نتایج جستجو برای عبارت :

بر لوحْ نشانِ بودنی‌ها بوده‌است، پیوسته قلم ز نیک و بد فرسوده‌است.

به گمونم باید یه دفترچه یادداشت برای خودم تهیه کنم تا همیشه همراهم باشه و چیزی که در لحظه تجربه‌اش می‌کنم یا به ذهنم میرسه رو به صورت کلیدواژه ثبت کنم. اصلا نمی‌دونم اون انرژی اولیه رو از کجا آوردم که اینقدر مفصل شروع کردم. شاید به خاطر این بود که قبلش هیچی نگفته بودم و یه سری حرف‌ها تلمبار شده بود. شایدم چون این روزها اتفاق معمولی خاصی برام نمی‌افته تا یادم بمونه که بخوام ثبتش کنم، در صورتی که مطمئنم می‌افته و اون لحظه برام حس خاصی داره. ش
ساعت از هشت شب هم گذشته. لپتاپ را روشن می‌کنم. روی صفحه‌ای که باز است، دکمۀ اف 5 را دوباره فشار می‌دهم. در این چند روز دکمۀ اف 5 لپتاپم به اندازۀ هزار کلیک پیرتر شده. دوباره اف 5 و این‌بار صفحه‌ای آشنا. گوگل دوباره رخ نشان می‌دهد. «دائماً یکسان نباشد حال دوران.»
ساعت از هشت گذشته و خوب که فکر می‌کنم، می‌بینم من هم همچون دکمۀ اف 5 لپتاپ، به اندازۀ هزار کلیک پیرتر شده‌ام. نه، فرسوده شده‌ام. فرسوده کلمۀ بهتری است. نه تنها من، که همه به اندازۀ هزا
معابر  فرسوده شهر زرند به زودی آسفالت خواهند شد 
 معاون فنی و شهرسازی شهرداری زرند از آغاز فاز سوم آسفالت معابر شهر زرند ظرف دو هفته اینده خبر داد .
به گزارش ندای زرند  مهندس احسان نوذری با اعلام این خبرگفت:طی قراردادی که با پیمانکار در سال 97بسته شده بود توانستیم بیش از 260هزار متر مربع از معابر شهر را زیر پوشش آسفالت ببریم.
مهندس نوذری در ادامه به آغاز فاز سوم اسفالت معابرشهر زرند اشاره کرد و گفت: این طرح نیز به زودی و در معابر فرسوده شهر زرند
میانِ آدم و ابلیس جو ازل سے چھڑا
وہ معرکہ ہے ابھی تک زمیں پر برپا
ہر ایک دور میں حق والے جان دیتے رہے
ہر ایک دور میں حق خوں سے سرخرو ٹھہرا
ڈٹے رہے سر میدانِ حق نبی لیکن
یہ جنگ پہنچی سرِ کربلا تو راز کھلا
نشانِ ہمت و صبر و رضا ہے نام حسین
مقاومت کا ہے مظہر زمینِ کرب و بلا
زمینِ کرب و بلا ہے، زمین عالم کی
ہر ایک روز ہے مانند روزِ عاشورا
ادامه مطلب
میانِ آدم و ابلیس جو ازل سے چھڑا
وہ معرکہ ہے ابھی تک زمیں پر برپا
ہر ایک دور میں حق والے جان دیتے رہے
ہر ایک دور میں حق خوں سے سرخرو ٹھہرا
ڈٹے رہے سر میدانِ حق نبی لیکن
یہ جنگ پہنچی سرِ کربلا تو راز کھلا
نشانِ ہمت و صبر و رضا ہے نام حسین
مقاومت کا ہے مظہر زمینِ کرب و بلا
زمینِ کرب و بلا ہے، زمین عالم کی
ہر ایک روز ہے مانند روزِ عاشورا
ادامه مطلب
لوله های فرسوده آب شرب یکی دیگر از معابر روستا تعویض و شبکه نوسازی شده وارد مدار گردید.
در این پروژه 100 متر لوله فرسوده و همچنین اشتراکات این قسمت با اعتبار 40/000/000 ریالی از محل اعتبارات دهیاری و کمک های مشترکین نوسازی و وارد شبکه آب شرب روستا گردبد.

عملیات تعویض لوله های فرسوده آب شرب چندین معبر روستا به پایان رسید.
امین ترک زاده ، دهیار روستا : در راستای آسفالت معابر روستا ، عملیات تعویض لوله های فرسوده آب شرب روستا به طول 500 متر به اتمام رسید.
به گفته وی این مقدار لوله با اعتباری بالغ بر 150/000/000 ریال در کوچه های امام حسین (ع) 10 و 12 توسط دهیاری تعویض و وارد شبکه آب شرب گردید.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان افزود: در یک ماه اخیر چند مورد تخلیه لاستیک های فرسوده به دریا از این اداره کل پیگیری و در این ارتباط دو مورد تخلیه لاستیک به دریا به مراجع قضایی معرفی و عاملان تحت تعقیب قضایی قرارگرفتند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، فرهاد قلی نژاد افزود: در سواحل خلیج فارس مشاهده شده عده ای از صیادان ناآگاهانه اقدام به تخلیه و رهاسازی انواع پسماندهای فلزی و چوپی و به ویژه لاستیک های فرسوده به دریا با هدف ایجاد ز
• [ MS (885) - | - 60cm X 40cm ] •عاقلان نقطه‌ی پرگار وجودند ولیعشق داند که در این دایره سرگردانند#حافظو عشق ریسمان فرسوده‌ایست که آدمی بعد از هر بار به چاه افتادن ؛ باز به آن چنگ می‌زند .عشق آخرین امید فرسوده‌ی آدمی‌ست.#من_میم_ام / #میر_میثم_آل_رسول / #نمی_دانم 
سلام
سلامی به لطافت گلبرگ گل یاس و زیبایی دل‌های پر احساس
آمده‌ام باز که در کنار هم حالی عالی را بسازیم و جهان را از نگاهی دیگر بنگریم و برای رشد حال خویش قدمی برداریم.
پس می‌گویم: بسم الله الرحمن الرحیم

نامش را نهاده‌ام نشانِ راه، نشان‌ِ راه دفتر یادداشت قلم‌نوشت های من خواهد بود. منی که از سن 16 سالگی نوشتن را به‌طور رسمی آغاز کردم و مجله آینده‌سازان اولین مأمن نگارش متن‌های من بود. سپس پا در وادی مهندسی نهادم و سالها اندیشه ام را با م
معیار ما در ” گروه معماری آرکا“ برای انجام هر پروژه مقیاس نیست. ما در زمینه های مسکونی، اداری، تجاری، صنعتی، فرهنگی، آموزشی، رستوران، آژانس هواپیمایی، هتل و سایر فضاها چه در زمینه طراحی داخلی و یا طراحی خارجی آمادگی آن را به جهت خلق اثری زیبا متناسب با نیاز کارفرما دارا هستیم.طراحی ما مبتنی بر بستر پروژه بوده هر پروژه را با توجه به موضوع آن و بر اساس شرایط محیطی و نیاز بهره برداران آن و نیز متناسب با بودجه بهره برداران هر پروژه طراحی می کنی
-ثبت نام در سامانه (جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر باشماره نمایندگی گروه انتخاب سرویس در شهریار تماس بگیرید(65607800-65606519-65606520-09127373077 )
2-دریافت تحصیلات بانکی
3-خرید مطمعن
4-تحویل رایگان
5-صرفه جویی در هزینه
6-اسودگی خیال
مرحله اول=ثبت نام در سامانه و معرفی کالای فرسوده
کالای فرسوده ای که در منزل دارید را به سایت tavizkala.ir مراجعه کرده و بر روی دکمه ثبت نام کلیک کنید.اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام را با دقت وارد نمایید بعد از بررسی اطلاعات در صورت تایید
باتری انرژی خورشیدی
انرژی خورشیدی نامحدودی است و کارایی بسیاری دارد و باید این انرژی را ذخیره ه نمود و از آن د ر نبودش استفاده کرد . باتری خورشیدی این امکان را میدهد که انرژی خورشید را ذخیره و استفاده نمود .
پنل‌های خورشیدی را در پشت‌بام‌ها میگذارند و این پنلها محبوبیت بسیاری بین مردم دارند .
در واقع باطری خورشیدی برای بهره‌برداری از یک منبع انرژی پاک و تجدیدپذیر است. و صنعت انرژی خورشیدی را متحول نموده است . و با ذخیره کردن انرژی در طول رو
بازسازی به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که بر روی ساختمان های فرسوده انجام شده و باعث ماندگاری آن سازه فرسوده و قدیمی می شود که به آن بازسازی سازه ایی و ساختاری نیز می گویند . البته از بازسازی ساختمان فقط به منظور احیا ساختمان استفاده نمی شود بلکه گاهی اوقات از آن با هدف تغییر دکوراسیون و زیبا کردن فضای داخلی منزل بهره می برند .
طراحی کابینت ، کناف کاری ، تغییر کفپوش ، دیوارپوش و ... نقش به سزایی در انجام این نوع بازسازی دارد . جهت دریافت مشاو
ارزیابی بافت فرسوده ده ونک
فایل دانلودی حاوی یک فایل پاورپوینت در 63 اسلاید به صورت متنی میباشد. از جمله مطالب موجود در فایل: چکیده / مقدمه / معرفی محدوده مورد مطالعه / طرح مسئله وضرورت نوسازی /اهداف طرح نوسازی / لزوم مشارکت مردم در فرایند اجرای طرح نوسازی /  لزوم مشارکت بخش خصوصی (توسعه گران)در نوسازی بافت های فرسوده /  فرایند اجرای طرح معرفی طرح نوسازی (منظر شهری)بافت فرسوده ده ونک / شناسایی و تحلیل /سیاست گذاری /اقدامات اجرایی و ارائه پیشنهاد
رفته بودم که بگویم ضربه‌تان سخت بود. خیلی کاری. خیلی محکم‌تر از آن که دیواره‌های سستِ باران‌خورده‌ام تابشان آورند. شکستم. بدجور هم. حالا تنهام. حالا قلبم مانده روی دستم. حالا فکرم سیاه شده. دلم سیاه شده. تنم سیاه شده. رفته بودم که بگویم نقشه‌تان خوب گرفت. های و هوهای قدیمم را خوب میخکوب کردید به دیوار.
دیدم دخترک قلم‌مو به‌دست نشسته و دارد رنگ می‌زند به پیراهنِ خاکی‌شان. بوی تازگی می‌دادند. وسط تابستانی. بی‌مناسبت. نفسم به عطرِ رنگ تازه

