که خبر ندارد...
او با خودش می‌اندیشد آفتابی نشدن در جاهایی که معمولا آدم‌های اهل کتاب و مطالعه سر و کله‌شان پیدا می‌شود، خوب است یا بد؟ اگر کتاب‌فروش جیحون اصلا یادش نباشد او را آخرین‌بار کی دیده، خوب است یا بد؟ اینکه بدون پرسش از فروشندگان دقیقا بداند کدام کتاب را در کدام قفسه پیدا کند خوب است یا بد؟ اینکه کتاب‌هایی را که می‌خواند در شبکه‌های اجتماعی مختلف جار نمی‌زند خوب است یا بد؟ اینکه لیستی از کتاب‌هایی که امسال قصد خوانش آنها را دارد در جایی
دوران عجیبیست کسی فکر کسی نیست
حتی به خودش نیز بشر رحم ندارد
تا منفعتت رفت، توام رفته ای از دست
بر شاخه ی خشکیده تبر رحم ندارد
شاهی که به دست پسرش مرد نوشته...
حتی به پدر نیز پسر رحم ندارد
محتاج خودت باش که این تیغ جماعت
بر دست و سر و پا  و به پر رحم ندارد
طوفان زده دنیای مرا سخت شکسته
طوفان زده، بر زیر و زبر رحم ندارد
دستی که مرا کنده از این چاه... رها کرد
باور بکن ای عشق، بشر رحم ندارد
#حمید_رفائی
@hamidrefaeipoem
سخن در نزد من همچون سراب است
دل دیوانه ام حالش خراب است
گل سرخ از ازل بویی ندارد
دلم بی تو هیاهویی  ندارد
اگرچه با تو شادم و جوانم
چو نیستی همچو بیدی مرده سانم
تو را دیدم که زیبایی چو دریا
دل دیوانه ام دارد تمنا
دل مرغِ قفس آوا ندارد
هوا سرد است و نایش نا ندارد
به بالم دست گیر و مرحمش کن
بخوان نغمه که صوتت تا ندارد
کنون آید همی شعرم به پایان
چرا کین دل، دل گفتن ندارد
اگرچه هست صحبت های بسیار
ولی حرف زیاد، گفتن ندارد
پر بی بال من را تو دوا کن
دل دیو
جمعه های آخرسال است ودلهامنتظر/کهکشان وسال وماه وکل دنیامنتظر/آل احمدهم یکایک مژده وصلش دهند/قلب پاک مرتضی وچشم زهرامنتظر/کربلابهرقدومش نورباران گشته است/جمعه هاشدندبه خوانش تابه فردا منتظر/شیعیان اندرفراقش اشک زمزم کرده اند/هربهارو هرمحرم دشت ودریا منتظر/چشمهاشدبی فروغ واشکبار حضرتش/کشورایران و رهبرگشت آقا منتظر/هست درآمادگیها زمزم وشوق وصال/حضرت مهدی خودش هم هست اینجامنتظر/پس بیاای یوسف حق تاظهورت رخ دهد/گنج زیبای عدالت سوی برپامن

این صفحۀ معرفی کتاب است و مخاطب اصلی آن شما هستید...
کتاب­های بسیاری درصف­ اند تا برای شما خودنمایی کنند و با خوانش آنها، هم سواد کتابی­­ تان را بالا ببرید و هم در نوشتن کارهای مستند و نیاز به علم اختصاصی، یاری گرتان باشند.
اولین پست از این صفحۀ اختصاصی به شما اختصاص دارد و می­ خواهم قیچی افتتاح و گشایشش را به دستان پرمهر و محبت شما بسپارم؛ این پستِ مرتبط با کتاب و کتابخوانی، همیشه فعال خواهد بود و می توانید پس از خوانش کتب جدید، از آن در جهت
فاطمه الگوی هر زن یاکه نام مادر است/چون بهشت جاودانه زیرگام مادر است/پیش حق محبوب باشد حضرت خیرالنساء/رحمت حق هم فراوان پشت بام مادراست/دختر احمد همیشه کوثرپروردگار/ارزش انسان سراسرسوی جام مادراست/در ولایت محوری شدجانفدای مرتضی/ازبصیرت جاودانه این پیام مادراست/شیرپاکش هدیه داده چون سعادت رابه ما/مرتضی تاروز محشرهم امام مادراست/کودکان رادرس داده کربلایی مسلکی/با ولایت تا شهادت هم مرام مادر است/مادرپاک وبهشتی زحمتش بسیارهست/نسل الگوی ول

کدام خوانش دیگر رامیان جمله بگردانمکه در «به پنجره‌ها بنگر»خیالِ پرزده‌ای باشد؟کدام خواهش دیگر رابه گوش باد فروخوانمبه شوق آنکه پس از چندیمحالِ سرزده‌ای باشد؟کدام پنجره می‌بازد؟کدام پنجره می‌بندد؟کدام آینه غمگین است؟کدام آینه می‌خندد؟میان قاب لب دیوارهجوم جمعیتی خوشحالاز آن جهت که حضوری نیستبه راه وحشت و استیصالرسیده‌ایم به فرداهازمان کرشمهٔ نو داردبه جنگلی که در آن حتیشغال حق وتو دارد. 
غلامرضا آقاسی
شاهنامه خوانی مجازیتصویر کتاب کودکی رستم در گروه کتابخانه علوی برای اعضا به اشتراک گذاشته شد و بعد از خوانش کتاب اعضا صدای خود را ارسال کردند تا کلیپی جهت اشتراک در فضای مجازی تهیه گردد.

۱۰ نشانه مردی که دوست‌تان ندارد.
تفاوت زیادی بین وقتی که یک مرد دوستتان دارد و یا هیچ حسی نسبت به شما ندارد، وجود دارد. زمانی که مرد عشق و علاقه‌اش را نسبت به زن از دست می‌دهد، آن را با استفاده از رفتار، زبان بدن و نحوه برخوردش نشان می‌دهد.
ادامه مطلب
یکی از بهترین
کتاب های تخصصی که خوانده بودم. چراکه آدم را زنده نگه می داشت و نمی گذاشت که آدم
کتاب را زمین بگذارد و پس از یکسری توضیحات نظری، سریع این مطالب را در قالب
داستان ارائه می داد و آنها را در درون داستان تشریح می کرد.
این کتاب به سبک
رئالیست و ناتورالیست می پرداخت و آنها را به سختی از هم متمایز می کرد و داستان
های مختلفی را با سبک های رئالیسیتی و ناتورالیستی ارائه می داد. البته تفکیک این
دو سبک بسیار سخت است و واقعا شاید نشود به درستی ای
حدسم درست بود از اوّل، زن حال انتظار ندارد
مهمان نیاورید برایش؛ این خانه خانه‌دار ندارد
دیوار پیچ‌پیچ تخیّل، دیگر به گِل نشسته مخاطب!
حتا به قدر رنگ گُلی هم، از حرمتِ بهار ندارد
نه شاعرم نه زن نه اقلاً یک تن میان این‌همه تنها
اصلاً بدم می‌آید از این‌جا ـ این حس هم اعتبار ندارد ـ
باور نمی‌کنی به چه میزان، زشت است این عدالتِ ویران
از ری بگیر تا به شمیران، زن با کسی قرار ندارد
تند از کنار آینه رد شد، تا حس کند هنوز جوان است
زیرا که روبه‌روی و
تو چرا هر وقت به من نیاز داری به سراغ من می آیی؟ چرا هر وقت خسته ای؟ کلافه ای ؟ استرس داری؟ بیکاری ؟
تو مرا فقط برای اوقات فراغتت میخواهی و من این را نمی خواهم ...
به کتابم نگاه میکنم رویش را از من برگردانده و به حالتی قهرگونه نشسته است !
حرفهایش را در ذهن مرور میکنم ، او درست میگوید،هیچ وقت او را از عشق در دست نگرفتم ،باز نکردم  ، نخواندم ،همیشه حس نیازی را داشتم که با عشق بازی با او رفعش میکردم ، انگار که کتابهایم از جنس دختر و من آن پسر گستاخی ا
بحث از ژانر یا گونه فیلم‌های سینمایی همواره یکی از چالش برانگیزترین مناقشات در بین سینماگران و منتقدان سینما بوده است؛ به طوری که از یک طرف عموم منتقدان، پایبندی به قواعد ژانری را نقطه قوت فیلم‌ها قلمداد می‌کنند و از سوی دیگر، برخی برآنند که پرداختن به ژانر فیلم‌ها امروزه دیگر یک تقلای بی‌نتیجه و منسوخ در خوانش آثار هنری است.
با این همه، نمی‌توان فراموش کرد که هرچقدر همپوشانی فیلم‌ها، از منظر گونه‌شناسی آن‌ها، افزایش یابد، باز هم به

نوشتهٔ فرشید آذرنگ ، حرفه هنرمند ۱۱ 
از اینجا فکر میکنم بتونین داشته باشینش.

اولین بار این مقاله رو مرداد ۹۶ خوندم. ببینیم الان برام چجوری هست. من میگم آدم کم بخونه اما درست بخونه. منظورم اینه هر مقاله ای ارزش خوندن نداره بهتره مقاله های خوبو چند بار خوند. سخن بزرگان مائده :دی

علامت انسان رشد نیافته این است که میخواهد بزرگوارانه در راه یک هدف جان بسپارد و حال آنکه علامت انسان رشد یافته این است که میخواهد در راه یک هدف به فروتنی زندگی کند.
شاهنامه خوانی مجازیتصویر کتاب کودکی رستم در گروه کتابخانه علوی برای اعضا به اشتراک گذاشته شد و بعد از خوانش کتاب اعضا صدای خود را ارسال کردند تا کلیپی جهت اشتراک در فضای مجازی تهیه گردد.

کلیپ این فعالیت را میتوانید از اینجا دانلود کنید.
جمعه ۱۷ آبان من برای اولین بار تو محیطی خارج از دانشگاه اجرا رفتم و انقدر بابتش ذوق دارم که هوای اطرافم داره می‌لرزه.به نظر من که اجرای بدی نبود و راضی بودم. خدا رو شکر روی ریتم آهنگ موندم و جلو و عقب نشد و وقت اضافه نیوردم. دوستامو نشونده بودم دو ردیف اول که هر بار سرمو میارم بالا چهره‌های آشنا ببینم و فکر کنم خوبه خوبه اینجا همون تالار هشت دانشگاهه. نگران نباش. و نگران نشدم :)یه قسمت‌هایی از نمایشنامه که حس میکردم برای خوانش مشکل داره رو درس
حدود یک سال ار اخرین پستی که گذاشتم میگذر
تو این یک سال خیلی چیزا عوض شد از تحصیل در مقطع ارشد که حسش نداشتم و ششد اون در رشته ای اصلا فکر نمیکردم
تا کاری که الان باهاش اخت شدم
والان تو این یک سال بیشتر وقتتم تنظیم کردم کتابخوانی به صورت برنامه روزنانه و اجباری باشد و شده بخشی از زندگی

کلیدر 
جنگ صلح
دنیای سوفی
جز از کل
مغازه خودکشی
ریگ روان
پسرکی با پیژامه راه راه
نامه به کودکی هرگز زاده نشد
طرسق بسمل شدن
مجله داستان از اذر ماه
بخشی از
چه فکر می‌کنی؟که بادبان‌شکسته زورق به گِل نشسته‌ای‌ست زندگی؟
در این خرابِ ریخته، که رنگ عافیت از او گریخته؛ به بن رسیده، راه بسته‌ای‌ست زندگی؟چه سهمناک بود سیل حادثه!
که همچو اژدها دهان گشود، زمین و آسمان ز هم گسیخت، ستاره خوشه خوشه ریخت.و آفتاب در کبود دره‌های آب غرق شد.هوا بد است. تو با کدام باد می‌روی؟چه ابر تیره‌ای گرفته سینه‌ی تو را که با هزار سال بارش شبانه‌روز هم دل تو وا نمی‌شود؟
تو از هزاره‌های دور آمدی.در این درازنای خون‌ف
با این همه، نمی‌توان فراموش کرد که هرچقدر همپوشانی فیلم‌ها، از منظر گونه‌شناسی آن‌ها، افزایش یابد، باز هم به
بسم او ...
غم را نمی توان پنهان کرد حتی اگر پلک‌هایت را محکم ببندی تا مبادا کسی از خطوط چشمانت بخواند غمت را. 
غم‌ها زندان چشم ها را تاب نمی‌آورند. اشک می‌شوند و می‌لغزند و خودشان را به همه نشان می‌دهند.
هیچ کس هم از این قاعده مستثنا نبوده و نیست. 
مرد و زن ندارد. آدم خام و دنیادیده هم ندارد.
ادامه مطلب
بار پنجاه و هفتمی ست که این جمله را می خوانم: "تو در دایره ی نگاه منی همیشه، در دایره ای به مساحت  یک نفر" مخاطبِ ناگهان ِ این جمله من بودم و  حالا بعد از هر خوانش احساس می کنم زمین بایری هستم که بر آن برف به حد نعمت باریده است و ریشه های درختانش دیگر از تَموز نمی هراسند .ببین ! دارم به کارگر افتادن ِ برخی جمله ها در تنگنای دقایق دشوار زندگی ام فکر می کنم ‌و به اینکه آیا تا به حال چه جمله هایی از من در تنگنای دقایق ِ  دشوار کسی یا کسانی کارگر افتاد
باور کنید یکی از انگیزه های من در تحصیل در رشته علوم شناختی ، تنها پیدا کردن ساز و کاری برای حذف اختیاری برخی داده های ذهنی است .
نمی شود فراموشش کرد
نمی شود از یاد برد 
این ها از یک فقره مشکلات روانی ناشی می شود، که خودم اذعان دارم.
مریضی خطرناک و دردناکی است، اصلا وجود برخی داده های ذهنی معنایی ندارد، سودی ندارد، ته داستان ندارد ، فرجام ندارد، اصلا داستانی ندارد. اما نمی شود حذف کرد. گویی این نوع خاطرات باید باشند همیشه و در حین زندگی، اما نب
علائم کبد چرب
چگونه بیماری کبد چرب را تشخیص دهیم
متاسفانه این بیماری علائم خاصی ندارد. علائم کبد چرب ناپیدا است. این بیماری به صورت خاموش بوده در مواردی که کبد دچار التهاب و آسیب بافت کبدی صورت می شود علائم خود را نشان می دهد. یکی از علائم آن درد مبهم در ناحیه ربع (یک چهارم) فوقانی راست شکم حس می گردد و در موارد شدید تر باعث عوارض پوستی مانند التهابات پوستی، خارش و زخم های نابجا، خونریزی های زیر پوستی و کبودی خود را نشان می دهد.