• [ MS (885) - | - 60cm X 40cm ] •عاقلان نقطه‌ی پرگار وجودند ولیعشق داند که در این دایره سرگردانند#حافظو عشق ریسمان فرسوده‌ایست که آدمی بعد از هر بار به چاه افتادن ؛ باز به آن چنگ می‌زند .عشق آخرین امید فرسوده‌ی آدمی‌ست.#من_میم_ام / #میر_میثم_آل_رسول / #نمی_دانم 
ساختمان فرسوده، بدون موافقت اقلیت واحدها هم قابل بازسازی است
 طبق ماده 13 قانون تملک آپارتمان ها «در صورتی که به تشخیص سه نفر از کارشناسان رسمی دادگستری عمر مفید ساختمان به پایان رسیده و یا به هر دلیل دیگری ساختمان دچار فرسودگی کلی شده باشد و بیم خطر یا ضرر مالی و جانی برود و اقلیت مالکان قسمت های اختصاصی در تجدید بنای آن موافق نباشند، 

آن دسته از مالکان که قصد بازسازی مجموعه را دارند، می‌ توانند بر اساس حکم دادگاه، با تأمین مسکن استیجاری
اغلب ما به سیستم های گرمایش مرکزی یا همان موتورخانه ها فکر نمی کنیم. همه ما انتظار داریم که آن ها درست در زمانی که ما به آب گرم نیاز داریم، به خوبی کار کنند، عملیات پمپاژ را به درستی انجام دهند و اب گرم مورد نیازمان را تامین سازند. اما درست در زمان بروز مشکل در دیگ شوفاژ و عملکرد نادرست در این سیستم، ما متوجه می شویم دیگ فرسوده و یا ناکارآمدمان می شویم و یک مشکل ساده که می توانست با تعویض دیگ فرسوده به راحتی برطرف شود، اکنون به هرج و مرج در موتو
پاک سرزمین شاد باد! / کشورِ حَسین شاد باد!
تو نشانِ عزمِ عالی شان، ارضِ پاکستان!
مرکزِ یقین شاد باد!
پاک سرزمین کا نظام /  قوتِ اخوتِ عوام
قوم، مُلک، سلطنت، پاینده تابنده باد!
شاد باد منزلِ مراد!
پرچمِ ستاره و هلال / رهبرِ ترقی و کمال
ترجمانِ ماضی، شانِ حال، جانِ استقبال!
سایه ی خدای ذوالجلال!
متن بالا سرود ملی پاکستانه. بعد از استقلال پاکستان از هند سروده شده. سال 1954 برای بار اول به صورت گسترده و از رادیو پخشش کردن.
صدف، همکلاسی پاکستانیم، هر کد
بانک مسکن به‌منظور تأمین مالی نوسازی بافت فرسوده، به هر پروژه بر اساس ضوابط مصوب و نرخ سود مشخص، تسهیلات نوسازی پرداخت می‌کند.
سقف تسهیلات بانک مسکن بر اساس نوع سازندگان؛ غیرحرفه ای یا سنتی، انبوه‌سازان حرفه‌ای و همچنین سازندگان حرفه‌ای استفاده کننده از فناوری‌های نوین، متفاوت بوده و سازندگان حرفه‌ای شهر تهران مشمول دریافت وام ۱۷۰ میلیونی مسکن می‌شوند. 
به گزارش مجله دلتا برای نوسازی بافت فرسوده در شهر تهران به سازنده‌های غیرحرفه
به علت بالا رفتن قیمت لگن های ایرانی چون پراید و پژو، سقوط هواپیماهای فرسوده ، آتیش سوزی کشتی، برخورد قطارها و گرانی بنزین و ناامنی خودروهای داخلی 
 فروش ویژه الاغ  شروع شد:
مدل 97 تیپ قاطر ،گردن هیدرولیک، نعل اسپورت     شاسى بلند، داراى کارت یونجه،پالان چرمى با بوق عرعربلبلى
زمان مناسب برای تغییر لوازم یدکی خودرو چیست؟
ماشین شما شبیه به ماشین است ، بنابراین وقتی چیزی در ماشین شما مناسب نیست ، شروع به نشانگرهای هشدار دهنده خواهد کرد. به عنوان مثال ، این می تواند برای شروع اتومبیل خود در اولین تلاش یا دود سیگاری که از موتور خارج می شود ، نارسایی باشد. به همین ترتیب دلایل مختلف دیگری نیز وجود دارد که ممکن است باعث خراب شدن خودرو شما شود. در صورت بروز تأخیر در رفع مشکلات به نظر می رسد ، همه این موارد ممکن است ایجاد شود
چنانچه بخواهید خانه خود را تغییر دهید و بخش های داخلی آن را از حالت فرسوده و قدیمی خود خارج کنید یا بخش هایی از آنجا را بزرگ تر کنید قادر به انجام دو کار می باشید . یکی از آن ها بازسازی خانه می باشد که از طریق آن ماهیت کلی یک بخش از خانه را تغییر می دهید مثلا از طریق بازسازی خانه اتاق پذیرایی خود را بزرگ تر می کنید یا دیوارها و سقف های فرسوده را ترمیم کرده و از طریق طراحی کناف به آن نما می بخشید یا اینکه آشپزخانه خود را که قلب هر خانه ایی می باشد
روز به روز حالم بهتر میشه و وقتی دارم کار میکنم، به شدت امید دارم.
تمام زندگیم دنبال هدف بودم، از بیهوده بودن بیزار بودم و مدتها افسرده بودم و داشتم فرسوده میشدم... حالا اما هر روز مطمئن تر میشم که چیزی رو که میخواستم پیدا کردم بالأخره.
هر لحظه کار کردن برام شده لذت، امید، انگیزه، اشتیاق، علاقه...
اینجا بعضی ها زندگی نمی کنند، مسابقه ی دو گذاشته اند ،
می خواهند به هدفی که در افق دور دست است برسند
و در حالیکه نفسشان به شماره افتاده
می دوند و زیبایی های اطراف خود را نمی بینند ؛
آن وقت روزی می رسد که پیر و فرسوده هستند
و دیگر رسیدن و نرسیدن به هدف برایشان بی تفاوت است ...
بابا لنگ دراز از جین وبستر
مشاهده مطلب در کانال
من یک روز یک گاو را قورت داده ام اما نتوانسته ام او را هضم کنم و او مدتهاست که درون من زندگی میکند شاید اولش یک بچه گاو بوده و من متوجهش نبودم اما کم کم بزرگ شده و از من تغذیه کرده و باز همینجور بزرگ و بزرگتر شده...این را شب پیش فهمیدم وقتیکه کار از کار گذشته بود، او چنان رشد کرده که حالا از من بزرگتر شده، روز به روز که او بزرگتر می شده من کوچکتر میشدم و ضعیف تر و ناتوان تر و فرسوده تر و از کار افتاده تر و اینهمه علتش را نمیفهمیدم...
به پزشک مراجعه کر
دوست داشتن یه ادم مثل نقل مکان کردن به یه خونست . اولش عاشق همه چیزایی میشی که برات تازگی دارن.هر روز صبح از اینکه میبینی همچیز بهت تعلق داره حیرانی.....
بعد به مرور زمان این دیوار ها فرسوده میشن . چوب ها از بعضی قسمت ها پوسیده میشن و میفهمی که عشقت به اون خونه به خاطر زیبایی هاش نیس بلکه به خاطر عیب و نقص هاشه ....