ادامه مطلب
میگوید بی تو میمیرم.هیچ کس باور نمی‌کند.ولی او میمیرد.خودکشی میکند و خودش را نشان میدهد و خلاص میشود.و ب بقیه گزینه های روی میز توجه ندارد.یکی از گزینه های مهم این است که بماند و بسوزد بسازدوبا  بازی روزگار پیش برود.اما نباید آن آدم سابق باشد.نباید ضعف نشان دهد بایدقوی شود.بماند ببیند آنهایی را که ترکش کردن زیر دستش شده انداز او پایین ترن.و ذلیل شده اند.باید نشان دهد در باره او اشتباه کرده اند..ولی مرگ فقط مردن جسم نیست!روزی دختری پسری را ترک ک
 یک شرکت کره ای ترازوی هوشمندی ساخته که بدون در نظر گرفتن افزایش یا کاهش وزن پیام های تشویق آمیز  به فرد ارائه می دهد. 

این ترازو در نمایشگاه CES ۲۰۲۰ رونمایی شده و شبیه یک ابر است و وزن فرد را به طور دیجیتالی نشان می دهد. در این ترازو همراه وزن، یک پیام تشویق آمیز نیز برای کاهش وزن نشان داده می شود.

این ترازوی هوشمند به یک اپلیکیشن موبایل متصل می شود و پس از آنکه فرد وزن خود را اندازه گرفت، اپلیکیشن جملات تشویقی به کاربر نشان می دهد. مثلا پس ا
از شایعه تا واقعیت: از چند روز پیش شایعه‌ای با عنوان بزرگترین اختلاس ایران منتشر شد. برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی به نقل از یکی از رسانه‌های ضدانقلاب مدعی شدند که علی انصاری، موسس بانک آینده اختلاسی به ارزش ۱۴۰ هزار میلیارد تومان انجام داده و از کشور فرار کرده است.

اما برخلاف این شایعه تصاویر منتشر شده از حضور علی انصاری در مراسم سومین دوره اهدای نشان کارآفرینی امین‌الضرب که روز گذشته (سه شنبه) در تالار وحدت برگزارشد، نشان می‌دهد که ا
از شایعه تا واقعیت: از چند روز پیش شایعه‌ای با عنوان بزرگترین اختلاس ایران منتشر شد. برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی به نقل از یکی از رسانه‌های ضدانقلاب مدعی شدند که علی انصاری، موسس بانک آینده اختلاسی به ارزش ۱۴۰ هزار میلیارد تومان انجام داده و از کشور فرار کرده است.

اما برخلاف این شایعه تصاویر منتشر شده از حضور علی انصاری در مراسم سومین دوره اهدای نشان کارآفرینی امین‌الضرب که روز گذشته (سه شنبه) در تالار وحدت برگزارشد، نشان می‌دهد که ا
چشمی که به شب بنگرد از پشت نقابی،
تکرار کند قصه‌ی روزی و عقابی،
تردید ندارد که جهان زیر پر اوست،
هر ره که رود سایه‌ی او همسفر اوست،
این مرغ گذر از پل تدبیر ندارد،
شاید خبر از گردش تقدیر ندارد،
روزی که بگیرند از این چهره نقابی،
وقت است کبوتر بزند نوک به عقابی...

+این تفسیر شما رو به یاد کسی نمیندازه؟ :/
+اگر دوست داشتید با این لینک دانلود کنید.

دلبرا درهوس دیدن رویتدلم من تاب ندارد.،نگهم خواب ندارد،قلمم گوشه دفتر،غزل ناب ندارد،همه گویندبه انگشت اشاره،مگراین عاشق دلسوخته ارباب ندارد؟توکجایی گل نرگس زفراقت دل من تاب ندارد؟اللهم عجل لولیک الفرج

میلاد امام زمان بر همگان مبارک
کرونا به من نشان داد
هنوز هم هیچ قرنطینه ای
توان مقابله با
دلِ جامانده در حرمت را ندارد...
دلم برای هیچکس آنقدر تنگ نیست
که تحملش سخت باشد!!!..
اما;کرونا خاست بگوید
هیچ کس لایقِ زیارت نیست; نگران نباش
صبر کن...تا لایق شوی...!
#السلام علیک یا اباعبدالله الحسین
#کرونا درمانی