ادامه مطلب
تیتر یه مقدار غلیظه! ولی هیچ چیز دیگری منظور نظر من رو نمی‌رسوند! :/

آقا ما از وقتی یادمون میاد داشتیم سختی می‌کشیدیم :| همیشه انگار یه مفاهیمی به نام استرس، اضطراب، تنش، خشم‌های فروخورده و امثالهم تو زندگیمون بوده... نه که فقط من اینجوری باشم! ولی ناموسا مال من خیلی بیشتر از خیلیا بوده!!
توی این پست دوست دارم از حال این روزهام بگم، پس لطفا قبول کنین که منطق رو برای چند دقیقه بذارم کنار.. چون خسته‌‌م و دلم می‌خواد غر بزنم و بگم که آقا! خشم دا
* طراح: محمد صابر شیخ رضایی :: ۱۳۹۷/ 2019 :: Designer: Saber Sheykh Rezaei

* پوستر فراخوان جشنواره "نشان هُدهُد سفید"
جایزه بزرگ خوانندگان کودک و نوجوان کتابخوان ایران
با شعار؛ کتاب نابود شدنی نیست، فقط از شکلی به شکلی در می آید.

*لینک خبر تکمیلی جشنواره
پاورپوینت برنامه ریزی مسکن
دید کلی : 
پاورپوینت برنامه ریزی مسکن در 36 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx
توضیحات کامل : 
پاورپوینت برنامه ریزی مسکن در 36 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx

فهرست مطالب
مقدمه
برنامه ریزی مسکن و شاخص های مرتبط با آن
شاخص های اجتماعی و فرهنگی
شاخص های اقتصادی
شاخص های کالبدی
برنامه ریزی مسکن و تراکم ساختمانی
معیارهای تعیین تراکم
مزیت های تراکم ساختمانی در طرح های توسعه
برنامه ریزی و پیش بینی مسکن
تابع کل ت
از سرنوشت خویش در آزار بوده امعاشق ولی رها رغم یار بوده امشب‌های من همه طی شد به بی کسیلیکن رهین عشق وغم یار بوده امروزم به شام حسرت لبخند ماند وبسیا همنشین این دل غمبار بوده امفردای من چه می شود از این همه خیالرسوا شوم اگر که عشق خریدار بوده امناگه به آسمان خیالم وزید عشقضمناً به طعنه گفت که ناچار بوده امصاحب کرامتی به دلم پا نهاد و گفتآصف بیا که بهر تو من یار بوده امیاران به لحظه ای به دلم عشق جان گرفتنالید دل که بی تو گرفتار بوده امروزم بسی

فروش ویژه الاغ به مناسبت عید قربان تا غدیر بصورت اقساطى شروع شد:
به علت بالا رفتن قیمت لگن های ایرانی چون پراید و پژو، سقوط هواپیماهای فرسوده ، آتیش سوزی کشتی، برخورد قطارها و گرانی بنزین و ناامنی خودروهای داخلی 
 فروش ویژه الاغ  شروع شد:
مدل 97 تیپ قاطر ،گردن هیدرولیک، نعل اسپورت     شاسى بلند، داراى کارت یونجه،پالان چرمى با بوق عرعربلبلى،
ا.               \\ ا          | //_  \\  |ا     _|   |__ \\     |ا    \\’’ـ’ | / /|\"\" ’ـ”’’)ا   ( | \\’””/ / \"\"’/  \\
هیچ‌چیز، هیچ‌گاه کامل نبوده. "بک جهان نقصان، به یک ارزن کمال آمیخته" بوده. از جایی که به خاطر دارم، یک جای کار لنگیده، و هر روز نه تنها کمتر نشده، که بر وسعتش افزوده شده.
گاهی سوار وسایل نقلیه، از ماشبن گرفته تا هواپیما فکر میکنم که این دستگاه تا کجاها که نمی‌تواند برود، ولی ناگهان به خاطر آوردم بازده این سیستم پانزده درصد هم نیست. این همه می‌سوزد و نهایتا پانزده درصدش صرف رسیدن به هدف می‌شود. همین هم درباره واکنش صادق‌ست. مواداولیه را می‌

"حسد" که در فارسی از آن به "رشک" تعبیر می شود، به معنای آرزوی زوال نعمت از دیگران است[1]، خواه آن نعمت به حسود برسد یا نرسد. حسد یکی از صفات ناپسند اخلاقی است و در نفس برخی انسان ها وجود دارد که باعث ضرر و زیان رساندن به شخص حسود می شود،چرا که امیرالمومنین علی (علیه السلام) می فرمایند: اَلحَسَدُ یُضنِى الجَسَدَ ؛حسد، بدن را فرسوده و علیل مى کند[2].

ادامه مطلب
دبریدمان زخم چیست
enzymatic debridement enzymatic ، یا debridement شیمیایی ، از پماد یا ژل با آنزیم‌هایی که بافت ناسالم را نرم می‌کنند استفاده می‌کند . آنزیم‌ها ممکن است از یک حیوان ، گیاه ، یا باکتری‌ها استفاده کنند .دارو یکی دو بار در روز اعمال می‌شود . زخم با یک پانسمان پوشانده شده‌است که به طور مرتب تعویض می‌شود . تعویض پانسمان ، بافت مرده را وقتی از بین می‌رود ، از بین می‌برد .اگر مشکلات خونریزی یا خطر زیاد برای مشکلات جراحی داشته باشید ، enzymatic debridement ای
سلام به شما دوست عزیز و گرامی،این لینک به دلیل Error 0001 باطل شده و قابل دسترسی نمی باشد.لیست تمامی Error ها:Error 0001 : حذف شدن فایل توسط مدیر           Error 0002 : حذف شدن خودکار دیتا                  Error 0003 : فرسوده شدن ( قدیمی بودن ) دیتا  Error 0004 : حالت ( به زودی )                        Error 0005 : مشکل کلی ســـرور                    
تو چند روز گذشته اوضاع زندگی مشترکمون نسبتا آروم و بی دردسر بوده.ناراحتی خاصی بینمون پیش نیومده.گاهی حس میکنم نسبت به همسرم بی حس و بی تفاوت شدم.سعی میکنم توقع و انتظاری ازش نداشته باشم تا خودمم کمتر اذیت بشم.همسرم آدمیه که خیلی کم احساساتشو بروز میده.ابراز علاقه نمیکنه،خیلی کم پیش میاد از چیزی به وجد و هیجان بیاد.
من برعکس،با دیدن کبوتر و گنجشک و گربه های ملوس به شدت به هیجان میام،احساساتمو بروز میدم،خیلی گریه میکنم،باصدای بلند میخندم...
ه
هر که آمد نشانِ ایمان داد ، کرده قصدِ فریبِ ما مردم 
یا کسی که به زهد فرمان داد ، کرده دستش به جیب ما مردم 
گاه گاهی زِ دفتر و دیوان ، گاه گاهی زِ سفره ی بی نان 
گاه گاهی زِ طفلِ بی بابا ، گاه خورده زِ سیبِ ما مردم 
تا شکمها ، پر شد از نعمت ، میزند لافِ طاعت و خدمت 
خادمِ آستانِ خود شده اند ، والیانِ نجیبِ ما مردم 
خوردنِ چشمه هایِ این سامان ، بردنِ  دشتهایِ این دامان 
شد نسیبِ امیر و یارانش ، غصه اش شد نسیب ما مردم 
تا که با یکدگر غریبه شدیم ، از ه
دانلود صوت شعر با نوای حاج آقا منصور ارضی_  ۱۵ رجب ۹۸ حسینیه صنف لباس فروشها
آن بانویی که داشت نورش جلوه ی ربآن بانویی که بود نامش زینتِ أبآن بانویی که جلوه بخشیده به مکتبدر بستری بی سایه بان می سوخت در تبای روزگار پست، بد کردی به زینببا صبرِ زهرایی حماسه آفریدهیک زن چگونه این همه غربت چشیده؟!بی بی چه زجری بین نامحرم کشیدهدر ازدحام دشمنانش شد معذبای روزگار پست، بد کردی به زینبآن قدر بر دستش، نشانِ ریسمان دیدآن قدر داغ و روضه های بی کران دیدآ
یک نقطه ای دقیقا هست که شروع میشود به سفید شدن. به شکستن. و به طرز چشمگیری همه تو را می بینند و می گویند حیف. و تو نمی توانی بدون بغض توضیح دهی که این سان شکستن از پس رنج هزاره هاست! نمی توانی بگویی بیست سال گذشته چگونه گذشت. نمی توانی بنویسی که گرچه دستت خالی است، ولی تنت چه سان خسته ست. مثل آن ها که سال ها تنها در معدنی دورافتاده ای در اعماق، زمین را می درند، در انزوا. و مطلقا به هیچ نمی رسند. با روی سیاه و موی سپید باز میگردند انگار. چند روز پیش به
معرفی محله آزاد شهر(سرو آزاد)
محله آزاد شهر یا همان سرو آزاد جزء منطقه ۲۲ شهر تهران به حساب می آید.
واحد های مسکونی معروف به پیکان شهر و آزاد شهر را در سال ۱۳۴۸ توسط مهندسان اروپایی بنا نمودند و چند سال بعد کارکنان ایران خودرو در این منازل ساکن شدند تا سال ۱۳۸۲ بیشتر این منازل در اختیار کارمندان دولت بوده و از سال ۱۳۸۲ به بعد افراد عادی هم در این محله ساکن شدند ولی به دلیل بالا بودن هزینه خدمات رسانی به این محله تهران تصمیم بر آن شد که شهرداری
به عقیده خیام هر کس که در این دنیا بتواند شاد زندگی کند و از زندگیش لذت ببرد، بطور حتم بعد از مرگش نیز در بهشت خواهد بود.زیرا کسی که زندگی شادی داشته باشد به طور طبیعی نه به کسی ظلم می کند و نه تفکرات منفی نسبت به دیگران دارد.
پس دنیا و آخرتش برای او بهشت خواهد بود.بنابراین نباید زندگی را به خود سخت گرفت و به خود وعده فردایی بهتر داد..
گردون نگری ز قد فرسوده ماستجیحون اثری ز اشک پالوده ماستدوزخ شرری ز رنج بیهوده ماستفردوس دمی ز وقت آسوده ماست
امروز بین دو کلاس در راهروی دانشگاه، مادری نزد من اومدمادری که سن زیادی نداشت اما فرسودگی و غم دنیا رو در چشم هایش می دیدم
دستانی کارکرده
صورتی چروکیده
جسمی فرسوده
...
از بزرگ کردن سه فرزند به سختی گفت
از همسری که فقط پول به خونه آورده و پدری نکرده
و از دختری که عروس کرده بود اما شوهرش اون رو کتک شدید میزده
...
گریه کرد
اوج غم یک مادر رو دیدم
و 
سوختم که گفت
شما خودت فرزند داری
محاله نازکتر از گل بهش بگی
چطور تحمل کنم تن کبود دخترم رو
...
گفت چه کنم
بخشی از زندگی من با درد جسمی عجین شده. زوال، خاطراتی‌ست که کمرنگ می‌شوند. زوال، جسمی‌ست که فرسوده می‌شود. سال‌ها پیش، حس می‌کردم زمان از من می‌گریزد بس که روزها شلوغ بود و باور گذشت تنها ۲۴ ساعت، از یک روز تا روز دیگر، وقتی آسمان روشن می‌شد بسیار سخت بود. و بعد یک دوره سکوت آغاز شد، و من هر روز خود را تنهاتر از قبل کردم. روی دوستانم، روی خواسته‌هایم، روی آرزوهایم خط کشیدم. این خانه‌ای که حالا وجب به وجب‌ش را توی تاریکی می‌شناسم، چندسالی
تمام شده ام،بدون هیچ شوق آغازی. دورانی بود که به بریده ها و دوخته های دیگران تن می دادم چون مخالفت با آن را مصداق آزرده شدنشان میدانستم و پشیمانی در مقابل عذاب وجدان برایم ارجحیت داشت،غافل از اینکه تمامی این قضایا رسیدن تاریخ انقضای روحم را تسریع می بخشید،اکنون کوچک ترین نسیم مخالفی مرا از لبه ی تیغ تحمل به اعماق سیاهچاله ی غم و خشمی که از فرط ناتوانی در بروز دادن یا تخلیه ی آن به غمی مضاعف تغیر شکل میدهد و روانم را فرسوده تر میکند فرو می برد.
نوازش دست یک استاد مسئول حراج تار فرسوده ای را با بی میلی بر سر دست گرفت و گفت چند؟! چه کسی برای این تار قیمتی پیشنهاد می کند؟از میان جمعیت یک نفر با تمسخر گفت:  یک دلار! دومی گفت: دو دلار برای سوزاندن در بخاری دیواری. نفر سوم گفت:  من سه دلار میخرم تا پسرم با آن بازی کند. مردم بی دلیل می خندیدندناگهان پیر مردی موقر با قدم هایی آرام و محکم از میان جمعیت بیرون آمد و تار کهنه را برداشت و به آن نگاه کرد و با دستمالی خاک آن را زدود، سیم های آن را محکم
وقتی پدال کلاچ را تا اخر فشار دادیم و صدا می کند یا بلبرینگ کلاچ فرسوده شده است که در این صورت با تعویض بلبرینگ کلاچ مشکل حل می شود و یا بلبرینگ پشت میل لنگ خشک کار کرده و در این صورت نیز باید انرا تعویض نمود اگر کلاچ خوب کار نمی کند و گیربکس لرزش دارد یا دیسک کلاچ از تنظیم خارج شده است که در این صورت مجموعه کلاچ باید تعویض شود و یا دسته موتورها شکسته شده یا بیش از اندازه نرم شده که در این صورت دسته موتورها باید تعویض شود.             
بارگیری حمل خودروهای تصادفی
حمل ونقل خودروهای فرسوده
جا به جایی خودرو تعمیری و تصادفی شما به تمام نقاط