جلسه دوم محفل ادبی فیض
دومین جلسه از جلسات محفل ادبی فیض با حضور بیش از 40 نفر از اعضا از ساعت 15 تا 17 عصر دوشنبه 23 دی ماه 1398 در سالن جلسات کتابخانه مرکزی پارک شهر برگزار شد. در ابتدای جلسه با خوانش دیباچه گلستان سعدی برنامه های این جلسه محفل فیض به اطلاع اعضا رسید،پس از شعر خوانی تعدادی از اعضا و ارایه شعر در زمینه مطروحه جلسه گذشته،خانم مولاوردی از اعضای محفل ادبی فیض ارائه یی در زمینه زندگی و آثار کلیم کاشانی داشتند که با نمایش تصاویری از م
راشید مادرنه، رئیس پارلمان بروکسل به ماهی نور اوزدمیر عضو سابق پارلمان بروکسل نشان پادشاه لئوپولد بلژیک را اعطا کرد.
اوزدمیر پس از دریافت این نشان در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی گفت: امروز یک روز زیبا برای من است. امروز به نوعی تجلیل از 10 سال کار من در پارلمان بروکسل است.
وی افزود: به من نشان پادشاه لئوپولد اعطا شد. من مفتخر هستم و از طرف همه کسانی که از من حمایت کرده اند این نشان را دریافت می کنم.
این نشان به اوزدمیر از طرف فیلیپ پادشاه بلژیک
سحر پهلوان نشان روانشناس و مشاور، درباره چگونگی کنترل خشم، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین مسائل در ارتباط با مدیریت هیجانات، کنترل خشم است و زمانی که ناکامی رخ می‌دهد ما خشمگین می‌شویم.
این روانشناس بیان کرد: مدیریت هیجانات ارتباطی با بهره هوشی، میزان تحصیلات و … ندارد چراکه مهارت آموختنی است و افراد برای فراگیری این مهارت باید نکاتی را رعایت کنند.
پهلوان نشان ادامه داد: ابتدا باید هیجانات خود را بشناسیم تا بتوانیم هیجانات را نام‌گذاری کنی
سلام واژه هایم را بپذیرکه در تب نگاه توبه پرتگاه سکوت می روندتو امابسان خورشیدتازه می کنی زمزمه بهار راکه چندیست خو کرده به نغمه زمستاناز خروش نگاهتعشق فرو می ریزدو جاری می شوددر این سرزمین بی نام و نشانتو را اعجازی می بینمبسان دم مسیحاکه کالبد خاکستر گرفته رابه سلام صنوبرها زنده می کند
پ ن: ندارد.
جدید ترین داستان های سال 99

?کتاب فراروایت در ارباب حلقه‌‌ها اولین جلد از مجموعۀ «بیشتر ‌از ‌داستان» است که نشر اطراف به بازار کتاب ایران عرضه کرده. این مجموعه با هدف آشنایی گروه‌های مختلف مخاطب با بررسی، تحقیق و مشورت زیادی طراحی شده و کتاب‌های آن به‌مرور به جامعۀ کتاب‌دوستان فارسی‌زبان تقدیم می‌شود.
?ارتباط با دنیای داستان و چگونگی این ارتباط نسبت مخاطب و داستان را مشخص می‌کند و نقش پررنگی در زندگی مخاطب دارد. فارغ از تفاوت
ویروس کرونای جدید ممکن است در ابتدا علائم عفونت نشان ندهد، ‏پس چگونه می توان از ابتلا به این بیماری مطلع شد؟ آخرین اطلاعات این است که دوره نهفته (انکوباسیون) ‏ممکن است 28 روز قبل از مشهود بودن علائم ‏COVID 19‎‏ باشد و تا زمانی که فرد دچار تب و یا سرفه نشود ‏و به بیمارستان نرود، معمولاً ریه ها٪ 50 فیبروزه  شده اند که دیگر خیلی دیر شده است!‏پزشکان یک آزمایش ساده را ارائه می دهند که می توانیم هر روز صبح انجام دهیم. نفس عمیق ‏بکشید و نفس خود را بیش
«نشان ولایت»، نشان عالی است که از سوی «کمیته عالی اهدای نشان مؤسسه تحقیقات و نشر معارف اهل البیت(ع)» به محققان، ادیبان و هنرمندان متعهد در حوزه ولایت اهداء می گردد.اینک کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امیرالمؤمنین امام علی(ع) به مناسبت چهاردهمین قرن شهادت امام علی(ع) با هدف «تبیین سیره و خصائص امام علی بن ابیطالب(ع)» به منظور حمایت از آثار ارزشمند علمی، دینی، فرهنگی و هنری، با محوریت مؤلفه های فرهنگ علوی اسلامی این نشان را اعطا می نماید. بر ما «
برگزاری جلسه نشست ادبی مورخ 18 تیر ماه سال 98 در کتابخانه عمومی آیت الله اراکی
بررسی غزلیات سعدی همه هفته سه شنبه ها ساعت 17 در سالن کتابخانه برگزار می گردد. در این نشست علاوه بر خوانش اشعار، نقد و تفسیر آن نیز با حضور ساعران ممتاز بومی صورت می گیرد.
نیما یوشیج ، مبدع و پایه گزار شعر نیمایی است. نمی گویم شعر نو، چون شعر کهنه و نو ندارد! شعر لباس نیست که زمانی نو باشد و چند وقتی که از پوشیدنش بگذرد کهنه شود. شعر خوب و بد دارد؛ این را هم نمی شود گفت. شعر طیف بسیار گشترده ایی را در برش می گیرد که هر کسی که دست به سرودن بزند جایی از این طیف می ایستد. اینکه در کدام نقطه ی این طیق وسیع باشد این شاعر، دست او و درک و زبان و ذهن اوست؛ و البته دست زمانه ای که در آن زیست می کند. 
نیما یوشیج به حق از آنهاست که
بابا نای، نان دادن ندارد، بابا کار ندارد...!بابا سهمی برای استخدام ندارد...!بنویس .......؟؟؟آن بچه سرطان دارد....!هزینه هر آمپولش بیشتر از 1 میلیون تومان است،خانه ی آنها پایین شهر است ،
اشک چشمهای مادرش مروارید دارد ،بنویس......؟؟تلاش ما بی
ادامه مطلب
در جریان قطعی اینترنت در هفته گذشته، نت بلاکس به عنوان مرجعی برای نشان دادن وضعیت اینترنت کشور معرفی شد. اما آنچه که اکنون مشخص شده نشان می‌دهد که نت بلاکس نیز نمیتواند امار دقیق کسانی که به اینترنت جهانی متصل هستند را به درستی نشان دهد.
ادامه مطلب
آمریکا، آذری جهرمی را تحریم کرد ... (به نقل از ایسنا)
.
.
.
نه خوشم اومد امریکا و ترامپ هم یه وقتهایی به درد می خورند. حداقل انتقامی که من خودم می خواهم از این پدرمادرنیامرزیده ها بگیرم و قدرتش را ندارم، از طرف من می گیرند!!
دستت درد نکنه ترامپ. این یکی رو درست زدی و خیلی حال داد. این بچه سوسول چند روزی بود خودش رو شِت کرده بود ... امیدوارم بیشتر تو برجک این بت های از خود راضی و ظالم بزنی. 
نفر فقط فکرش اینه که مثل سریش بیشتر واسته اصلن براش مهم نیست چن
اجاره آپارتمان در شیخ بهایی
اجاره آپارتمان در شیخ بهایی
مشخصات ملک
مساحت: 35 متر
تعداد اتاق: 0
وضعیت بنا: 25 سال ساخت
طبقه: همکف
پارکینگ ندارد انباری ندارد آسانسور ندارد وام ندارد
توضیحات
فلت ، ورودی مستقلنما: سیمان - سرویس بهداشتی: ایرانی - کفپوش: سرامیک - کابینت آشپزخانه: MDFموقعیت جغرافیایی: جنوبیامکانات: کولر، برق، گاز، شوفاژ