حمل خودرو با نیسان چرخگیر بصورت شبانه روزی

امداد جرثقیل مناطق شهر تهران با سیستم مجهز
یدک کش سیار شرق تهران 09198689329
پرده اول: مجازیات
یکی برام نوشته:
بانو بانو، تو شاهکاری شاهکار!
شاهکار؟ اگر که این دروغ، راست باشه، افتخارش مالِ سازنده‌شه!
فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ
بماند که من از این خطابِ بانو، هیچ خوشم نمی‌آید که هرکی بانو خطابم کرد، پشت بندش خواست بانو خر کند!
پرده دوم: واقعیات
پزشک اداره بهم میگه:
این روزا باید خیلی مواظب خودت باشی! هوا آلوده، ویروسها در حال جولون، بار استرس و فشار عصبی زیاد، شمام که فرسوده !!!
     افسوس که بی‌فاید
پرده اول: مجازیات
یکی برام نوشته:
بانو بانو، تو شاهکاری شاهکار!
شاهکار؟ اگر که این دروغ، راست باشه، افتخارش مالِ سازنده‌شه!
بماند که من از این خطابِ بانو، هیچ خوشم نمی‌آید که هرکی بانو خطابم کرد، پشت بندش خواست بانو خر کند!
فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ
پرده دوم: واقعیات
پزشک اداره بهم میگه:
این روزا باید خیلی مواظب خودت باشی! هوا آلوده، ویروسها در حال جولون، بار استرس و فشار عصبی زیاد، شمام که فرسوده !!!
بماند که دکتر همیشه در
یدک کش شمال تهران
نیسان یدک‌کش و خودرو سوار با تعرفه حمل مناسب
امدادرسانی سریع درمحل(بصورت شبانه روزی)حمل انواع خودروهای تصادفی فرسوده ونیازبه تعمیراماده همکاری با تعمیرگاه ها و پارکینگها
حمل
انواع خودرو به تمام نقاط کشور مجهز به سیستم چرخگیر شبانه روزی با تعرفه مناسب
تورم تک رقمی هست این سخن مسئله سازهای نظام درایران بود.
درخوردنیهاگوشت ترمزبریده بودودرنخوردنیهاموبایل وخانه درحدی رشدقیمت یافته بوندکه هیچ فردی نمیتوانست بگویدتورم تک رقمی هست بلکه میگفت تورم بیش ازدووسه وچهاررقم هست.سودخوابیدن پول دربانک هابانرخ پانزده تابیست وسه درصدتعیین شده بود.
تنهاخواسته ملت شهیدپرورگرفتن خانه نوسازبود.اماباگذشت زمان هنگام تحویل افرادصاحب خانه فرسوده ای میشدندکه بایک زلزله سریع فرومیریخت.باقدرت خریدمسکن و
محله آزاد شهر(سرو آزاد)
آزاد شهر یا همان شهرک سرو آزاد جزو ناحیه 4 منطقه ۲۲ شهر تهران می باشد. وسعت این شهرک که در غرب تهران قرار دارد، 652/36 کیلومتر مربع می باشد. محدوده فعلی شهرک سرو آزاد از شمال به بزرگراه شهید همت، از جنوب به آزاد راه تهران- کرج، از شرق به پارک جنگلی چیتگر و از غرب به بلوار دانش و انتهای باغ گیاه شناسی منتهی می شود. واحد های مسکونی معروف به پیکان شهر و آزاد شهر را در سال ۱۳۴۸ توسط مهندسان اروپایی بنا نمودند و چند سال بعد کارکن
از سری ماجراهای من و میلاد :) 
وقتی رفتم برای پیگیری درمان و نامه دکتر رو دادم پذیرش که نوبت بده و اونم نامردترین آدم روی زمین آخرین نوبت توی فروردین سال جدید رو بهم داد و وقتی گفتم دکترم خودش گفت ماه بعد بیا و برای همین نامه داد و یعنی ایشون این ماه وقت خالی ندارن که شما فروردین نوبت زدی؟ که خب خیلی آدم نبود و سرم داد کشید که اگه اینترنتی نوبت گرفتی که بمون اگه نه به سلامت! ( درحالی که من فهمیدم نوبت ها 4 ماه اعتبار دارن و من تا چهارماه میتونم بیا
از سری ماجراهای من و میلاد :) 
وقتی رفتم برای پیگیری درمان و نامه دکتر رو دادم پذیرش که نوبت بده و اونم نامردترین آدم روی زمین آخرین نوبت توی فروردین سال جدید رو بهم داد و وقتی گفتم دکترم خودش گفت ماه بعد بیا و برای همین نامه داد و یعنی ایشون این ماه وقت خالی ندارن که شما فروردین نوبت زدی؟ که خب خیلی آدم نبود و سرم داد کشید که اگه اینترنتی نوبت گرفتی که بمون اگه نه به سلامت! ( درحالی که من فهمیدم نوبت ها 4 ماه اعتبار دارن و من تا چهارماه میتونم بیا
مطالعه خواص بتن خودتراکم تازه و سخت شده حاوی پودر لاستیک و پودر سنگ آهک به عنوان پرکننده فرمت فایل دانلودی: .zipفرمت فایل اصلی: PDFتعداد صفحات: 126حجم فایل: 2816قیمت: 25000 تومانبخشی از متن:چکیدهبتن خود تراکم، بتنی است که تحت تأثیر نیروی ثقلی، جریان یافته و بدون نیاز به لرزاندن بتن، متراکم می گردد و مقاومت مناسبی در برابر جداشدگی یا آب انداختن دارد. از خصوصیات ویژه این بتن می توان به کارایی بالا، مقاومت زیاد در مقابل جداشدگی، عدم نیاز به لرزاندن ب
سورت بندی سنگ مرمریت
با توجه به عدم وجود استاندارد مشخصی جهت سورت بندی سنگ مرمریت در ایران و همچنین سنتی و فرسوده بودن اکثر کارخانجات تولید و فرآوری در ایران تمامی سورت بندی های سنگها غیر اصولی، غیر حرفه ای و صرفا بصورت سلیقه ای می باشد. که این امر آسیب جدی به صنعت سنگ وارد کرده است. پارامترهای زیل جهت درجه بندی و سورت بندی و کیفیت سنگ مرمریت مورد استفاد قرار میدهد: ۱- نوع سنگ ۲- نداشتن ترک و پوسیدگی ۳- حداقل تغییر در رنگ ۴- ضخامت سنگ ۵- پولیش سن
زیر دوش آب گرم ماتم گرفته بودم. مشغول تحلیل وضعیت روانی‌ام بودم. رابطه‌ام را توی ذهنم بالا و پایین کردم. باید تمامش کنیم؟ موهایم را شستم و بغضم شکست. واقعا باید چه خاکی بر سرم کنم؟! من هنوز هم دوستش دارم. اضطراب هم دارم. اشتهایم هر روز کمتر می‌شود و مربی باشگاه به طعنه به من می‌گوید که «اون هالتر هیچوقت به کار من نمی‌آد!» ضعیف و فرسوده شده‌ام. طوری خسته‌ام که با هزار سال خوابیدن هم بهتر نمی‌شود. بلاتکلیفی. سردرگمی. میزان زیادی غم. کمی حالت ت
آدم ها عجیب و ترسناک و پیچیده اند. نگرانم. از شهریور امسال و ماجرای آن، چه بگویم؟ ماجرای آن آقا؟ آن پسرکِ بیچاره؟ نمی دانم، از آن روزها، می ترسم خودم باشم. می ترسم با خودم بودن، آن باشم که از جام در من هست. تعدادشان این جا زیاد است، خیلی خیلی زیاد، و می ترسم پیام اشتباه بفرستم. «کلمات در هوا دگرگون می شدند و وقتی به گوش او می ریختند، چیز دیگری بودند.» شده که لبخند زنان، یا با دهانِ باز، در فکر بوده ام، و بعد که به من نگاه کرده و دست تکان داده و لبخ
کارم همیشه جرم و خطا بوده از قدیم
کارت همیشه لطف و عطا بوده از قدیم
مغلوب نفس گشته ام و خورده ام زمین
تنها سلاحم اشک و دعا بوده از قدیم
می ترسم از عذاب و امیدم به فضل توست
راهِ نجات، خوف و رجا بوده از قدیم
قلاده ام ببند، بمانم کنار تو
بیچاره آن کسی که رها بوده از قدیم
شغل گدایی اش به دوعالم نمی دهد
هر کس گدای آل عبا بوده از قدیم
می ترسم از فشارِ شبِ دفن خود ولی
دلگرمی ام امام زمان بوده از قدیم
من عاشق تمام ائمه شدم ولی
در سینه جای دوست سوا بوده از ق
حتی همین توضیحات هم زیادی‌ست. در پست قبلی‌ام؛ این چنین سنگ چرایی؟ یکی از صفات دایی‌ام را گفتم و مثال دیگری زدم که نقل قول یکی از مهمان‌های جشن بود؛ «ورزشکار باید مشخص باشه که ورزشکاره» چنین حرفی را فقط می‌شود از دهان آدمی شنید که هنوز خودش را پیدا نکرده و در حال تجربه‌ کردن دنیای پیرامون خودش است. میل عجیب به متفاوت بودن را برای همه‌ی انسان‌ها به کار بردم و از کسی که در زندگی‌اش مزخرفات زیادی گفته خودم را مثال زدم. صرفا دو داستان کوتاه
یکی از فرسوده‌کننده‌ترین چرخه‌های دنیا، چرخه‌ی روسری/شال بر سر گذاشتن است. سر را که می‌چرخانی، سُر می‌خورد. باد که می‌وزد، سُر می‌خورد. پرنده‌های روی کابل برق را که نگاه می‌کنی، سُر می‌خورد. خم می‌شوی تا بند کفشت را ببندی، سُر می‌خورد. خرید کرده‌ای و وزن زیادی را حمل می‌کنی، سُر می‌خورد و هر دو دستت پر است. راه می‌روی و بدون اینکه کاری کرده باشی، به خاطر قوانین فیزیک سُر می‌خورد. آه! هی باید مراقب این لعنتی باشم در حالی که هیچ میلی ب
خدمات یدک کش ماشین خودرو بر 09120451416
یدکش ماشین در تهرانپارس
یدک کش امداد خودرو نیسان جرثقیل 24 ساعته شرق تهرانحمل خودروهای فرسودهحمل انواع خودروهای ایرانی و خارجییدک کش سیار نیسان با تعرفه مناسب
نیسان یدک کش امداد خودرو شرق تهرانبا کمترین قیمت سرویس داده میشود به شما همشهریان عزیزاخرین قیمت را از ما بگیرید

از خبرهای خوب متنفرم. از بس بی دوام و مزخرفن. عمر هیچ خبر خوبی برام بیشتر از ۲۴ ساعت نیست. نهایت ۲۴ ساعت. بعدش دوباره بارونِ گُه و ناخوشیه که می باره. نمی دونم از کی، ولی مدت هاست که خبرای خوب خوشحالم نمیکنن، به جاش تن و بدنمو میلرزونن. میدونم که باید منتظر اشک باشم. به مزخرفاتِ جذب و فلان اعتقادی ندارم. و حالم از خودم بهم میخوره که هربار امیدوارتر از قبل با خودم میگم این دیگه آخرشه، این یکی دیگه عطرش موندگاره، این یکی دیگه قراره خوشیا رو دنبال