املاک دلتا
امکان دارد در هر مرحله از زندگی یک زن ایجاد شود. بطور کلی، کیست تخمدان اصلاً علائمی ندارد. درصورتی که علایمی هم وجود داشته باشد، معمولاً کم است. بعضی از علایم آن عبارتند از:بی‌نظمی های قاعدگی، درد ناگهانی در کمر و لگن و درد در حین روابط جنسی.
خرید کرم ترک شکمپاره شدن کیست تخمدان:ترکیدن کیست تخمدان حادثه ای طبیعی در بین خانم هایی است که در سنین باروری قرار دارند. کیست های فیزیولوژیکی مثل کیست فولیکولار، جسم زرد یا پاتولوژیک ممکن است بترکند( ا
در این نقاشی در نگاه اول عده‌ای زندانی را می‌بینیم که تحت نظارت زندان‌بانان به هواخوری آمده‌اند. در برداشت دوم است که خوانش رمزها آغاز می‌شود. در این تصویر می‌توان چندین پنجره دید که بالاتر از جایی قرار دارند که بتوان به آن دسترسی داشت. از این‌رو می‌توان گفت زندانیان آزادی (پنجره) را فراتر از امکانات خود می‌دانند.
افراد اقدام به ساختن یک حلقه کرده‌اند، دایره نمادی از بی‌نهایت است. می‌توان گفت این افراد حبس را پذیرفته‌اند و این اسارت
برگزاری جلسه نشست ادبی مورخ 25 تیر ماه سال 98 در کتابخانه عمومی آیت الله اراکی
بررسی غزلیات سعدی همه هفته سه شنبه ها ساعت 17 در سالن کتابخانه برگزار می گردد. در این نشست علاوه بر خوانش اشعار، نقد و تفسیر آن نیز با حضور ساعران ممتاز بومی صورت می گیرد.
بارکد خوان اسکار OS-60LBW
سرعت اسکن: 100 اسکن بر ثانیه
تکنولوژی خواندن: لیزری
معرفی و بررسی بارکد خوان اسکار OS-60LBW
بارکد خوان اسکار OS-60LBW از جمله بارکد خوان های خوش دست و دقیق موجود در بازار است که از این بارکد اسکنر اسکار OSCAR OS-60LBW برای خوانش بارکدهای تک بعدی مورد استفاده قرار می گیرد.
این بارکد خوان قابلیت خواندن بارکد های خطی را دارد و با تکنولوژی لیزر بارکدها را اسکن می کند.
در معرفی و بررسی بارکد خوان اسکار OS-60LBW می توان گفت که در ابعاد 168 * 95*
حدود یک سال از اخرین پستی که گذاشتم میگذر
تو این یک سال خیلی چیزا عوض شد از تحصیل در مقطع ارشد که حسش نداشتم و بلخره توفیق حاصل اون در رشته ای اصلا فکر نمیکردم(یعنی دوست داشتم اگر بخوام ارشد بخونم ارتباطاتی مدیریت رسانه چیزی) ولی نشد ولی بدم نیست این رشته یکم مرتبط با کار حداقل
تا کاری که الان باهاش اخت شدم و فهمیدم چقدر ادم میتونه مسیرش عوض کنه به جای میخواد برسه
والان تو این یک سال بیشتر وقتتم تنظیم کردم کتابخوانی به صورت برنامه روزنانه و اج
خواننده موزیک توی گوشم میخونه : (این زندگی سر گذر ندارد)
زیر لب تکرار میکنم این زندگی سر گذر ندارد، وقتی با همه توانش جلوت ایستادهو بهت اجازه نمیده بدون آسیب ازش بگذری
سخته
مردد میشی
بین موندن تو حاشیه امن یا رفتن و اتفاقات غیر منتظرهاینجاست که فقط میتونی بگی برای اینکه جنگجو خوبی بشی باید کتک خور خوبی هم باشی...!
پ ن : از ذهن آشفته و خسته امروز همینم زیاده...
ندارد راه بر مقصد چنانچه بار، کج باشدنشان از خشت کج دارد، اگر دیوار، کج باشدهزاران بار اندوه و فغان سودی نخواهد دادمسیر نوکر از ارباب اگر یک بار کج باشدشروع انحراف از راه مهدی ختم بر نار استشروع کج از آیینش، ادامه دار کج باشدیقینا ریسمانِ دستگیری از گنهکار استاگر که حلقه ای از گیسوی دلدار کج باشدطواف بی ولای فاطمه بر محور کفر استدقیقا مثل آن که سوزنِ پرگار کج باشدفدک را هم خلیفه چون خلافت غصبِ ناحق کردهمیشه دست نامردِ خیانتکار، کج باشدچه ش
زنی لاغر و پریده رنگ .با نیم رخی ضعیف و استخوانی،کودکی در آغوش میان کوچه ایستاده است و می نالد.مردم برای شنیدن استغاثه ی او پیرامونش گرد آمده اند.وی از دست آن کسی که مسبب بدبختی اوست ناله می کند. شاید زنی را متهم می کند.شاید هم از شوهرش شکایت دارد می گوید:بچه هایش گرسنه اند و او غذایی برای ایشان ندارد.پول ندارد،نان هم ندارد.هیچ ندارد.از مال دنیا فقط مشتی کاه دارد که باید شباهنگام،او و فرزندانش روی آن بخسبند. می گرید و بعد به راه خود می رود.وقتی ک
گوش ازجمله قسمت‌هایی است که خانم باید از نگاه نامحرم بپوشاند؛ بنابراین اگر مجوزی ندارد، مراجعه به پزشک غیرهمجنس جایز نیست اما اگر اضطرار باشد (مثلاً پزشک همجنس موجود نباشد) اشکالی ندارد.درباره‌ی معاینه‌ی دهان و دندان هم پزشک غیرهمجنس برای معاینه و معالجه نگاه نکند ولی اگر پزشک همجنسی وجود ندارد باز هم مثل سایر موارد اشکالی ندارد.درباره‌ی گرفتن نبض هم اگر از روی لباس باشد یا پزشک دستکش داشته باشد و مفسده‌ای وجود نداشته باشد، اشکالی ندا
چشم انداز هفتگی بازار ارز؛ 16-20 دسامبر
پس از یک هفته به یادسپاری سیاست های انگلیس، نخستین تصمیم گیری کریستین لگارد در صحن بانک مرکزی اروپا، آخرین تصمیم گیری سال 2019 فدرال رزرو، یک ماجرای معاملاتی دیگر، زندگی همچنان ادامه دارد. جدای از واکنش ها به رویدادهای گذشته، GDP نهایی آمریکا، تصمیم گیری نرخ بانک انگلیس و ترکیب داده ای از سایر نقاط جهان آماده می شود. در ادامه موارد برجسته هفته پیش رو را می آوریم.
دوشنبه 16 دسامبر 2019
PMI های حوزه یورو: دوشنبه، 8
 سلیمان دیلمی گوید بامام صادق ع عرض کردم  فلانی در عبادت و دیانت و فصیلت چنین و چنان ست فرمود عقلش چگونه  است گفتم نمیدانم فرمود پاداش  باندازه عقل است همانا مردی از بنی اسرائیل در یکی از جزایر دریا که سبز و خرم و پرآب و درخت بود عبادت خدا میکرد یکی از فرشتگان  از آنجا گذشت  و عرض پروردگارا مقدار پاداش این بنده ات را بمن بنما  خداوند باو نشان داد واو ان مقدار را کو چک شمرد خدا باو وح ی کرد همراه او همراه او باش پس ان فرشته  بصورت انسانی نزد او
شما در رودخانه می افتید و آب آن سرد است، سپس از آن خارج می شوید و میلرزید. این همان است که هست. کل سطوح رنج های روانی را وارد آن نکنید. همین لرزیدن کافی است. چه نیازی به رنج دو برابر است؟ آن فقط لرزش است، هوا سرد است. اما شکایت و گله مندی در مورد آن وجود ندارد.هنگامی که شکایت کنید، همه چیز را شخصی می کنید. شما قربانی شرایط ذهنی خود می شوید. به کسی نیاز دارید تا مطلبی علیه آن بنویسد؛ و شما کل کژکاری را افزایش می دهید و تقویت می کنید؛ و چه نوع عملی می ت
امروز وقتی داستانمو خوندم...جمع رفت تو یه سکوت مطلق ..
استاد گفت... ایراد ...پیشنهاد..انتقاد!
بازهم سکوت مطلق !
و من نگاه میکردم به همکلاسیام...که دورتا دور میز نشسته بودن...!
تا اخر یکی از آقایون شروع کرد صحبت ...
وقتی راجع به گیرایی و گرفتن توصیفا حرف میزد داشتم پرواز میکردم...بعدش یکی از خانوما انتقاد کرد...از یک نواختی ...
بعد یه آقا ...انتقاد کرد از جزئی پردازی ...
و بعد یه دختر ...گفت قصه وجود نداشت...
دوباره استاد پرسید بقیه؟ایراد پیشنهاد انتقاد...
هیچ ک
قطع شدن اینترنت به خاطر اغتشاشات بنزینی باعث شد دوباره به فکر وبلاگ نویسی بیفتم. اینستاگرام و تلگرام و توییتر باعث شده اند وبلاگ نویسی از رونق بیفتد؛ اما همانطور که هیچ چیز جایگزین کتاب نمی شود، به نظرم، هیچ چیز جایگزین وبلاگ هم نخواهد شد.
شبکه ها و رسانه های اجتماعی و پیام رسان ها، به خاطر اینکه حجم بسیار زیادی از داده های در هم ریخته را به شما ارائه می کنند، فرصت تفکر و پالایش و سازماندهی دانسته ها و سپس، تولید محتوای پردازش شده و غنی را از
روزی یک مرد ثروتمند، پسر بچه کوچکش را به ده برد تا به او نشان دهد مردمی که در آنجا زندگی می کنند، چقدر فقیر هستند. آن دو یک شبانه روز در خانه محقر یک روستایی مهمان بودند. در راه بازگشت و در پایان سفر، مرد از پسرش پرسید: نظرت در مورد مسافرتمان چه بود؟پسر پاسخ داد: عالی بود پدر! پدر پرسید آیا به زندگی آنها توجه کردی؟پسر پاسخ داد: بله پدر! و پدر پرسید: چه چیزی از این سفر یاد گرفتی؟پسر کمی اندیشید و بعد به آرامی گفت: فهمیدم که ما در خانه یک سگ داریم و آ
گاهی عقل را ظل(سایه) می گیرد؛هوس،غرور،خودخواهی جلوی نور عقل را میگیرد.وقتی نورش را گرفت،انسان با اینکه یقین دارد این مطلب حق است و هیچ تردیدی در آن ندارد،اما عمل نمیکند.چون آن بخش علمی و اندیشه هیچ مسولتی درباره اراده،عزم،اخلاص و عمل ندارد؛عزم انسان از سنخ(عمل) است و نه (علم)                                                                                 
                                                                                                             آیت الله
خنده در بهبود روابط انسان بسیار موثر است.