اگر به خواب زمستانی فرو رفته بودم الان ۹ روز بود که از جهان بی خبر بودم.از این جهان پر آشوب و دل آشوب و از خودم که دارم با دنده ی سنگین، کامیون قرمز و فرسوده ی جسم و جانم را از سربالایی های از خدا بی خبر بالا می کشم.اگر نوک انگشتهایم را از روی پدال بردارم دیگر نیازی نیست به خواب زمستانی خرس ها و درختها غبطه بخورم.اما باید از نوک انگشتهایم خواهش کنم ادامه بدهند شاید بعد از این همه سربالایی یکی با سورتمه آمده باشد دنبالم مثل لوسیَن که آنِت  را
معاون خدمات شهرعاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 19 از خرید و اهدای ویلچر به معلولین نیازمند منطقه در راستای تحقق طرح بی هزینه خوبی کن خبر داد.به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، سعید صالح محمود رباطی با اشاره به آغاز این طرح از اوایل تابستان گفت: به منظور اجرای این طرح دربهای بطری شهروندان در ایستگاه های بازیافت جمع آوری می شود و با فروش آنها ویلچر خریداری و به معلولین نیازمند اهدا خواهد شد.درهمین راستا نیز طی هفته جاری یک ویلچر تمام اورت
ریشهزنی فرش دستباف و ماشینی احتمالا شما نیز شنیده اید  بهترین قالیشویی در مشهد  میتوان فرش های جدید و کهنه اتومبیل و دستباف را ریشه زد . در این مطلب قالیشویی به تحلیل ریشه زنی فرش دستباف و ماشینی می پردازیم .
فرقی نمی نماید فرش شما ماشینی باشد یا این که دستباف؛ فرش ها به مرور مقطع و پا تناول کردن فرسوده می شوند . یک عدد از نصیب هایی که فرسودگی فرش دوچندان واضح و معین می باشد . ریشه فرش می باشد . و یکی از رویه های تشخصی اصالت فرش ریشه های فرش می با
معاون خدمات شهرعاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 19 از خرید و اهدای ویلچر به معلولین نیازمند منطقه در راستای تحقق طرح بی هزینه خوبی کن خبر داد.به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، سعید صالح محمود رباطی با اشاره به آغاز این طرح از اوایل تابستان گفت: به منظور اجرای این طرح دربهای بطری شهروندان در ایستگاه های بازیافت جمع آوری می شود و با فروش آنها ویلچر خریداری و به معلولین نیازمند اهدا خواهد شد.درهمین راستا نیز طی هفته جاری یک ویلچر تمام اورت
اسم وبلاگ رو زمانی گذاشتم که داشتم کتاب « ترانه خواندن به وقت باران » رو میخوندم البته برای بار دومی که بار اولش تا یک پنجمش پیش رفته بودم و خب این عادت مزخرفِ ناقص گذاشتن همه چی (نه فقط کتاب هم:)) رو دارم کم میکنم کم کم.
خب خلاصه
نویسنده ی کتاب «مسیحا برزگر» نوشته های عارفانی و معنوی گونه ای رو داره و نویسنده در ابتدای کتاب شیوه ی خوندن کتاب رو به سه صورت دانسته که حالت سومش که تجربه ای عارفانه رو در پی خواهد داشت.
به ادعای نویسنده این کتاب به د
صنعت چاپ در چند دهه اخیر رشد روزافزونی را تجربه کرده است به طوریکه میتوان صنعت چاپ را از چاپ روی لباس و هدایای تبلیغاتی مانند چاپ سررسید ، چاپ تقویم رومیزی دانست تا بخشی بزرگی در صادرات و درآمد ناخلص ملی همچنین در دو دهه گذشته با ورود اولین ماشین های افست چهاررنگ همزمان تب شدیدی صنعت چاپ کشور را در بر گرفت و چشم و هم چشمی چاپخانه داران تنها جیب دست چندم فروش ها را پر کرد و صنعت چاپ ایران را انبار ماشین های فرسوده جهان.آزانس خبری چاپ و بسته بند
هنوز حس ثابتی نسبت به سیگار ندارم. حالا که آن را به درست‌ترین حالتش می‌کشم گیج و منگ می‌شوم. علی می‌گوید «اینطوری بگم بهت: ما سیگار رو واسه سرگیجه‌ش می‌کشیم!» ولی سرگیجه و سست شدن چیزی نیست که من دنبالش باشم. برای سردردهایم 8 سال تحت درمان بودم. اتاق تاریک، دستمال، تنهایی، درد، درد و باز هم درد. گاهی با خودم فکر می‌کنم اگر آن روزها ورزش نمی‌کردم از پا درمی‌آمدم و امروز باید خیلی فرسوده‌تر می‌بودم. من چیزی که برایم لذت نداشته باشد و با
باز همان ۲ شهربازی قدیمی میزبان کودکان و خانواده هایشان هستند. با این تباین که سال ها از عمر دستگاه های بازی آن ها گذشته است و البته این وسیله های قدیمی با وجود حادثه ساز بودنشان باز هم بوسیله کارگرفته می شوند. تو روزهای اخیر و تنها پس از چند هفته از آغاز بوسیله امر شهربازی ائل گلی هنگام روزهای اخیر سرایت یک فیلم از دستگاه های ضعیف و ویرانه این شهربازی تو فضای مجازی  انگیزه نفوذ شهروندان شد. فیلمی که خاصیت کندرو فرمانروا تبریز و دستور  پلمب ا
اولین تصمیم و عمل مهم هر سازنده ساختمان، انتخاب صحیح و درست جنس درب و
پنجره هاست. با توجه به مزیت های برشمرده شده برای درب و پنجره های تعویض پنجره ایرانی مدل جدید upvc می توان به جرات گفت که در تمامی
پروژه ها میتواند مناسب ترین انتخاب باشد. پس از تصمیم نهایی در ارتباط با
جنس پنجره مدل جدید upvc نوبت به انتخاب تولیدکننده درب و پنجره می رسد.همچنین میتوانید با تعویض پنجره های فرسوده خود با پنجره ایرانی مدل جدید upvc از مزیت های این نوع پنجره ها استفا
شعر شاید روزگاری فنِّ مردان بوده باشد
بر گلوی ظالمان چون تیغِ بُرّان بوده باشد
شعر شاید روزگاری دور، در مُلکِ خراسان،
با ابوالقاسم پیِ احیای ایران بوده باشد!
شعر شاید روزگاری در ردای حرفِ حقّی
همدمِ پیری به غُربتگاهِ یُمگان بوده باشد!
گاه شاید در میانِ تُرکتازی‌های دونان،
با گُمانِ مصلحت در لاکِ عرفان بوده باشد
یا میانِ دلبران در پوششِ باغ و گلستان،
شعر شاید در پیِ اصلاحِ انسان بوده باشد
گاه هم شاید به سعیِ شاعرانی سست عنصر،
تا کمر در خدم
احساسی به درونم چنگ می زند که بوی مرگ می دهد.
بوی تلخیِ رفتن و حلاوتِ تنهایی.
بوی تسلیم رضایتی ننگ آور. بوی حماقتی تمام نشدنی.
درست شبیه مار پینتون چمباتمه زنی به قفسه ی سینه و
ستون فقراتم می پیچد و مرا به خفقان می رساند.
وقتی که ‌خورشید از مشرق طلوع می کند و بالا می آید
و بعد در افق فرو می رود و شب را می سازد.
وقتی که زمین می چرخد و مقابلِ خورشید خیمه می زند
و روز آغاز می شود.
روح من نیز در نوسان اجباری زمین می چرخد
و می لولد و این احساس را در اعماق
دانلود صوت شعر با نوای حاج آقا منصور ارضی_ ۲۵ محرم ۹۸
تمام عمر خود، آزار دیدم
جهان را بر سرم آوار دیدم
عزیزان خدا را خوار دیدم
میان مجلس اغیار دیدم

چهل منزل که نه، عمری حزینم
چهل سال است من چله نشینم
شبانه روز، یاد اربعینم
همیشه چشم خود، پُربار دیدم

کنارِ گریه دوشادوش ماندم
فقط خیره شدم، خاموش ماندم
گمانم ساعتی بیهوش ماندم
همینکه آب، بالاجبار دیدم