خنده در طولانی نمودن عمر نقش موثر دارد.

خنده فشار خون را تعدیل می‌کند.

خنده سن افراد را کمتر نشان می‌دهد.

خنده زبان مشترک همه جهانیان است.

خنده هیچ هزینه‌ای ندارد.

خنده پیامی زیبا دارد و آن این است: به سوی من بیایید.

خنده ، خنده می‌آورد و مسری است.

خنده در هیچ حیوانی دیده نمی‌شود و مختص آدمی است.
منبع: beytoote.com
بارکد خوان سیمبل LS-1902
تکنولوژی خواندن: لیزری
زاویه اسکن: 60 درجه

معرفی و بررسی بارکد خوان سیمبل LS-1902
بارکد
خوان دستگاهی است که برای اسکن بارکدهای موجود بر روی کالاها و جمع آوری
اطلاعات آنها مورد استفاده قرار می گیرد و بیشتر در فروشگاه ها، انبارها،
سوپر مارکت ها و محیط های از این قبیل کاربرد دارد.
بارکد اسکنر LS-1902 یکی از تولیدات شرکت سیمبل است که بارکدها را به صورت تک خطی و از طریق لیزر اسکن می نماید.
برای
خوانش بارکد موجود بر روی کالا توسط
طراحی لوگو چیست 
تصویری است ساخته شده به منظور هویت بخشیدن به یک سازمان می باشد. لوگو ها نشان دهنده ی نماد برند ها و یا هویت های سازمانی می باشد.شما به عنوان یک کسب و کار جدید نیازمند این هستید تا به دنیای دیجیتال امروز توجه ی کافی را داشته باشید و تلاش کنید تا برندی قوی و ماندگار تاسیس کنید. پس از تولید محصول اولین کاری که باید انجام گیرد، طراحی یک آرم مناسب برای آن برند می باشد.لوگو، نشان، علامت تجاری و یا سمبل، تفاوتی ندارد که آن را چه می نا
اثر بخشی
خوداثربخشی در چارچوب نظری نظریه شناخت اجتماعی باندورا مورد تبیین قرار گرفته است.براساس این نظریه موفقیت انسان به تعامل بین رفتارهای فرد، عوامل شخصی و شرایط محیطی وابسته است.بررسی
فرضیه‏‌ها نشان می‌دهد، رابطه میان خود اثربخشی با میزان احساس آسایش و
امنیت ذهنی کارکنان، رضایت از کار، کیفیت ارتباط همکاران با یکدیگر، تخصص
کارکنان در حیطه کاری مورد تایید قرار گرفته است.و رابطه میان خود اثربخشی با نظام پاداش دهی و سابقه کار مورد ت
"فاش می گویم و از گفته ی خود دلشادم"
بنده ی کوی حسین ، از دو جهان آزادم
پرچم سرخ حسینی است فقط روی سرم
مزه ی تربت او در دهن از میلادم
راه او راه حیات است و خودش فُلک نجات
متوسل به حسینند همه اجدادم
یا حسین بن علی ذکر شب و روز من است
اثر ذکر حسین است اگر آبادم
عاشقش گشته ام از صبح ازل تا به ابد
از الست است که من دل به جمالش دادم
تشنه ی چهره ی نورانی او می مانم
شده تشکیل زِ حبش همه ی بنیادم
گفت: زهراست شب جمعه مصیبت خوانش
پس بلند است برای غم او فریادم
تا
بسم الله 
مستند معروف و محشر سیاره زمین را دیده اید ؟
در اعماق تاریک غارهای زمین جایی که هیچ نوری وجود ندارد، در آب های متراکم و تاریک اقیانوس ها، در وسط بیابان های بی آب و علف مکان هایی که هیچ امیدی برای حیات نیست زندگی اشکال عجیب و مقاوم و سازگاری از خودش را نشان می دهد . 
نوری وجود ندارد ؟ چشمی هم وجود نخواهد داشت سنسورهای روی پوست یک موجود کفایت می کند .
آبی وجود ندارد ؟ از نیمکره ای به نیمکره ی دیگر مهاجرت کن . 
کوچکترین امکان حیات ، امکان ز
بسم الله 
مستند معروف و محشر سیاره زمین را دیده اید ؟
در اعماق تاریک غارهای زمین جایی که هیچ نوری وجود ندارد، در آب های متراکم و تاریک اقیانوس ها، در وسط بیابان های بی آب و علف مکان هایی که هیچ امیدی برای حیات نیست زندگی اشکال عجیب و مقاوم و سازگاری از خودش را نشان می دهد . 
نوری وجود ندارد ؟ چشمی هم وجود نخواهد داشت سنسورهای روی پوست یک موجود کفایت می کند .
آبی وجود ندارد ؟ از نیمکره ای به نیمکره ی دیگر مهاجرت کن . 
کوچکترین امکان حیات ، امکان ز
پس از رونمایی مدل مفهومی و برقی i4، بی‌ام‌و لوگوی خود را با تغییراتی نسبت به قبل، معرفی کرد. نشان تجاری جدید، حالتی تخت و دوبعدی و فاقد نوار سیاه‌رنگ خواهد داشت.
بنر ::‌ مهمان شوطی سال‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌های تجاری بزرگ دنیا، مثل اپل و گوگل نیز لوگوی خود را از حالت سه‌بعدی به نمای تخت و دو‌بعدی تغییر داده‌اند. این اتفاق، سال گذشته برای فولکس‌واگن نیز رخ داد.
نشان تجاری بی ام و تغییر کرد
نشان تجاری بی‌ام‌و با حذف دایره‌ی سیاه‌رنگ،
هرچقدر زمان می‌گذره، تصویر پیش روم بیش‌تر از ابهام درمی‌آد. راهی که یه زمانی محو بود و گنگ، داره طرح مشخصی می‌گیره و خودش رو بهم نشون می‌ده. خوانش این مسیر، تفسیر و تعقیب نشونه‌هاست و جلو رفتنی منزل به منزل. 
سرآغازها به من انگیزه می‌دن؛ برای خوب شدن حالم، نیاز دارم که چیزای تازه‌ای یاد بگیرم و روش‌های جدید رو امتحان کنم. فهمیدم که ددلاینی برای زندگی وجود نداره و نباید خودم رو تحت فشارِ زمان بذارم. بیش از پیش ایمان آوردم که من آدمِ دلانه
نقدِ
قواعد روسپی گری

روشن است
تا خودِ نویسنده نخواهد و نگوید واقعا نمی توان به ضرس قاطع نظری داد لکن با
مشاهده ی مجموع آثار او  احتمالاتی به نظر
می رسد.

نوشته های
او ابتدا باید به سرعت مرور شوند در خوانش دوم مخاطب لازم است روی جملات بیندیشد و
فحوای کلام را درک  کند و با چالشهای آن
درگیر شود. مثلا از خودش بپرسد چرا باید چنین شخصیتی در داستان چنین حرفی بزند؟
چرا این شخصیت در جایی از داستان ضد حرف قبلی اش سخن میگوید و سپس ببیند با کدام
شخصیت میتو
از خانواده‌ام متنفرم. از اینکه نیاز دارم بنویسم و حرف بزنم هم متنفرم. آنقدر خشمگینم که جلوی بغضم را گرفته‌ام چون به نظرم مادرم لیاقتش را ندارد که برایش اشک بریزم. دقایقی پیش، از پشت تلفن عربده می‌کشیدم. سال‌ها مرا کتک زد. سال‌ها شاهد دعوای خودش با پدرم بودم. سال‌ها دعوا و فحش دادن فامیل را نظاره‌گر بودم. و حالا مادر نفهمم از من می‌پرسد «تو که نزدیک 1 ساله داری تنها زندگی می‌کنی. دیگه برا چی عصبانی هستی؟!» انگار گهی که او و پدرم به زندگی‌ام
2436 - «اسدا... علم» از نزدیکان شاه
در خاطراتش می‌نویسد: "به عرض رساندم که رئیس MI6 نوشته بود که زن ندارد.
شاهنشاه فرمودند «عجب مرد با سعادتی است که زن ندارد! ... مسلماً مردانی که
زن ندارند در زندگی جلو هستند و بیشتر عمر می کنند. چون حداقل این است که
نصف غصه دنیا را کمتر می‌خورند!» خیلی خندیدیم!"منبع: خاطرات علم، جلد3، ص306
دانلود فایل اصلی
کتابی را شروع کردم با نام نخل و نارنج از نویسنده ای که زیاد از او خوشم نمی آید یامین پور، تا اینجا که رسیدم بد نبود شاید مروری بر آن داشتم. عیدتان هم مبارک با یک روز تاخیر برای ایرانیان و دو روز تاخیر برای باقی مسلمانان. بگذریمالقصه داستان امروز روایت جالب استاد روانشناسی است از زمان حال، ربطی هم به روانشناسی ندارد اصل حرف جذاب است. گفت "تمام این حرف ها که می گویند در حال زندگی کن غلط است ما زمان حالی برای زندگی نداریم یکی گذشته است یکی آینده،
دانلود فیلم شیطان وجود ندارد از نماشا محصول 1399 اثری از محمد رسول اف, دانلود فیلم شیطان وجود ندارد از نماشا با لینک مستقیم رایگان کامل کم حجم کیفیت بالا عالی بلوری 4k, دانلود فیلم سینمایی ایرانی شیطان وجود ندارد از نماشا جدید بدون تگ آرم تبلیغاتی و نیاز به خرید اشتراک ویژه از نماشا

ادامه مطلب
۲۰۰- پیش تو روشنی طلعت تو ماه ندارد           پیش تو گل رونق گیاه ندارد گوشه ابروی توست منزل جانم         خوشتر از این گوشه پادشاه ندارد دیدم و آن چشم دل سیه که تو داری   جانب هیچ آشنا نگاه ندارد رطل گرانم ده ای مرید خرابات … پیش تو – روشنی طلعت تو ماه ندارد – غزل ۱۲۷ – ۲۰۰
منبع : فالگیر
۲۰۰- پیش تو روشنی طلعت تو ماه ندارد           پیش تو گل رونق گیاه ندارد گوشه ابروی توست منزل جانم         خوشتر از این گوشه پادشاه ندارد دیدم و آن چشم دل سیه که تو داری   جانب هیچ آشنا نگاه ندارد رطل گرانم ده ای مرید خرابات … پیش تو – روشنی طلعت تو ماه ندارد – غزل ۱۲۷ – ۲۰۰
منبع : فالگیر
اینکه چند صباحی است نمینویسم نشان از احمق بودن من هست آخر نوشتن مرا آرام میکند ولی همچون بچه ای که تمایلی به زدن آمپول از ترس ندارد من نیز از این کار هی در می روم... تعداد نخ های سیگارم زیاد شده است و از طرفی هم خانواده نمیداند من سیگار میکشم انگار اگر بفهمند دنیا بهآخر رسیده و من خسته از اینکه همش باید نیم ساعتی زودتر بیرون بروم تا بتوانم سیگارم را بکشم. من هر چه قدر هم آدم ضعیفی باشم حالا کهسیگار شده ام آخر چرا نباید بتوانم به مادر و پدر بگویم
همانطور که می دانید امروزه فرش  های ماشینی با الیاف های مختلفی بافته می شوند.از آنجاییکه قیمت الیاف طبیعی بالاست کارخانجات فرش ماشینی به تولید فرش ماشینی با الیاف مصنوعی روی آوردند.خود الیاف مصنوعی به چند دسته تقسیم می شود که هرکدام مزایا و معایبی دارند و هر الیافی برای یک یا چند نوع فرش و برای کابردهای مختلف می باشد.ما در این مقاله سعی داریم به تفاوت بین نخ اکریلیک و نخ پلی استر فلامینت بپردازیم.
نخ اکریلیک و نخ پلی استر فلامینت از چند نظر
نمی دانم واقعا فاز این خواهر کوچکتر های وسواسی چیه، که از آدم انتظار دارن کمد شریکیمونو عین دسته گل بکنه.
درحالیکه همون آدم مورد نظر، تصور میکنه روزی که تخت خودشو عین دسته گل کرده، رهبر نشان استقلال رو شخصا بهش اهدا می کنه :)
بسم الله الرحمن الرحیم
یا فارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
آنانکه آنقدر ذلیل و ترسو و بزدل و بی وجود هستند
به جای مطالبه حق خود
به اعتیاد رو می آورند
در تخدیر خود دیگر دردی احساس نمی کند...تا بخواهد اصلاح کند
دیگر ناموس ندارد ..دیگر غیرت ندارد که بخواهد نگران ناموسش باشد...دیگر درد دین و درد وطن و ...اصلا درد ندارد....
انگلستان می‌دانست چه چیز را به ایرانیان هدیه کند....
خب خوشبختانه فصل منطق مرتبه ۲ سریع تمام شد تا یک سال و دو هفته دست به گریبان بودنم با این موضوع تا حدی پایان یابد و بالاخره بتوانم به سراغ کتابهای دیگری که در کتابخانه خاک می‌خورند بروم. البته دلیل سریع تمام شدنش غیر از نحیف بودن این فصل این هم بود که قبلا پیش پیش خوانده بودم. راستش موضوع زیادی دستگیرم نشد که بنویسم چون هر دو کتاب خیلی خلاصه و سربسته نوشته بودند. اما چیزهایی که فهمیدم را می‌نویسم تا داشته باشم:

در منطق مرتبه دو سورها به جای
۵۰ مثـال آرایــه اغــراق پایــه دهــم ادبیات پـاشـایــی
پایـه دهـم درس دوازدهـم قلمـروهای زبانـی، ادبـی و فکـری
پایه دهم، درس دوازدهم درسنامه رستم و اشکبوس ادبیـات پـاشـایـــی
پایه دهم گنج حکمت / عامل و رعیت / درس دوازدهم صفحه ۱۰۱
فارسی دهم خوانش درس_دوازدهم  رزم_رستم_و_اشکبوس 
‹‹..کسانی که ادعا می‌کنند اخلاق‌مدار یا دین‌مدارند، میزان حساسیّتی که از خود در برابر نقض این ارزش‌ها نشان می‌دهند باید با میزان اهمّیّت ارزش نقض شده متناسب باشد. یعنی اگر در برابر نقض یک ارزش درجه چندم از خود واکنش شدیدی نشان دهند، امّا در برابر نقض یک ارزش درجه اول سکوت کنند و هیچ واکنشی از خود نشان ندهند، این نشان می‌دهد که انگیزه آنان در دفاع از ارزش‌های اخلاقی یا دینی انگیزه‌ای سیاسی یا اقتصادی است، نه انگیزه‌ای دینی یا اخلاقی. ه

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فلزیاب