شده اشکم روان، با که بگویم
غمِ هفت آسمان با که بگویم
ازین داغ گران با که بگویم
حرم را بر سر
بیو ت رو می‌خونم و می‌دونم متعلق به من نیست اما تو یگانه امیدِ اهل مطالعه و یا حتی ادای مطالعه‌ی منی که هر روز بزرگ‌تر و بزرگ‌تر می‌شی هم‌چنان که کوچک و کوچک‌تر... و شگفتا و عجباهایی نیستند که توی این تعارض از من بر بیان ؛ منم آن سیگنالِ هماره معلق میانِ دو لِولِ های و لو.منم و هماره‌گیِ سودایی در سر... اقلاً این‌طور می‌شود فهمید از این "هماره‌گی" که من "اکنون" را مرده‌ام.
دوست دارم گذشته را جایی دفن کنم اما تنها نشانِ من از خواستن و تمنا هم
مرا صدا بزن، فرزندم. منم پدرت. بیا و لحظه ای در کنار این فرسوده، اوقاتی را طی کن. بیا و لختی در آغوش پدرت، محبت را تصور کن. ناراحت نباش نمی خواهم هم سان پدران نصیحتت کنم اما در جیبم شکلات های خوشمزه ای دارم. می خواهم بگویم چقدر دوستت دارم. بیا، فرزندم. نمی خواهم بخاطر اشتباهاتت تنبیه ات کنم. می خواهم با همدیگر درستشون کنیم. می خواهی از این روزها برایت بگویم؟! مادرت را یافته ام، همدیگر را دوست داریم. از او دور هستم ولی او از من مراقبت می کند و می گو
توی « سخنِ سردبیرِ» نشریه‌ی بچه‌ها، نشریه رو تقدیم کردم به مسافرانِ پرواز هفتصد و پنجاه و دوی اکراین. بالاخره براشون نوشتم. قراره چاپ بشه. قراره بره زیر دستِ مردم. قراره کسی روی ورقه‌ی کاغذ و زیرِ یک آرمِ رسمی بخونتش. مرثیه‌سراییِ کوتاهی بود. با هزار ترس بود. با « شهید» خطاب کردنشون بود. اما مرثیه‌سرایی بود. حس می‌کنم هیچ‌روزی رو توی این سه‌ماه از این لحظه سبک‌تر نبوده‌م. گریستم و نوشتم و با یادآوریِ دوباره‌ش کلِ بدنم لرزید. اما نوشتم. ج
تقریبا چهار پنج ماهی می شود که یک همسایه ی جدید برایمان آمده. ساکن ِ طبقه ی خود ماست. از قضا، همکار پدر هم هست. از کرمان آمده. مرد سن و سال داری ست اما بچه اش خیلی کم سن و سال است. حوالی 14-15 سال پیش دانشجوی دکتری بوده.
 امروز عصر، دم در ورودی آپارتمان دیدیمش. به پدر گفت از وقتی که آمده این اولین باری ست که فرصت پیدا کرده این اطراف را نگاه کند و چه قدر فضای محل و طبیعت محل به نظرش زیبا آمده. خیلی تعجب کرذم از حرفش. فکر کن پنج ماه ساکن ِ منطقه ای باشی و
رفتن علت نیست
معلول تمام ماندن هایی ست
که گوشه اتاق فرسوده می شود
از کسی که می خواهد برود
نباید چیزی پرسید
هر کس که پا دارد می رود
من از دقت او در تماشای کوچ درناها
فهمیدم که خواهد رفت
مانعش نشدم
اگر در را می بستم از پنجره می رفت
دست هایش سفید تر شده بودند
می توانستند به بال بدل شوند...
| رسول یونان |
بعضی از کارهای خانه خیلی سخت است. بچه‌داری از آن کارهای سخت است. شما هر کاری را در نظر بگیرید که خیلی دشوار باشد، در مقابل بچه‌داری در واقع آسان است. بچه‌داری هنر خیلی بزرگی است. مردها یک روز هم نمی‌توانند این کار را انجام دهند. زن‌ها با دقت، با حوصله و با ظرافت این کار بزرگ را انجام می‌دهند. خدای متعال، در غریزه آن‌ها این توان را قرار داده است. ولی همین بچه‌داری کار سختی است که انسان را فرسوده می‌کند و واقعاً از پا می‌اندازد.۱۳۷۴/۸/۲۲
چکیده  اگرچه محلات مرکزی شهر در گذشته مرکز تعاملات و فعالیت های اجتماعی و اقتصادی متنوعی بوده اما امروزه به علت مشکلات عدیده که از آن ها تحت عنوان فرسودگی یاد می شود هویت این محلات روز به روز کمرنگ تر شده و  به تبع آن کارایی خود را از دست داده است. به همین دلیل، توجه به این گونه محلات و مداخله در آن ها امری ضروری به نظر می رسد. یکی از روش های نوین مداخله در بافت های قدیمی و تاریخی محلات رویکرد بازآفرینی است، در واقع بازآفرینی با توجه توامان به

نمره منفی محیط زیست به شورای شهرتهران در مقابله با آلودگی هوامعاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست گفت: شورای شهر تهران در دو سال گذشته هیچ برنامه‌ای برای کاهش آلودگی هوای تهران ارائه نداده است در حالی‌که باید با محوریت قانون هوای پاک و سایر قوانین بالادستی برای خروج اتوبوس‌ها و تاکسی‌های فرسوده و توسعه وسایل حمل و نقل عمومی برنامه‌ای دقیق و عملیاتی ارائه دهد.
در آستانه سومین سالگرد تولد شورای پنجم شهر تهران، مسعود تجریشی در بررس
یدک کش امداد خودرو نیسان جرثقیل ۲۴ ساعته

حمل انواع خودروهای داخلی و خارجی

حمل به کلیه مناطق تهران و شهرستانها حمل انواع خودروهای رده خارج

حمل انواع خودرهای تصادفی به بیمه ونمایندگی مجاز ایران خودرو و سایپا به صورت ۲۴ ساعته و شبانه روزی

حمل انواع خودروهای تصادفی فرسوده ونیازبه تعمیر اماده همکاری باتعمیرگاه ها وپارکینگها

ماه به نیمه که می‌رسد، آن ماه دیگر عجیب زیبا می‌شود.  حالا تصور کن هم ماه تمام است و هم طاووس اهل بهشت به دنیا آمده است.  بدون شک درهای رحمت  گشوده می‌شوند تا تو عشق را هدیه بگیری.
مولای من! میلادتان مبارک ای ماه تمام عالم هستی
فقط بدانید عجیب دلم برای شما تنگ است و کاش بودید و از میان این مه‌های غلیظ  تردید روزگار به سلامت به قله دوستی با خدا می‌رسیدیم چرا که شما خود نشانِ راه هستید.
 از دلتنگی‌ها که بگذریم. غرض این بود که این گل‌ها تقدیم ب
در تحقیقاتی که انجام شده، نشان داده می شود که یون‌های آلومینیوم موجود در آب احتمال ابتلا به آلزایمر را 
افزایش می دهد. دفع آلومینوم از بدن دشوار بوده و می تواند به راحتی در مغز انسان رسوب کرده و اختلالاتی 
از جمله آلزایمر را پدید آورد.
آب تصفیه‌کن‌های خانگی قادرند هم? فلزهای سنگین موجود در آب را با بهرهگیری ازفن‌آوری اسمز معکوس و 
ممبران RO از آب آشامیدنی حذف کنند. بعضی از فلزهای سنگین و خطرناک موجود در آب عبارتند از آلومینیوم 
سرب، جیوه،
هرگاه که پدال گاز را فشار می دهید، سرعت موتور کم می شود.
⬅️برای زیاد کردن سرعت باید خیلی کم پدال گاز را فشرد. قدرت کلی خودرو کم شده است.
این مشکل به مرور زمان بدتر میشود. مشکلات احتمالی عبارتند از:
✅فیلتر هوا ممکن است کثیف شده باشد.
✅فیلتر بنزین ممکن است که با گل گرفته باشد.
✅پمپ بنزین ممکن است که فرسوده باشد.

✅زمان بندی احتراق ممکن است اشتباه باشد.
✅آب ممکن است در بنزین مخلوط شده باشد.
✅مبدل کاتالیتیک ممکن است وصل شده باشد 

پاورپوینت بافت فرسوده محله طرشت
دانلود فایل پاورپوینت بافت فرسوده محله طرشت،در حجم 46 اسلاید قابل ویرایش،همراه با یک هدیه ویژه
مشخصات فایل

تعداد صفحات
46

حجم
19 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
pptx

دسته بندی
شهرسازی

توضیحات کامل
پاورپوینت بافت فرسوده محله طرشت
فایل پاورپوینت بافت فرسوده محله طرشت،در حجم 46 اسلاید قابل ویرایش،همراه با یک هدیه ویژه.بخشی از متن:گستره موردمطالعه ازلحاظ جغرافیایی دردامنه جنوبی کوههای البرزقرارگرفته است . این منطقه
■طراحی واجرای انواع سازه های فلزی سبک وسنگین (نصب واجرا)پیچ ومهره و جوشی(مسکونی،تجاری،صنعتی و....)■اجرای انواع سازه نگهبان و برشکاری اهن الات ساختمانی و انواع وال پست■طراحی واجرای انواع سوله ساخت و نصب واستراکچر فلزی ■طراحی واجرا و نظارت انواع پروژهای عمرانی و ساختمانی ■مشارکت در ساخت و بازسازی بافت های فرسوده(طبق استاندارد بین المللی iso9001وiso29001
.
.

کپک زده بوداون همه هیبت و بزرگی ک با یه کت قهوه ای رنگ چارخونه به چشم میخورد کپک زده بودمیدونی یعنی چی کپک زدگی ...یعنی تموم کارهایی ک شروع نکردییعنی تموم کارهایی ک نیمه کاره رها کردیامروز وسط مهمونی عموی بزرگ خانواده یکی پس از دیگری از این خاطره ب اون خاطره بهم نشون داد ک چه ادم حسابی ای بوده .از خاطراتش با دکتر رزمجو و رئیس فلان اداره و بهمان اداره تعریف میکردمیگفت دکتر معتمدی قبل رفتنش به امریکا ازش خواسته براش هماهنگ‌کنه دندون پزشکی ا
چکیده  اگرچه محلات مرکزی شهر در گذشته مرکز تعاملات و فعالیت های اجتماعی و اقتصادی متنوعی بوده اما امروزه به علت مشکلات عدیده که از آن ها تحت عنوان فرسودگی یاد می شود هویت این محلات روز به روز کمرنگ تر شده و  به تبع آن کارایی خود را از دست داده است. به همین دلیل، توجه به این گونه محلات و مداخله در آن ها امری ضروری به نظر می رسد. یکی از روش های نوین مداخله در بافت های قدیمی و تاریخی محلات رویکرد بازآفرینی است، در واقع بازآفرینی با توجه توامان به
منتظر ماندن برایم حکم شکنجه را دارد. فرقی ندارد که منتظر باشم تا فروشنده یخ در بهشتم را بدهد، بسته‌ی سفارشی‌ام به دستم برسد _و حتی بسته‌ی سفارشی مشتری‌ام به دستش برسد_ مخاطب جواب تلفن را بدهد و یا منتظر باشم که پیامم تیک بخورد و بدانم که مخاطب آن را دیده. بارها پیش آمده که از انتظار زیاد زندگی‌ام مختل شده؛ اضطرابم زیاد می‌شود و فشار روانی به گونه‌ای می‌شود که ناخودآگاه از خواب بیدار می‌شوم چون منتظرم! منتظر اتفاقی هستم که نمی‌دانم چه
در تحقیقاتی که انجام شده، نشان داده می شود که یون‌های آلومینیوم موجود در آب احتمال ابتلا به آلزایمر را افزایش می دهد. دفع آلومینوم از بدن دشوار بوده و می تواند به راحتی در مغز انسان رسوب کرده و اختلالاتی ازجمله آلزایمر را پدید آورد.
آب تصفیه‌کن‌های خانگی قادرندفلزهای سنگین موجود در آب را با بهرهگیری ازفن‌آوری اسمز معکوس و ممبران RO از آب آشامیدنی حذف کنند. بعضی از فلزهای سنگین و خطرناک موجود در آب عبارتند از آلومینیوم سرب، جیوه، کادمیو
نخستین دستگاه های اسکرابر در دهه 1930
به بازار عرضه شدند. مدل های قدیمی دستگاه های کفشوی صنعتی نیز مانند مدل های مدرن
امروزی، برای تمیز کردن و شستشوی سطوح کف، جمع آوری آب و آلودگی و برجای گذاشتن
زمین تمیز و خشک طراحی شده بودند. بیش از 70 سال است که طراحی پایه عمل شستشو و خشک
کردن زمین توسط این دستگاه تغییر نکرده است. اگرچه تولیدکنندگان اسکرابر صنعتی قدرت
مکش دستگاه را افزایش داده و سیستمهای سادهتری را معرفی کرده اند، اما باقی ماندن
خطوط و رده ها
دست و دلم به نوشتن نمیرود. همین که در دلم تو را آرزو کنم کفایت میکند، این نوشتن ها بیشتر آدم را خرفت میکند. 
من حس میکنم وقتی آدم خودش را زیر آرزوهایش مخفی میکند، از زندگی کردن بازمیماند، عاجز میشود...
در زندگی عاجز میشویم، فرسوده میشویم، پیر میشویم، عاشق میشویم، پدربزرگ میشویم، مادربزرگ میشویم، اما هیچوقت آدم نمیشویم. ما، هیچوقت دست و دلمان به آدم بودن نمیرود. چقدر خرفت شده ایم!

به تاریخ امشب، در اتوبوس بازگشت از سر کار. وقتی خسته بودم، وقت
شاید باورتان نشه، ولی این مبل‌های زیبا را با لاستیک ماشین درست کردند.
لاستیک‌های فرسوده ماشین یکی از هزاران مواد دورریختنی است که با کمی خلاقیت و صرف وقت قابلیت تبدیل به وسایل مختلف را دارد. از جمله لوازم جالبی که با لاستیک ماشین می‌توان ساخت مبلمان است. بله درست شنیدید...... مبلمان
ادامه مطلب
با گذشت زمان و فرسوده شدن ساختمان ها کسانی که خواهان تغییر در ساختمان خود می باشند یا خواهان ترمیم بنای خود هستند بازسازی ساختمان را انجام می دهند ، که بازسازی ساختمان به کارهایی گفته می شود که با انجام آن تغییراتی به صورت جزئی و کلی در بنای ساختمان ایجاد می شود . 
در یک ساختمان بخش های مختلف را می توانیم بازسازی کنیم که از انواع آن ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
1 . بازسازی آشپزخانه : که طراحی کابینت و کمد ، کف پوش و دیوار پوش ، کناف کاری سقف
دلایل مختلفی موجب نیاز به جراحی مجدد یا جراحی ریویژن لگن می شود از جمله:
پروتز مصنوعی لگن ممکن است فرسوده یا شکسته شود که طی زمان می تواند باعث آسیب به استخوان اطراف نیز شود.پروتز ممکن است شل شود که با گذشت زمان موجب ایجاد درد می شود.گاهی ممکن است دررفتگی پروتز اتفاق بیفتد به صورتی که توپ سر فمور از سوکت لگن جدا می شود.در موارد نادری پروتز عفونی می شود و بافت های اطراف مفصل را درگیر می کند.همگی موارد نامبرده می توانند عملکرد طبیعی مفصل لگن را ت
وزارت راه و شهرسازی برای افزایش وام مسکن تا سقف 100 میلیون تومان دو شرط تعیین کرده است.
متقاضیان افزایش وام تا ۱۰۰ میلیون تومان باید توان بازپرداخت وام مسکن را به تایید بانک برسانند. همچنین سود بانکی مقدار اضافه‌تر از رقم اولیه وام، مشمول تخفیف نبوده و با همان سود ۱۸ درصد محاسبه می‌شود.
به گزارش مجله دلتا بنا به گفته محمد پژمان، معاون وزیر راه و شهرسازی تاکنون ۶ هزار متقاضی تسهیلات نوسازی را دریافت کرده‌اند و امکان افزایش سقف تسهیلات نوساز
ســــزاوار مـــــــرد نیست!
ما را تمام لذت هستی به جستجوستدر پشت چارچرخه ای فرسودهکسی خطی نوشته بود:” من گشته ام، نبود!تو دیگر نگرد، نیست ”این آیه ملال در من هزار مرتبه تکرار گشت و گشتچشمم برای این همه سرگشتگی گریست…چون دوست در برابر خود می نشاندمشتا عرصه بگوی و مگوی می کشاندمشدر جستجوی آبی حیات؟در بیکران این ظلمات آیا؟در آرزوی رحم؟ عدالت؟دنبال عشق؟دوست؟ما نیز گشته ایم!
ادامه مطلب
 سلام
من متولد اواسط دهه شصت هستم، با رزومه علمی خوب.  هفت سال سابقه تدریس در دانشگاه،  مدتی هست که جذب پیمانی دانشگاه  دولتی  شدم.
مشکل  اصلیم اینه که از امسال با ورود بچه های جدید دچار چالشی شدم که طی این سال ها بی سابقه بوده. نمیدونم چطوری بگم، قصد توهین و تعمیم دادن دانشجویان خودم به کل بچه ها ابدا نیست. اما متاسفانه رفتاری بسیار گستاخانه بی مبالات، شیطنت آمیز، طلبکارانه و غرغر گونه و فاقد احترام در طول ترم و سر کلاس ها دارند. 
طوری که ان
روز نوشت ۲۷ بهمنواقعا توی این سفر من هیچ نقشی نداشتم جز اینکه به زبونم نیومد بگم نهو به ذهنم برنامه و کلاسای طول هفتم خطور نکرد ک بگم نهبگم‌برای اولین بار تو زندگیم حس کردم طلبیده و خودش خواسته برم پیشش و گزارش وضعیت بدم ، نمیگی چرند نگو این خرافاتا چیه؟بلاخره از دل حرمی ک برایم فقط و فقط حکمِ معبد یک شخصیت افسانه ای تاریخی فرسوده در خاک ها رو داشت یک امام رئوف ، رحیم و زنده داشت رخ نشان می داد کسی ک من را دبد صدایم را شنید و حتی قبول کرد مثل پد
نمی خواهم پارچه ی ابریشمی باشماشرافی و غمگینمی خواهم کتان باشمبر اندام زنی تنومندکه لب هایشوقت بوسیدن ضربه می زنندو نگاهشوقت دیدن احاطه می کندتمامی این روزها دلگیرندمن جغد پیری هستمکه شیشه ای نیافته ام برای تاریکیمی ترسم رویایم به شاخه ها گیر کندمی ترسم بیدار شوم و ببینمزنی هستم در ایرانافسردگی ام طبیعی استاما کاری کن رضا جان پاییز تمام شودنمی دانم اگر مرگ بیایداول گلویم را می فشاردیا دلم راآن روز کجای خانه نشسته بودمکه می توانستم آن هم

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها