نتایج جستجو برای عبارت :

دنیا، سراسر بی‌عدالتی است. آنان که در کودکی رنج بیشتری برده‌اند، در بزرگ‌سالی بیشتر به خود آسیب می‌رسانند.

دو شب پیش، قبل از خواب، مثل طفلی که تنها مونده و می‌بینه خبری از شیرین‌کاری‌ها و دست‌به‌سرهای اطرافیانش نیست، نمی‌دونه چی می‌خواد، چه‌شه و چه‌جوری باید حرفش رو بیان کنه، شروع به هق‌هق کردم. اون لحظه فقط به یاد مادرم افتادم، با اینکه می‌دونستم دارم میام پیشش. تو مسیر، عین چندساعت رو با چشم‌های باز و خشک، اشک ریختم و تمام خاطراتم از کودکی مرور شد. تصمیم داشتم همه‌اش رو این‌جا بنویسم اما تا چشمم به مادرم افتاد، همه‌اش، هیچی شد.
یادم بم
نیمی از نگرانی ها و اضطراب های ما مربوط به نظر دیگران است، بنظر من نظر دیگران تصوری خام یا یک وهم است که هر لحظه می‌تواند تغییر کند.نظر دیگران به نخی بند است و ما را برده ی آنان می کند. برده ی نظراتشان و بدتر، برده ‌ی آنچه وانمود می‌ کنند به نظرشان می‌ رسد.
سلام

بسم الله الرحمن الرحیم   
وَلَا یَحْزُنْکَ الَّذِینَ یُسَارِعُونَ فِی الْکُفْرِ ۚ إِنَّهُمْ لَنْ یَضُرُّوا اللَّهَ شَیْئًا ۗ یُرِیدُ اللَّهُ أَلَّا یَجْعَلَ لَهُمْ حَظًّا فِی الْآخِرَةِ ۖ وَلَهُمْ عَذَابٌ عَظِیمٌ ١٧٦
و مبادا آنان که در کفر می شتابند، تو را اندوهگین کنند، آنان هرگز به خدا هیچ زیانی نمی رسانند، خدا می خواهد [به سزای کفرشان] هیچ بهره ای در آخرت برای آنان قرار ندهد،

«نیمی از نگرانی ها و اضطراب های ما مربوط به نظر دیگران است... ما باید این خار را از بدن خود بیرون بکشیم».نظر دیگران تصوری خام یا یک وهم است که هر لحظه می‌تواند تغییر کند.نظر دیگران به نخی بند است و ما را برده آنان می کند. برده نظراتشان و بدتر، برده ‌آنچه وانمود می‌ کنند به نظرشان می‌ رسد. درمان شوپنهاور#اروین_د_یالوم
یک روز درزمان های قدیم در بازار برده فروشی یک برده فروش یک برده ضعیف و لاغر برای فروش به قیمت صدسکه میزاره ویک نفرمیاد و قیمت این برده رو از برده فروش میپرسه و وقتی برده فروش میگه صدسکه اون شخص میگه ضعیف ولاغره و بیست سکه بیشتر نمی ارزه! 
ادامه مطلب
در پیامی به مناسبت هفته دفاع مقدس و روز تجلیل از شهیدان و ایثارگران: یاد نام شهیدان مایه ی سربلندی ملّت و نشانه ی راه به سوی پیروزی است. فداکاری شجاعانه ی آنان است که عظمت ملّتها و عمق مبانی فرهنگی و تمدّنی آنان را به اثبات میرساند. همه وظیفه داریم نامهای نورانی شهیدان را تکریم کنیم و عظمت جایگاه آنان را در یادها ماندگار سازیم. افتخاری است برای کوی ها و برزن ها که نام شهید و عنوان شهادت بر فراز آنها بدرخشد؛ این موهبت هم اکنون در سراسر کشور وجو
کسب حلال و انفاق در راه حق ⭐
✍امام صادق علیه السلام: «اگر مردم از راهى که خداوند به آنان فرمان داده، کسب درآمد کنند و آنها را در راهى که خداوند از آن بازشان داشته، انفاق کنند، آن را از ایشان نمى‌پذیرد و اگر از راهى که آنها را از آن نهى کرده، درآمد به دست‌آورند و آن درآمد را در راهى که خداوند بدان فرمانشان داده، به مصرف رسانند باز از آنان نمى‌پذیرد، مگر اینکه از راه حلال به دست آورند و در راه حلال انفاق کنند .» من لا یحضره الفقیه:
۲ / ۵۷ / ۱۶۹۴ 
از بس عادت کردیم همیشه از زائر این سؤال بیخود را بپرسیم؛ "دستت به ضریح رسید؟ توانستی ضریح را ببوسی؟" رفته رفته خیلیها هدف اول و آخر زیارت را در همین دیدند که جواب آبرومندی برای این سؤال داشته باشند! می روند خودشان را به هر زوری که شده به ضریح می رسانند تا اگر کسی از آنها پرسید، که صد البته خواهد پرسید، با افتخار بگویند: بله دستم رسید و بوسیدم ضریح را. کاش این سؤال بیخود باب نمی شد، و خیلیها را به اشتباه نمی انداخت که: هر زورش بیش اجرش بیشتر! هر که
پس از شهادت ابا عبدالله الحسین علیه‌السلام و ارسال سر مقدس آن حضرت در عصر عاشورا به کوفه، عمر بن سعد در روز یازدهم محرم دستور داد که سرهای سایر شهیدان را شستشو داده و در میان سرکردگان سپاه خویش تقسیم کنند. تا آنان، آن سرها را به نزد عبیدالله برده و پاداش بگیرند.همچنین وی دستور داد که کشته‌های خود را گردآوری کرده و بر آنان نماز بخوانند و سپس دفن کنند. ولی بدن‌های بی‌سر شهیدان را در آن بیابان رها کرد. آن‌گاه دستور داد زنان، کودکان و بازماندگ
بازگشت شیرین برده جنسی داعش به زادگاهش، یک زن ایزدی که بیش از دو سال در بند گروه تروریستی داعش بود اکنون به زادگاه خود شهر سنجار بازگشته است.
به گزارش چفچفک، شیرین که اکنون 25 سال دارد دو سال و هشت ماه به عنوان برده جنسی در دست گروه تروریستی داعش بود تا اینکه در جریان آزادسازی شهر موصل توسط نیروهای ارتش موفق به فرار شد.
پدر و مادر شیرین سال 2014 به دست عناصر تروریستی داعش کشته شدند قتل عامی که سازمان ملل از آن به عنوان نسل کشی ایزدی ها نام برده ا
از بس عادت کردیم همیشه از زائر این سؤال بیخود را بپرسیم؛ "دستت به ضریح رسید؟ توانستی ضریح را ببوسی؟" رفته رفته خیلیها هدف اول و آخر زیارت را در همین دیدند که جواب آبرومندی برای این سؤال داشته باشند! می روند خودشان را به هر زوری که شده به ضریح می رسانند تا اگر کسی از آنها پرسید، که صد البته خواهد پرسید، با افتخار بگویند: بله دستم رسید و بوسیدم ضریح را. کاش این سؤال بیخود باب نمی شد، و خیلیها را به اشتباه نمی انداخت که: هر زورش بیش اجرش بیشتر! هر که

آنها در دل سیاهی شب چه بسیار ناجوانمردانه تو را پر پر کردند ... چه بسا ناجوانمردی راه و رسم شیطان بزرگ است! 
آنان فکر می کنند با شهید کردنت، تو را از میان ما برده اند ... نمی دانند که یاد تو در دل ما همیشه زنده است و از این خاک چه بسیار قاسم سلیمانی ها که بر نمی خیزد!

شهادت سردار بزرگ شهید حاج قاسم سلیمانی را به شما تسلیت می گویم
مپندار این شعله افسرده گردد ... که بعد از من افروزد از مدفن من 
نه تسلیم و سازش، نه تکریم و خواهش ... بتازد به نیرنگ تو تو
هرگز حَسَد نبردم بر منصبیّ و مالی
الّا بر آن که دارد با دلبری وصالی
دانی کدام دولت در وصف می‌نیاید –
چشمی که باز باشد هر لحظه بر جمالی
خرّم تنی که محبوب از در فراز-اش آید –
چون رزقِ نیک‌بختان، بی زحمتِ سؤالی
همچون دو مغزِ بادام، اندر یکی خزینه،
با هم گرفته انسی، وز دیگران ملالی
دانی کدام جاهل بر حالِ ما بخندد –
کو را نبوده باشد در عمرِ خویش حالی
سالِ وصال با او یک روز بود گویی
واکنون – در انتظار-اش – روزی به‌قدرِ سالی
ایّام را، به ماه
در زمانی که برده داری در آمریکا رایج بود زن سیاهپوستی بنام هاریت گروهی مخفی راه انداخته بود و بردگان را فراری می داد.
بعدها از او پرسیدند:
سخت ترین مرحله کار شما برای نجات بردگان چه بود؟ او عمیقا" به فکر فرو رفت و گفت: قانع کردن یک برده به اینکه تو برده نیستی، و باید آزاد باشی…!

نیمی از نگرانی ها و اضطراب های ما مربوط به « نظر دیگران » است ، ما باید این خار را از بدن خود بیرون بکشیم !نظر دیگران ، تصوری خام یا یک وهم است که هر لحظه می‌تواند تغییر کند . نظر دیگران به نخی بند است و ما را برده ی آنان می کند ؛ برده ی نظراتشان و بدتر ، برده ‌ی آنچه وانمود می‌ کنند به نظرشان می‌ رسد !
#اروین_د_یالوم
نام شهیدان دردل ماجاودان است/تصویرشان تاروزمحشرگلفشان است/راه شهیدان عزت اسلام و قرآن/زیراشهادت نردبان آسمان است/پیغامشان ازکربلا برما رسیده/خط رسالت باولایت توامان است/آنهابما درس وفا را یاد دادند/برکت به شیعه سوی آنان بیکران است/او یادداده استقامت را مومن/یاریگر شیعه به ضددشمنان است/یک عده ای دنبال حذف نام آنان/چون پیرو شیطان وتکفیر وبدان است/دلخوش به غرب ووعده های پوچ دنیا/اندر عمل خصم ولایت درجهان است/برکت ندارد کارشان تاروزمحشر/چون
زنهار که از طبقه پایین مردم غافل نمانی، آنان که چارهٔ درد خود را ندارند، آن تهیدستان و نیازمندان و پیران و زمین‌گیران،
مبادا سرمستی مقام تو را از حال بیچارگان بیخبر سازد، تو بخاطر کارهای مهم از پرداختن به آنان معذور نیستی، از آنان رو مگردان و با آنان سرد برخورد مکن به فریاد کسانی برس که دستشان به تو نمی‌رسد، آنانکه مردم خوارشان داشته و بی‌مقدارشان می‌بینند.
#امام_علی
#مالک_اشتر
[عکس 1270×699]
مشاهده مطلب در کانال
رهگذر. بی‌مقصد. مسیر همیشگی. درختان لخت. سراسر مه. آدم‌های بی‌چهره. غریبانگی. چای. زیرزمین. شیش تا چای هزارتومنی. انباشت نیکوتین. یک نخ دیگر. یاد او. اوی غایب. اوی ناموجود. اوی از یاد برده. گرانی مادر قحبه. بی‌پولی مادر قحبه‌تر. هندزفری. " غمم را ز چشمم نمی‌خوانی". مه. برف. بی نام. بی نشان. بی صدا. گم. محو. تیره. تار. کمی هم سرد. رهگذر...
- وقتی به تو برخوردم از چه چیزی رنج می‌بردی ؟ از داشتن آگاهی ! برای اینکه دیگر رنج نبری به تو پیشنهاد می‌کنم که به یک شیء تبدیل شوی ، کاملاً یک شیء و در همه‌ی موارد از من اطاعت کنی . خودت را منسوخ کن ، فکر و اندیشه‌ی من باید جانشین فکر و اندیشه‌ی تو باشد .
- این یعنی می‌خواهید من برده‌ی شما باشم ؟!
- نه بیچاره ! برده خیلی بالاتر از شیء است . برده آگاهی دارد ، برده می‌خواهد که آزاد باشد ؛ نه ! من می‌خواهم تو چیزی کمتر از یک برده باشی ، جامعه‌ی ما طو
لپ تاپ استوک

خرید کالای استوک به دلیل قیمت پایین یکی از محبوب ترین مزایده ها و فروش ها در دنیا می باشد، در سراسر دنیا نمایندگی های رسمی شرکت های بزرگ مانند اپل، اچ پی، لنوو، ام اس ای، ایسر، ایسوس و... خدمات پس از فروشی را در اختیار مشتری قرار می دهند به این صورت که شما از یک دستگاه هوشمند و یا هر وسلیه ی دیگری استفاده می کنید و در صورتی که از آن ناراضی بودید و انتظارت شما را برآورده نکرد می توانید به گارانتی و شرکت فروشنده باز گردانید، آن ها نی
کتاب زندگی سراسر حل مساله است کارل پوپر

دانلودفایل

کتاب زندگی سراسر حل مسئله است اثر کارل پوپر - مرکز | با ...www.30book.com › Book › زندگی-سراسر-حل-مس...Translate this pageخرید اینترنتی و آنلاین کتاب زندگی سراسر حل مسئله است نوشته کارل پوپر و ترجمه شهریار خواجیان از نشر مرکز، در فروشگاه آنلاین کتاب ۳۰ بوک. کتاب عمومی، علوم ...You visited this page on 4/11/20.
کتاب زندگی سراسر حل مسئله است اثر کارل پوپر - Digikalawww.digikala.com › ... › کتاب و مجلات › کتاب چاپیTranslate this pageRating: 3 -
کتاب زندگی سراسر حل مساله است کارل پوپر

دانلودفایل

کتاب زندگی سراسر حل مسئله است اثر کارل پوپر - مرکز | با ...www.30book.com › Book › زندگی-سراسر-حل-مس...Translate this pageخرید اینترنتی و آنلاین کتاب زندگی سراسر حل مسئله است نوشته کارل پوپر و ترجمه شهریار خواجیان از نشر مرکز، در فروشگاه آنلاین کتاب ۳۰ بوک. کتاب عمومی، علوم ...You visited this page on 4/11/20.
کتاب زندگی سراسر حل مسئله است اثر کارل پوپر - Digikalawww.digikala.com › ... › کتاب و مجلات › کتاب چاپیTranslate this pageRating: 3 -
کتاب زندگی سراسر حل مساله است کارل پوپرpdf

دانلودفایل

کتاب زندگی سراسر حل مسئله است اثر کارل پوپر - Digikalawww.digikala.com › ... › کتاب و مجلات › کتاب چاپیTranslate this pageRa
شگفت انگیز است که تا صد سال پیش، در هیچ سند ملی ما و حتی در شاهنامه، نامی از این امپراتوری برده نمی شود و هیچ ایرانی، «این به گمانِ خاورشناسان»، بنیان گذاران تاریخ ایران را نمی شناسد. آیا عجیب نیست که«ابن بلخی» در قرن پنجم هجری، در «فارس نامه» مطلقا چیزی از هخامنشیان نمی داند و ذکری از آنان ندارد؟!
#نگاه_نو 
چرا علی -علیه‌السلام- به شهادت رسید؟
چرا اکثر امامان ما و بنا بر قولی همه آنان به شهادت رسیدند؟ آیا به خاطر علم آنان بود؟ یا عرفان و معنویت فوق‌العاده آنان؟ یا انتساب آنان به پیامبر ص؟ یا ...
به شهادت قطعی تاریخ، علت جز این نبود که آنان در سیاست دخالت می کردند! آنان نمی توانستند در برابر حوادث جامعه اسلامی بی تفاوت باشند. در مقابل سیری ظالمان و اشراف بی شرف و گرسنگی انبوه توده ها سکوت روا نمی داشتند.
بله! شیوه مبارزه آنان با ظالمان با
شرکت نوین سازان پاسارگاد نمایندگی انحصاری مجموعه فنی و مهندسی حافظان حریم سپاهان در سراسر کشور و تمام استان ها با اریه محصولات با برند اوژن و تولید داخلی کشور و همچنین بزرگترین وارد کننده انواع برندهای فک ,فادینی,بتا,سیماران , کامه و سایر برندهای مطرح جهان.
ارایه ۲ سال گارانتی تعویض محصول و ۱۵ سال خدمات پس از فروش روی تمامی محصولات برند اوژن.
فروش راه بند در سراسر کشور
فروش راهبند در سراسر کشور
فروش گیت در سراسر کشور
فروش راه بند هیدرولیکی د
شرکت نوین سازان پاسارگاد نمایندگی انحصاری مجموعه فنی و مهندسی حافظان حریم سپاهان در سراسر کشور و تمام استان ها با اریه محصولات با برند اوژن و تولید داخلی کشور و همچنین بزرگترین وارد کننده انواع برندهای فک ,فادینی,بتا,سیماران , کامه و سایر برندهای مطرح جهان.
ارایه ۲ سال گارانتی تعویض محصول و ۱۵ سال خدمات پس از فروش روی تمامی محصولات برند اوژن.
فروش راه بند در سراسر کشور
فروش راهبند در سراسر کشور
فروش گیت در سراسر کشور
فروش راه بند هیدرولیکی د
درشهرهای فرانسه آشوب بود پول حکم طلاراداشت بابت سود75درصد شش ماهه افراد برده میشدند.این پول در بانکهانرخ سودی پایین تر داشت فرق دراین بود که معادل این پول وسودافرادچه خدمتی بایدمیدادندتاپول تسویه شود.
کابینه رئیس جمهورمداوم پرازسروصدابودنگاه رئیس جمهور به دستان کاخ سفیدنشینان دوخته شده بود.آیاکاخ سفیدنشینان توان کمک به بحران برده داری اقتصاد فرانسه راداشتندیافقط ادای کمک کردن رادرمیآوردند.
فضائل امام حسین علیه السلام به اعتراف صفدی عالم بزرگ تسنن
صلاح الدین صفدی از علمای بزرگ اهل تسنن می‌نویسد:
ابْن عَلیّ بن أبی طَالب رَضِی الله عَنْهُمَا الْحُسَیْن بن عَلیّ بن أبی طَالب رَضِی الله عَنْهُمَا رَیْحَانَة رَسُول الله صلى الله عَلَیْهِ وَسلم وَابْن ابْنَته فَاطِمَة الزهراء رَضِی الله عَنْهَا وَأحد سَیِّدی شباب أهل الْجنَّة هُوَ وَأَخُوهُ وَأمه وَأَبوهُ أهل الْبَیْت الَّذین أذهب الله عَنْهُم الرجس وطهرهم تَطْهِیرا.
حسین ب
"انّ الذین آمنوا وعملوا الصالحات سیَجعلُ لهم الرحمنُ وُدّاً"یعنی،کسانی که ایمان بیاورند وعمل صالح انجام دهند،خدا محبت آنان را در دلها قرار میدهد،ومردم آنان را دوست میدارند،وحتی بعد از مرگشان نیز مردم آنان را دوست میدارند،که در روایات مصداق اتم واکمل آنرا حضرت علی علیه السلامدانسته است.سوره مریم،۹۶.
206-  و من کلام له (علیه السلام)> و قد سمع قوما من أصحابه یسبون أهل الشام أیام حربهم بصفین <إِنِّی أَکْرَهُ لَکُمْ أَنْ تَکُونُوا سَبَّابِینَ وَ لَکِنَّکُمْ لَوْ وَصَفْتُمْ أَعْمَالَهُمْ وَ ذَکَرْتُمْ حَالَهُمْ کَانَ أَصْوَبَ فِی الْقَوْلِ وَ أَبْلَغَ فِی الْعُذْرِ وَ قُلْتُمْ مَکَانَ سَبِّکُمْ إِیَّاهُمْ اللَّهُمَّ احْقِنْ دِمَاءَنَا وَ دِمَاءَهُمْ وَ أَصْلِحْ ذَاتَ بَیْنِنَا وَ بَیْنِهِمْ وَ اهْدِهِمْ مِنْ ضَلَالَتِهِمْ حَتّ
لپ تاپ استوک
خرید  لپ تاپ استوک به دلیل قیمت پایین یکی از محبوب ترین مزایده ها و فروش ها در دنیا می باشد، در سراسر دنیا نمایندگی های رسمی شرکت های بزرگ مانند اپل، اچ پی، لنوو، ام اس ای، ایسر، ایسوس و... خدمات پس از فروشی را در اختیار مشتری قرار می دهند به این صورت که شما از یک دستگاه هوشمند و یا هر وسلیه ی دیگری استفاده می کنید و در صورتی که از آن ناراضی بودید و انتظارت شما را برآورده نکرد می توانید به گارانتی و شرکت فروشنده باز گردانید، آن ها ن

ظرفیت ، توانایی و خواست و تمایلات انسان ها با یکدیگر متفاوت است و همین مسئله باعث می شود افکار و اهداف آنان نیز با یکدیگر تفاوت نماید ، در بحث ارتباط با خداوند نیز این موضوع قابل لمس است ، فقط کافی است نگاهی به اطراف خود افکنده و تفاوت انسان ها را در توجّه به عبادت و زمانی که به این امر اختصاص داده و نوع و کیفیت عبادتی که انجام می دهند مشاهده نماییم ، از سوی دیگر ، عبادت و میزان توجّه ای که هر فرد به آن دارد در نوع رفتار و سبک زندگی انسان تأثیر
سعدی در یکی از خاطرات کودکی خود می گوید:
یاد دارم که در ایام کودکی، اهل عبادت بودم و شب ها بر می خاستم و نماز می گزاردم و به زهد و تقوا، رغبت بسیار داشتم. شبی در خدمت پدر رحمة الله علیه نشسته بودم و تمام شب چشم بر هم نگذاشتم و قرآن گرامی را بر کنار گرفته، می خواندم. در آن حال دیدم که همه آنان که گرد ما هستند، خوابیده اند. 
پدر را گفتم: از اینان کسی سر بر نمی دارد که نمازی بخواند. خواب غفلت، چنان اینان را برده است که گویی نخفته اند، بلکه مرده اند. پدر
میتوانستم هزاران برده دیگر را هم آزاد کنم،
فقط اگر آنها میدانستند که برده هستند !
#هریت_تابمن
از مبارزین علیه برده ‌داری در آمریکا
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
✦ @Parsa_Night_narrator ✦
#کانال_آوای_شبانه_پارسا
#اخبار_روز_ایران_و_جهان
-tumblrhttps://avayeshabane.tumblr.com
آخرین خبرها و اتفاقات روز در وب سایت:
websitehttp://aparssa.wordpress.com
منبع خبری کانال:
#BBC_News
[عکس 714×720]
مشاهده مطلب در کانال
انسان مسلمان که به قرآن کریم معتقد است، و آن را، کتاب خدا می داند، و به پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلّم معتقد است و او را پیام آور و وحی می داند، و تعالیم او را تعالیم الهی می شناسد، باید به «مهدی (عج)» و «انتظار» معتقد باشد، و به «آداب انتظار» عمل کند و خویشتن را برای چنان ظهور عظیم، آماده سازد.توجّه و تأمّل در این همه حدیث نبوی و اقوال صحابه و تابعین و این همه راوی و سند و کتاب و تألیف و قول و تصریح و این همه محتوای غنی و مسلّم قرآن کریم، ا
وقتی که خداوند به هرانسانی در هرجائی از این کره خاکی عزت و قدرت و ثروت و موقعیتهای طلائی می دهد چه خوب است در راه تقویت و پرنور شدن عاشقان غریب و گمنام به کار بگیرند  
نظر کردن به درویشان منافی بزرگی نیست سلیمان با چنان حشمت نظرها بود با مورش 
من در روستای خودم آمده ام یعنی پا در میدان شهرت و موفقیت گذاشته ام تا به نتیجه برسم و الگوی همه عاشقان در روستاها و شهرها و کشورهای مختلف دنیا باشم که غریبانه تلاش می کنند ودیر به نتیجه می رسند و یا اصلا ن
پادشاهی می خواست نخست وزیرش را انتخاب کند. چهار اندیشمند بزرگ کشور فراخوانده شدند. 
آنان را در اتاقی قرار دادند و پادشاه به آنان گفت که: «در اتاق به روی شما بسته خواهد شد و قفل اتاق، قفلی معمولی نیست و با یک جدول ریاضی باز خواهد شد، تا زمانی که آن جدول را حل نکنید نخواهید توانست قفل را باز کنید. اگر بتوانید پرسش را درست حل کنید می توانید در را باز کنید و بیرون بیایید».
پادشاه بیرون رفت و در را بست. سه تن از آن چهار مرد بلافاصله شروع به کار کردند.
الهه وسط فرش خوابش برده بود. هیچ کس دلش نیامد بلندش کند و روی تشک بذارد. مبادا که بدخواب یا بیدار شود.
دخترک سه ساله اش از خستگی پشت بوته های خار خوابش برده بود. تنها، از قافله جا مانده، دور از عمه ای که سپر بلا شود. با تازیانه بیدارش کردند. سلام بر رقیه ی حسین.
رشت ها و شمالیا هم از این به بعد میتونند در گروه واتساپ رشت حضور بهم رسانند و از چت کردن با هم لذت ببرند و ما گروه چت واتساپ رشت رو برای همین موضوع ایجاد کردیم.
ما عاجزانه از همه دختر پسرای رشتی درخواست میکنیم تا در گروه حضور بهم رسانند و علاقه داریم تا یکی از بهترین گروههای واتساپی را داشته باشیم.
من فکر میکنم که اگه همه ما به قوانین احترام بگذاریم، مشکلی برای هیچکس پیش نیاد و در واقع به این موضوع ایمان دارم و درخواست من این است که حتما دوستان
.باسمه تعالی
احکام اسلامی
ربا
غزل۴
گفتند که این بهره ی بانکی است ربا نیست
به به چه کلامی ، که از آن هیچ ابا نیست
مردم همه درگیر ربا گشته به یک نحو
احسنت به این شیوه ی تدبیر، گدا نیست
با نام خدا، دین خدا، محو نمودند
بگذار کنند هر چه توانند ، بها نیست
در وقت مناجات، اسیر دل خویشند
به به چه حالی و هوایی که خدا نیست
در وقت عبادت،همگی فکر ریایند
به به چه حالی و صلاتی،که صفا نیست
در راه و روش،مشی غلط پیش گرفتند
از حقه و هر حیله گری هیچ ابا نیست
جمعی ز
سلام 
                               بسم الله الرحمن الرحیم

لَنْ یَضُرُّوکُمْ إِلَّا أَذًى ۖ وَإِنْ یُقَاتِلُوکُمْ یُوَلُّوکُمُ الْأَدْبَارَ ثُمَّ لَا یُنْصَرُونَ ١١١
هرگز به شما جز آزاری اندک نمی رسانند، و اگر با شما بجنگند [شکست می خورند و] به شما پشت کرده [فرار می کنند] آن گاه [از جانب دیگران] یاری نمی شوند. (۱۱۱)

ضُرِبَتْ عَلَیْهِمُ الذِّلَّةُ أَیْنَ مَا ثُقِفُوا إِلَّا بِحَبْلٍ مِنَ اللَّهِ وَحَبْلٍ مِنَ النَّاسِ وَبَاءُوا بِغَضَبٍ
دو برادر دوقلو بودند که به سختی می‌شد آن دو را از یکدیگر تشخیص داد. این دو برادر سال‌ها پیش خانواده خود را از دست داده بودند. یکی صاحب چند فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ طراحی و فروش لباس در سراسر دنیا بود و آن دیگری صاحب یک تعمیرگاه بی‌رونق در گوشه‌ای دورافتاده از شهر بود. در یک سفر که با هم داشتند، بر اثر حادثه‌ای، هر دو حافظه خود را از دست دادند و پس از چند ماه درمان ناموفق در برگرداندن حافظه، در تشخیص هویت واقعی آنان اشتباه شد. او که فقیرتر بود
نام فیلم : من افتخار میکنم هندی هستم I Proud to Be an Indian 2004ژانر : اکشنکارگردان : Puneet Siraبازیگران : Sohail Khan, Tim Lawrence, Scott Hindsمحصول : هندوستانزبان : فارسیزمان : ۱۲۹ دقیقهامتیاز : ۶٫۲/۱۰خلاصه داستان : داستان زندگی هندی های مهاجر مقیم لندن است که از طرف نژادپرستان انگلیسی مورد آزار قرار میگیرند و حتی عده ای از آنان را به قتل می رسانند. بالاخره یک جوان هندی”سهیل خان” که به همراه خانواده اش در لندن زندگی می کند از این شرایط به تنگ می آید و شروع به مبارزه با نژاد
نکات مهم در قانون جذب کائنات :

۱_ بر اساس قانون جذب کائنات، هر چیزی را که بخواهید می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به آن برسید. برای کائنات اصلاً فرقی نمی کند که هدف و خواسته شما چقدر بزرگ باشد، به عنوان مثال جذب یک میلیون تومان با جذب یک میلیارد برای کائنات فرقی ندارد .
۲_ به کائنات ایمان داشته باشید که شما را به آن چیزی که میخواهید می رسانند، داشتن ایمان یکی از ملاک های بزرگ در قانون جذب است .
۳_ سعی نکنید بفهمید که چگونه کائنات شما را به آ
رنگ ها مفاهیم خاصی را به بیننده می رسانند اما این مفاهیم در گذر زمان تغییر میکنند . امکان دارد رنگی اکنون مفهومی را برساند که قرن ها پیش مفهوم دیگری را داشته و سال ها بعد مفهوم دیگری را برساند . در کل رنگ ها یک ابزار ارتباط بصری است که می تواند بر روانشناسی بیننده در سطحی نیمه هشیار تاثیر بگذارد .
رنگ ها در طراحی لوگو ، محصولات ، طراحی بسته بندی ، امور مختلف تبلیغاتی و گرافیکی ، مفاهیم مختلفی را می رسانند . به عنوان مثال رنگی می تواند پیام مثبت ی
#تذکر

وَ اِنَّما یؤْتی خَرابُ الاْرْضِ مِنْ اِعْوازِ اَهْلِها، وَ اِنَّما یعْوِزُ اَهْلُها لاِشْرافِ اَنْفُسِ الْوُلاةِ عَلَی الْجَمْعِ، وَ سُوءِ ظَنِّهِمْ بِالْبَقاءِ، وَ قِلَّةِ انْتِفاعِهِمْ بِالْعِبَرِ.

و علّت خرابی زمین بی چیزی و تنگدستی اهل آن زمین است، و فقر و نداری آنان ناشی از زراندوزی والیان، و بدگمانی آنان به بقاء حکومت، و کم بهره گیری آنان از عبرتها و پندهاست.

#نهج_البلاغه نامه ۵۳
عهد مالک اشتر

پ.ن: فقط برای م
سراپا اگر زرد و پژمرده ایم
ولی دل به پاییز نسپرده ایم

چو گلدان خالی لب پنجره
پر از خاطرات ترک خورده ایم

اگر داغ دل بود، ما دیده ایم
اگر خون دل بود، ما خورده ایم

اگر "دل" دلیل است، آورده ایم!
اگر "داغ" شرط است، ما برده ایم!...
ادامه مطلب
سراپا اگر زرد و پژمرده ایم

چو گلدان خالی لب پنجره

اگر داغ دل بود، ما دیده ایم
اگر خون دل بود، ما خورده ایم

اگر "دل" دلیل است، آورده ایم!
اگر "داغ" شرط است، ما برده ایم!...
ادامه مطلب

وَلَوْ أَنَّنَا نَزَّلْنَا إِلَیْهِمُ الْمَلَائِکَةَ وَکَلَّمَهُمُ الْمَوْتَىٰ وَحَشَرْنَا عَلَیْهِمْ کُلَّ شَیْءٍ قُبُلًا مَّا کَانُوا لِیُؤْمِنُوا إِلَّا أَن یَشَاءَ اللَّهُ وَلَٰکِنَّ أَکْثَرَهُمْ یَجْهَلُونَ الأنعام: ١١١
و اگر ما فرشتگان را به سوى آنان مى‌فرستادیم و اگر مردگان با آنان به سخن مى‌آمدند، و هر چیزى را دسته دسته در برابر آنان گرد مى‌آوردیم، باز هم ایمان نمى‌آوردند -جز اینکه خدا بخواهد- ولى بیشترشان نادانى
سراپا اگر زرد و پزمرده ایم
چو گلدان خالی لب پنجره
اگر داغ دل بود ما دیده ایم
                      اگر خون دل بود ما خورده ایم
اگر دل دلیل است آورده ایم
                     اگر داغ شرط است ما برده ایم
اگر دشنه ی دشمنان گردنیم
                     اگرخنجر دوستان گرده ایم
  گواهی بخواهید اینک گواه
                  همین زخم هایی که نشم
تیم حرفه ای نوین سازان پاسارگاد بزرگترین تولید کننده دانش بنیان انواع سیستم های کنترل تردد در سراسر کشور آماده ارایه خدمت به تمامی هم میهنان عزیزمان در سراسر میهن اسلامی مان می باشد. طراحی,تولید و فروش انواع سیستم های کنترل تردد در سراسر کشور و دارای نمایندگی فروش ,نصب و تعمیرات در سراسر کشور.
فروش انواع راه بند و گیت تردد در سراسر کشور 
فروش انواع راه بند امنیتی در سراسر کشور
فروش انواع راه بند ستونی یا بولارد در سراسر کشور
فروش انواع جک ه
باسمه تعالىاین کلام پیامبر اسلام ص بود:پرسیدند: پدران مشرک؟فرمود: خیر، پدران مؤمن که فرایض و احکام دینى را به فرزندانشان یاد نمىدهند و به کسب ناچیزى از مال دنیا از آنان خشنودندمن از آنان بیزارم وآنان هم[در عمل] از من بیزارند
سازمان ملل متحد در سال ۲۰۰۰ میلادی، ۱۸ دسامبر را به نام مهاجران نامگذاری کرد. دلیل این تصمیم، افزایش شمار مهاجران در سراسر جهان و رفتار غیرانسانی جوامع میزبان با آنان بود. طبق بررسی سازمان ملل متحد در سال جاری میلادی، در حال حاضر ۲۵۸ میلیون نفر مهاجر وجود دارد که بخش زیادی از آنها را زنان تشکیل می‌دهند.
ادامه مطلب
تامس مور شخصیت برجسته انگلیسی و متعلق به قرن پانزدهم میلادی است. اتوپیا مهمترین اثر مور است که در آن جامعه ای آرمانی را با جامعه پرشروشور خود مقایسه می کند.
در واقع واژه اتوپیا را تامس مور ساخته است؛ وی در این کتاب همه تلاش خود را بکار برد تا به آن جامعه خیالی سیمایی اصیل ببخشد و این کار را با پرداختن به جزییات و استفاده از ادبیات در مورد ویژگی های آرامانشهر انجام داد. با این حال اتوپیای مور بر خلاف تصور برخی، افسانه بهشت زمینی نیست بلکه بهانه
برو ای باد 
برو تا ان سوی خواب عطشناک کبوترها 
در انجا بر فراز گنبد نیلی 
زنی را خسته و مغموم
بر درگاه می بینی 
که با چشمان مخمورش 
تمام کوچه را 
در انتظار و حسرت دیدار می کاود 
بگو با مادرم ای باد 
تو را کی برده ام از یاد 
ترا کی برده ام از یاد 
   بهمن ماه ۱۳۹۸  علیرضا حسنی تقدیم به مادر 

پادشاهی می خواست نخست وزیرش را انتخاب کند. چهار اندیشمند بزرگ کشور فراخوانده شدند. آنان را در اتاقی قرار دادند و پادشاه به آنان گفت که: «در اتاق به روی شما بسته خواهد شد و قفل اتاق، قفلی معمولی نیست و با یک جدول ریاضی باز خواهد شد، تا زمانی که آن جدول را حل نکنید نخواهید توانست قفل را باز کنید. اگر بتوانید پرسش را درست حل کنید می توانید در را باز کنید و بیرون بیایید». پادشاه بیرون رفت و در را بست. سه تن از آن چهار مرد بلافاصله شروع به کار کردند. ا
مکمل گینر چیست؟
به مکمل های افزایش دهنده وزن که از درصد بالایی کربوهیدرات برخوردار
هستند و در واقع کالری بالایی به بدن می رسانند مکمل گینر می گویند. بیشتر
برای افراد با تیپ بدنی اکتومورف مورد استفاده قرار میگیرد به دلیل دیر وزن
گیری آنان.

معمولا در ترکیبات گینرها ۶۰ تا ۷۸ درصد کربوهیدرات وجود دارد و الباقی
آن پروتئین ، شکر ، اسیدهای آمینه ، چربی و… هست که معمولا هر برند از درصد
اختصاصی خود استفاده می کند.  گینر خوب از پروتئین های باکیفی
پله های مقاومت
به یاری خداوند از قطرات پراکنده
پیروان اسلام و توان معنوی امت محمد(ص) و امکانات کشورهای اسلامی باید استفاده کرد
و با تشکیل هسته های مقاومت حزب الله در سراسر جهان، اسرائیل را از گذشتۀ جنایت بار
خود پشیمان و سرزمینهای غصب شده را از چنگال آنان خارج کرد.

گروه شیطان

در یک روایتی است که رسول خدا که مبعوث شد آن شیطان بزرگ فریاد کرد و شیطان
را دور خودش جمع کرد و این که مشکل شد کار بر ما، در این انقلاب، شیطان بزرگ شیاطین دیگر را دور خود
سراپا اگر زرد و پزمرده ایم
چو گلدان خالی لب پنجره
اگر داغ دل بود ما دیده ایم
                      اگر خون دل بود ما خورده ایم
اگر دل دلیل است آورده ایم
                     اگر داغ شرط است ما برده ایم
اگر دشنه ی دشمنان گردنیم
                     اگرخنجر دوستان گرده ایم
  گواهی بخواهید اینک گواه
                  همین زخم هایی که نش
طراحی آینده، برای بیش از 65 سال تنها کسانی که با میراث بزرگ می توانند آینده را هدایت کنند. تاریخ ما از دستاوردها، چالش ها،
چهار سایت تولیدی واقع در مرکز ما در نزدیکی میلان، دو شرکت تابعه متعلق به خود، هر کدام در آلمان و هلند، 60 نماینده و مدیر فروش منطقه ای و 70 توزیع مجاز در سراسر جهان، ما را به حضور گسترده در سراسر جهان اطمینان می دهند.
رفتار امام حسن مجتبی با کودکانروزی امام حسن(ع) از کوچه ای عبور می کرد. به کودکانی که مشغول بازی بودند برخورد. بچه ها ضمن بازی از نانی که در مقابل شان بود می خوردند.چشمشان که به حضرت افتاد از وی خواستند پیاده شود و با آنان غذا بخورد. آن بزرگوار بدون درنگ همراه آنان مشغول خوردن شد.پس از اندکی حضرت نیز آن کودکان را به خانه خود برد و با دادن غذا و لباس و... از آنان پذیرایی کرد و فرمود:در این بذل و بخشش دو طرفه باز هم برتری با این کودکان است زیرا آنها هر
‍ آبزن چیست؟

در ایران باستان محفظه ای از سفال یا فلز به اندازه یک نفر ساخته میشد که ایرانیان خود را در آن شستشو میدادند زیرا در نظر ایرانیان آلوده کردن آب بسیار گناه بود و برای جلوگیری از آلودگی آب روان یا استخرها یا هر آب بزرگ همان مقدار آبی را که برای شستشوی یک نفر لازم بود استفاده میکردند.(حافظان محیط زیست تازه امروزه به این اصل پی برده اند)

در گزارش شاهنامه فردوسی در بخش پادشاهی ضحاک از آبزن سخن به میان آمده که ضحاک برای رستن از آزار ما
چهار دسته افرادی که شما در زندگی خود آنها را ملاقات می کنید:
۱- دسته ای که «تلاش» می کنند، برده ها رو بیدار کنند.
۲- دسته ای که «رئیس» برده ها هستند.
۳- دسته ای که «هیچ اطلاعی» از بردگی خود ندارند.
۴- دسته ای که «مانند» برده ها هستند!
«ملت ایران در روز 22 بهمن، با نمایش وحدت کلمه و اتحاد خود، جبهه استکبار را بار دیگر همچون گذشته مبهوت خواهد کرد.»
از کلیه خادمیاران گر امی شهرستان مینودشت و حومه و خانواده محترمشان دعوت می گردد با حضور خود در راهپیمایی بزرگ 22 بهمن، شکوه اعتماد ملی و نمایش اقتدار نظام اسلامی را در صفوف به هم پیوسته به جهانیان نشان دهیم تا موج بیداری اسلامی در سراسر جهان جانی تازه بگیرد و با طنین فریاد ا... اکبر در سایه ولایت ولی امر مسلمین جهان، حکومت صالحان را
لباس مجلسی ترک
استفاده از لباس مجلسی ترک در میان خانم های ایرانی بسیار رایج است و برند های ترکی از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. شاید کیفیت بالا و قیمت مناسب یکی از دلایل محبوبیت برند های لباس مجلسی ترک در ایران باشند.
امروزه در ایران اکثر فروشگاه هایی که به فروش لباس زنانه مجلسی اقدام می کنند، از لباس های خوش طرح و با کیفیت لباس ترکی بهره می برند. البته باید توجه داشت که این محبوبیت لباس مجلسی ترک تنها محدود به ایران و کشور های آسیایی ن

حضرت استاد [علامه طباطبایی]، علاقه خاصّى به أئمه طاهرین علیهم السلام داشتد. وقتى نام یکى از آنان برده مى شد، اظهار تواضع و ادب در سیمایشان مشهود مى شد و از امام زمان- ارواحنا فداه- تجلیل خاصّى داشتد و مقام و منزلت آنان و حضرت رسول الله و حضرت صدیقه کبرى  را فوق تصوّر مى دانستد. یک نوع خضوع و خشوع واقعى و وجدانى در برابر آنها داشتند و مقام و منزلت آنان را ملکوتى مى دانستد و به سیره و تاریخ آنان واقف بود.

تابستان ها رسمشان این بود که به زیارت حض
شرکت نوین سازان پاسارگاد نمایندگی رسمی شرکت دانش بنیان حافظان حریم سپاهان فعال در زمینه ی طراحی و تولید و فروش انواع راه بند در سراسر کشور. فروش انواع راه بند هیدرولیکی و الکترومکانیکی با ارایه ۲ سال گارانتی تعویض و ۱۵ سال خدمات پس از فروش .
نمایندگی رسمی سیماران , بتا, فک , فادینی, کامه و سایر برندهای مطرح جهان.
فروش انواع راه بند هیدرولیکی در سراسر کشور
فروش انواع راه بند بولارد در سراسر کشور
فروش انواع راه بند آکاردءونی در سراسر کشور
فروش ا
1. آیا تعاون وهمکاری محدود به مکان خاصی می شود؟
تعاون، تنها به خانه و مدرسه و محلّه، محدود نمی‌شود. گاهی افراد نیکوکار در سطح جامعه به صورت فردی و گاهی به صورت گروهی به دیگران یاری می‌رسانند و کمک می‌کنند.
2. انفاق به چه معناست؟
افراد از طریق بخشش مال، علم، توانایی‌ها، و زمان عمر خود به کسانی که نیازمند هستند، یاری می‌رسانند. به این بخشش «انفاق» میگویند.
ادامه مطلب

درخواست جرعه‌ای آب از دشمن:این مسئله از جعلیات تاریخی است. آیا معقول است امام حسین از کسانی که:1- او را محاصره کرده، برای مدت چند روز آب را بر روی او و خاندانش بسته‌اند.2- در روز عاشورا به جنگ با او پرداخته‌اند، یاران و سپس اقوام و فرزندانش را کشته‌اند بدون آن‌که جرعه‌ای آب به آنان بنوشانند.3- و حتی به طفل شیر خواره هم رحم نکرده او را با تیر هدف قرار داده‌اند و...درخواست آب کند. آیا آنان به بقیه شهدا آب داده بودند که به امام بدهند و امام نیز به
فرادید| با وجود اینکه بیش از ۲۵ میلیون از مردمان آمریکا و همچنین صد‌ها میلیون نفر در سراسر جهان از زخم معده در برخی مواقع از طول عمر خود رنج می‌برند، به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، همچنان لازم نیست که مصرف غذا‌های تند را کاهش دهید. بر خلاف باور عمومی، غذا‌های تند باعث ایجاد زخم معده نمی‌شوند. استرس نیز جز عوامل ایجاد کننده زخم معده محسوب نمی‌شود (با این حال در صورتی که شما زخم معده دارید، هر دو مورد نام برده شده می‌توانند علائ

نقد رمان کلبه ی عمو تام: زندگی با برده های سیاه پوست و افکار و عقایدشان
نقد رمان کلبه ی عمو تام ، نویسنده: هریت بیچراستوتام پیرمرد سیاه چهره ای که به عنوان برده در خانواده ی امریکایی کنار همه ی بردگان سیاه پوست دیگر، از زن و مرد، کوچک و بزرگ، داستانش روایت می شود.
در حقیقت کلبه ی عمو تام، داستان تام نیست، داستان برده داری است. سیاستی که آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی در برخورد با مردمان ربوده شده از آفریقا در پیش گرفته بودند.
قسمتی از مردم با
رشت ها و شمالیا هم از این به بعد میتونند در گروه واتساپ رشت حضور بهم رسانند و از چت کردن با هم لذت ببرند و ما گروه چت واتساپ رشت رو برای همین موضوع ایجاد کردیم.
ما عاجزانه از همه دختر پسرای رشتی درخواست میکنیم تا در گروه حضور بهم رسانند و علاقه داریم تا یکی از بهترین گروههای واتساپی را داشته باشیم.
من فکر میکنم که اگه همه ما به قوانین احترام بگذاریم، مشکلی برای هیچکس پیش نیاد و در واقع به این موضوع ایمان دارم و درخواست من این است که حتما دوستان

درخواست جرعه‌ای آب از دشمن:این مسئله از جعلیات تاریخی است. آیا معقول است امام حسین از کسانی که:1- او را محاصره کرده، برای مدت چند روز آب را بر روی او و خاندانش بسته‌اند.2- در روز عاشورا به جنگ با او پرداخته‌اند، یاران و سپس اقوام و فرزندانش را کشته‌اند بدون آن‌که جرعه‌ای آب به آنان بنوشانند.3- و حتی به طفل شیر خواره هم رحم نکرده او را با تیر هدف قرار داده‌اند و...درخواست آب کند. آیا آنان به بقیه شهدا آب داده بودند که به امام بدهند و امام نیز به
♪♬♬♪چه شود دوست شوی دست در این دست کنی حبیب من♪♬♬♪
♪♬♬♪چه شود نیم نگاهی به این عاشق سرمست کنی مرا مست کنی♪♬♬♪
♪♬♬♪دل به دلت داده منم منم پای تو افتاده منم منم دلبر دل برده تویی تویی عاشق دیوانه منم منم♪♬♬♪
♪♬♬♪دل من افسار ندارد درگیر تو است دیدم آن چشم تورا چشمانم مست شد است♪♬♬♪
♪♬♬♪دل به دلت داده منم منم پای تو افتاده منم منم دلبر دل برده تویی تویی عاشق دیوانه منم منم♪♬♬♪
♪♬♬♪دل من مست کن و دست در این دست کن و زیر و رو
میتوانستم هزاران برده دیگر را هم آزاد کنم،
فقط اگر آنها میدانستند که برده هستند !
#هریت_تابمن
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
✦ @Parsa_Night_narrator ✦
#کانال_آوای_شبانه_پارسا
#اخبار_روز_ایران_و_جهان
-tumblrhttps://avayeshabane.tumblr.com
آخرین خبرها و اتفاقات روز در وب سایت:
websitehttp://aparssa.wordpress.com
منبع خبری کانال:
#BBC_News
مشاهده مطلب در کانال
سعادت دیدار
امام مهدی علیه السّلام :
وَ لَوْ اَنَّ أشیاعَنا وَ فَقَّهُمُ اللّه ُ لِطاعَتِهِ، عَلى اجْتِماعٍ مِنَ الْقُلُوبِ فى الْوَفاءِ بِالْعَهْدِ عَلَیْهِمْ، لَما تأخَرَّ عَنْهُمُ الْیُمْنُ بِلِقائنا، وَ لَتَعَجَّلَتْ لَهُمْ السَّعادَةُ بِمُشاهِدَتِنا، عَلى حقِّ الْمَعْرِفَةِ وَ صِدْقِها مِنْهُمْ بِنا، فَما یَحْبِسُنا عَنْهُمْ إلاّ ما یَتَّصِلُ بِنا مِمّا نُکْرِهُهُ؛
اگر دلهاى شیعیان ما ـ که خداوند آنان را براى اطاعت خودش مو
عزیزانی که نظر می دهند برای دریافت پاسخ مناسب موارد زیر را مشخص کنند :
1- سن خودشان ؟
2- میزان تحصیلات ؟
3- بچه کجایی ؟
4- میزان شناخت از دنیای امروز و گذشته ؟
5- چقدر قرآن می خوانید و چقدر به کار برده اید و از آن در مسائل دنیوی سود برده اید و جلوی خسران و ضرر و زیانتان را گرفته است ؟
از پاسخ به افراد زیر 37 سال به دلیل بچه گی معذورم ...

در ایران بهترین جا برای ایجاد شهرهای اولیه جلگه‌های کوچک و حاصل‌خیز کنار رودخانه‌ها بوده است ، این شهرها بر روی تپه‌های کوچک طبیعی در جلگه‌ها تشکیل می‌شد تا از خطر سیل مصون بماند ؛ خانه‌هایی که بر روی این بلندی‌ها ساخته می‌شد ابتدا شباهت به غارهای اولیه‌ی بشر در کوه‌ها داشت . استخوان‌بندی این خانه‌‌ها از شاخه‌های بزرگ درختان تشکیل می‌شد و شاخه‌های کوچک روی آن‌را می‌پوشانیدند ، بعدها بر روی آن اندودی از گِل نیز قرار دادند آثار ا
به گزارش ایلنا، با وجود اینکه بیش از ۲۵ میلیون از مردمان آمریکا و همچنین صد‌ها میلیون نفر در سراسر جهان از زخم معده در برخی مواقع از طول عمر خود رنج می‌برند، به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، همچنان لازم نیست که مصرف غذا‌های تند را کاهش دهید. بر خلاف باور عمومی، غذا‌های تند باعث ایجاد زخم معده نمی‌شوند. استرس نیز جز عوامل ایجاد کننده زخم معده محسوب نمی‌شود (با این حال در صورتی که شما زخم معده دارید، هر دو مورد نام برده شده می‌توا
فعل (Verb) :فعل چیست:فعل مهمترین بخش در زبان انگلیسی می باشد، حتی کوتاهترین جملات دارای فعل هستند. شما می توانید یک جمله یک کلمه ای به کمک فعل بسازید مثل: !Stopبرخی از افعال انجام کاری را می رسانند که به آنها Action word می گوییم مانند: fight، run و workبرخی دیگر چنین نیستند و معمولا وضعیت و یا وجود چیزی را می رسانند که به آنها State word می گوییممانند : be، exist ، seem ، belongیک فعل همیشه داری فاعل است ( کننده کار) مثال:John speaks Englishدر اینجا John فاعل(subject) و speaks فعل می باشد. بناب
اشتباه بزرگ تنها گذاشتن یمن توسط غرب و شرق آنها را از معادلات آینده حذف خواهد کرد.
یمن برای همیشه از دسترس صهیونیسم خارج خواهد بود. یمن همین الان ایران دوم هست هم از نظر موقعیت هم رفتار.
بزرگترین نقص غرب در دهه اخیر فقط و فقط نداشتن اندیشمندان هست که تمام امکاناتشان را به هرز برده است.تمدن غرب اکنون یک بدن بدون سر است.
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها
خدا و بنده اش با هم، هم کلام می شدند وقتی که بنده به کلام خدا توجه می کرد.
ابلیس هم همان افکار خرد کننده و تحقیر آمیزی بود که از طریق رسانه های طاغوت وسوسه می کرد.
ابلیس گفت: زن ها برده اند. می خواست از این طریق همه را برده خود کند.
خدا گفت: من رحمان و رحیمم احکام ارث را طوری قرار دادم که کسی برده نباشد.
بنده که شاهدبود همه آقایی ها برای وقتی است که انسان ها بنده خدا باشند؛ قیام کرد بر
انقلاب اسلامی هویتی تازه به زنان بخشید و آنها را بیش از هر زمان دیگر وارد عرصه حیات اجتماعی و فعالیت سیاسی و مبارزاتی نمود . حضور چشمگیر زنان در راهپیمایی های دوران انقلاب و پس از آن، نقش انکارناپذیر آنان در سرنگونی رژیم پهلوی، حضور تاریخ ساز آنان در جنگ تحمیلی، نقش مؤثر آنان در پشتیبانی جبهه های نبرد و . . . همه و همه جلوه هایی فراموش ناشدنی از تاثیر انقلاب اسلامی در ارتقای نقش اجتماعی زنان است .
ادامه مطلب
امام باقر(علیه السلام):شجره طیبه رسول خداست که اصل آن است وعلی فرع آن وفاطمه عنصرآن وائمه شاخه ها ومیوه ی آن وشیعیان برگهای آنند.
امام صادق(علیه السلام):شیعیان ماجزیی ازما هستندوازباقی مانده طینت ما خلق شده اندآنچه که مارا غمگین میکندآنان رانیز اندوهگین می نمایدوآنچه که مارا شادمان کندآنان رانیز مسرور می نماید.لذا هرکس که میخواهدبه ما رو کند, به شیعیان مارونمایدچراکه آنان وی رابه ما می رسانند.
پیامبر(صلی الله علیه وآله):زیان کار کسی است
پیر شدم. اینو به شدت در وجودم احساس می کنم. اولین بار
زمانی حسش کردم که دلم دیگه یه اپارتمان نمی خواست. دلم یه خونه ده متری با یه
حیاط بیست متری می خواست! دلم حیاط می خواست با یه درخت بزرگ مثل همون که جلوی در
خونه قبلیمون بود. سمی رفته بود دم در خونه قبلی. می گفت خونمون ناراحت بود. می
گفت درختت خیلی پیر و خسته بود... توی شیش ماه گذشته ده بار هم از خونه بیرون
نرفتم. مثل پیرزن های توی فیلم های معناگرا شدم. فقط دلم یه حیاط می خواد با یه
درخت بزرگ... دلم می
برداشت از رفتار اقتصادی در قرآن502- پشت کنندگان به حقیقت (آیه 25 و26 سوره محمّد صلی الله علیه و آله) در آیات 25 و26 سوره شریفه محمّد (صلی الله علیه و آله و سلّم)، به کسانی که بعد از روشن شدن راه هدایت به آن پشت کردند، شیطان رفتار بدشان را در نظرشان خوب جلوه داده و آنان را فریفته است، به دلیل اینکه این مرتدان به افراد مخالف دستورات الهی گفتند در برخی موارد از شما پیروی می کنیم. ۲۵- إِنَّ الَّذِینَ ارْتَدُّوا عَلى أَدْبارِهِمْ مِنْ بَعْدِ ما تَبَیَّنَ
«روم»
در ابتدای قرن بیست میلادی بر باقیمانده روم جنگهایی صورت داده شد تا دیگر « روم اسلامی » نباشد. دو جنگ ویرانگری که عثمانی یا همان ترکان و به تعبیر صحیح « روم » در گرداب آن افتاد؛ همان دو جنگ بین‌الملل بود. روم در جنگ بین‌الملل اول رسما حضور داشت ولی در انتهای جنگ دوم بین‌الملل صدمات فراوانی خورد. روم دیگر آن روم نبود ، سالها در جنگهای عقیدتی _مذهبی _ دینی بسر برده بود و از این لحاظ ید طولایی داشت ولی فرسایش امری حتمی ست. 
روم دیگر ، آن رومی
گیک ( Geek)  اصطلاحی هست که برای متخصص یا علاقه‌مند رایانه بکار می رود . کلمه گیک ( geek ) در گذشته نوعی توهین محسوب می‌شد و به معنی دیوانه یا احمق بود،اما به مرور زمان و بعد از انقلاب دیجیتال، تغییر معنا داد .
گیک‌ها کارها را انجام می‌دهند چون از آن‌ها لذت می‌برند؛ یا در آن‌ها مجالی برای ارزیابی قابلیت‌هایشان می‌بینند. مشوق اولیه آنان پول یا شهرت نیست. گیک‌ها معمولاً تمرکز بر موضوعی را مهم‌تر از نیاز به پذیرش اجتماعی می‌بینند. به همین دلیل،
و اگر ما فرشتگان را به سوى آنان مى‌فرستادیم و اگر مردگان با آنان به سخن مى‌آمدند، و هر چیزى را دسته دسته در برابر آنان گرد مى‌آوردیم، باز هم ایمان نمى‌آوردند -جز اینکه خدا بخواهد- ولى بیشترشان نادانى مى‌کنند. انعام 111
رسول خدا صلی الله علیه و آله:دلى که در آن حکمت نیست، مانند خانه ویران است، پس بیاموزید و تعلیم دهید، بفهمید و نادان نمیرید. براستى که خداوند، بهانه اى را براى نادانى نمى پذیرد.نهج الفصاحه ص600
امام على علیه السلام :أَعظَمُ الم
کتاب رمان گتسبی بزرگ
نویسنده: اف. اسکات فیتز جرالد
ناشر : داریوش
رقعی شومیز
248 صفحه
این رمان آمیخته با خاطره‌هایی شخصی است
که با نثری پرتحرک بیان شده است. جی. ‌گتسبی، جوان جاه‌طلب و احساساتی‌ای
است که در واقع جیمز گتس نام دارد و جنگ 1917ـ1918 را با درجة افسری به
پایان برده است. وی بعدها به یک قاچاقچی ماهر با شخصیتی مرموز تبدیل
می‌شود. او در اوج ثروت و جشن‌هایی که خود به راه می‌اندازد باز هم پسری
است در درون غمگین و متأثر. گتسبی بزرگ هجو گزنده
دوستان تاریخ عرضه توکن pvt در صرافی های سراسر جهان برای قیمت گذاری، تعیین و اعلام شد
توکن pvt در دسامبر 2018 مصادف با  دیماه سال1397 یعنی یک ماه  دیگه در صرافی های بزرگ جهان قیمت گذاری میشه و در سراسر جهان، اولین تراکنش اون انجام میشهدر این فرصت طلایی شما میتوانید با استفاده از تکنیکها و روشهای درآمدزایی pivot و زیر مجموعه گیری، توکن ارز pvt جمع کنید و موجودی کیف پول خودتون رو بالا ببریدحالا یک حساب دودوتا چارتااگر قیمت پایه آن ۱۰ سنت باشد و تا زمان ق
بنده علی دیناروند عضو کوچکی از جامعه ی بزرگ فرهنگیان ایران اسلامی هستم هدف بنده از راه اندازی این وبلاگ انتشار برنامه هایی است که معلمان در زمینه کاری خود به آن ها نیاز دارند و باعث پیشبرد بهتر کاری آنان خواهد شد
برنامه هایی که در دست طراحی و کد نویسی است شامل:
1- ویژه معلمان
2-ویژه ی دانش آموزان

سعی شده است نرم افزارها جنبه ی عمومی داشته باشد و کلیه ی فرهنگیان کشورم از آنان استفاده نمایند در پایان اگر همکاری برنامه ای سفارشی و ایده ی خاص  دا
آنان که خدا و رسول را آزار و اذیّت می‌کنند خدا آنها را در دنیا و آخرت لعن کرده و بر آنان عذابی با ذلّت و خواری مهیّا ساخته است.و آنان که مردان و زنان با ایمان بی‌تقصیر و گناه را بیازارند دانسته بار تهمت و گناه آشکار بزرگی را برداشته‌اند.( آیات ۵۷ و ۵۸ سوره مبارکه احزاب)مسوولی که با بی تدبیری ظهور جانشین رسول را به تاخیر می اندازد و با بی عرضگی و کوتاهی عمدی یا سهوی باعث آزار میلیونها مومن و مسلمان می شود و چه فراوان مرد خانه را شرمنده زن و بچه خ
{مهدویت در قرآن - شماره 4}
(جزءچهارم)
«بَلی إِنْ تَصْبِرُوا وَ تَتَّقُوا وَ یَأْتُوکُمْ مِنْ فَوْرِهِمْ هذا یُمْدِدْکُمْ رَبُّکُمْ بِخَمْسَهِ آلافٍ مِنَ الْمَلائِکَهِ مُسَوِّمینَ» *۱
امام باقر(ع) فرمودند: «همانا فرشتگانی که در روی زمین، در روز (جنگ) بدر حضرت محمد را یاری نمودند، هنوز بالا نرفته اند و بالا نخواهند رفت تا اینکه صاحب این امر را یاری نمایند و آن‌ها پنج هزار فرشته هستند.» *۲
از یاری رسانندگان حضرت مهدی عجل الله فرجه در قیام ایشا
مرا
دیوانه می خوانند در میخانه عاقل ها
همان هایی که می دانند خود را جزو کامل ها

مرا
راهم نمی دادند دانایان به جمع خود
مبادا کم کند از علم آنها جهل جاهل ها

به
من گفتند کمتر کن از این پس عشق بازی را
که هردم عشق بازی ها پدید آورده مشکل ها

من
استفتاء نمودم راز عشق و عشق بازی را
نجستم پاسخی اما به توضیح المسائل ها

نباید
دور باطل زد در این دار فنا هرگز
کسی نابرده سودی از دویدن حول باطل ها

چنان
دست گدایی سوی آل الله باید برد
که گردی زین عمل ضرب المث
درسى به روز از حضرت على(ع)
در جهنم سنگ آسیابی وجود دارد که پنج گروه را آسیاب می کند. آیا نمی پرسید آن پنج طایفه چه کسانی هستند :
حاضران عرض کردند: آری یا امیرالمومنین، آنان جه کسانی هستند؟

امیرالمومنین علیه السلام فرمودند: آنان عبارتند از:
عالمان فاجر، قاریان فاسق، حاکمان ظالم،وزیران خائن و کارگزاران کاذب.
برای کسی که میفهمد هیچ توضیحی لازم نیست و برای کسی که نمیفهمد هر توضیحی اضافه است...
آنان که میفهمند عذاب میکشند و آنان که نمیفهمند عذاب میدهند..!

مهم نیست که چه مدرکی دارید مهم این است که چه درکی دارید،
مغز کوچک و دهان بزرگ میل ترکیبی بالایی دارند،کلماتی که از دهان شما بیرون می آید ویترین فروشگاه شعور شماست.. 

..

پس وای بر جـماعتـی که لب را بی تامل وا کنند چرا که کم داشتن و زیاد گفتن مثل نداشتن و زیاد خرج کردن است.! 
پس نگذارید زبان شما از ا
پند بس کن که نمیگیرم پند در امید عبثی دل بستن تو بگو تا به کی آخر تا چند از تنم جامه برآر و بنوش شهد سوزنده لبهایم را تا یکی در عطشی دردآلود بسر آرم همه شبهایم را خوب دانم که مرا برده زیاد من هم از دل بکنم بنیادش باده ای ‚ ای که ز من بی خبری باده ای تا ببرم از یادش شاید از روزنه چشمی شوخ برق عشقی به دلش تافته است من اگر تازه و زیبا بودم او ز من تازه تری یافته است شاید از کام زنی نوشیده است گرمی و عطر نفسهای مرا دل به او داده و برده است زیاد عشق عصیان
اربعین یعنی حماسه عاشقی و انتظار/دلبری خالصانه بندگی کردگار/میرود پای پیاده زائرش سوی حسین/برترین احساس عزت درتمام روزگار/کربلاداردشکوهی بی نظیر وباهدف/زینب وسجادداده بهر شیعه افتخار/باولایت تاشهادت شد شعارعاشقی/شیعه ودین وبصیرت بهرعالم آشکار/دررکاب رهبرخود گشته آماده زشور/دشمنان ازوحدت ما درشکست واحتضار/برلب زائر سراسر هست ذکریاحسین/یک یک آیات قرآن گشته آنجاانتشار/عشق ثارالله داردوحدت و دلدادگی/اربعین این عاشقیها هست شوق انفجار/زم
    همیشه شخصیتهایی مثل شاهرخ برایم جذاب بوده است؛ آنان که حر وار آزاد زیستهاند. آنان که از رحمت خدا با تمام گناهان ناامید نشده‌اند.
کتاب مانند دیگر کتاب‌های گروه فرهنگی ابراهیم هادی است و مجموعه‌ای از خاطرات شهید است؛ امّا آنچه مهم است و باعث شده که این کتاب را خدمتتان معرفی کنم، شخصیت و نحوه‌ی زیست این شهید است.
بزرگ شد...
حُرمت گذاشت هر که به زهرا(س) بزرگ شداندازه‌ی تمام دو دنیا بزرگ شد
در وادی حسین هرآن که قدم گذاشتقطره ولی به وسعت دریا بزرگ شد
مجنون خلوص داشت اگر ماندگار ماندمجنون بزرگ شد که لیلا بزرگ شد
اینجا ادب مسیر رسیدن به قُلّه هاستسَر خَم نمود حضرتِ  حُر  تا بزرگ شد
او سجده کرد و قبله‌ خود را عوض نمودتیره نماند و چون شب یلدا بزرگ شد
آغوش وا نمود و پذیرفت توبه رادر پیش خلق بیشتر آقا بزرگ شدحُرّ پیر وادی همه‌ اهل توبه استبر اهل توبه مُرشد و با
امروز ی امتحان سخت 3 واحدی تخصصی داشتم 
علاوه بر جز ب جز خوندن جزوه 
امتحان خوبی نبود 
این درس پیش نیاز خیلی از واحد های ترم بعدم 
خدایا تلاشم کردم و ازته قلبم ب خودت می‌سپارم کارم ❤️امیدوارم نمره ی قابل قبولی پاس شم 
مطمئنم ک بهترین برام میخوای خدا
فقط پاس شه تموم شه
پ. ن:این روزای میهنم کاش ی خواب بود
سراسر غم سراسر اندوه 
برای زیباتر شدن پازل بزرگ زندگی تان از دردهای زندگی و افسردگی‌ها، بعنوان سوخت استفاده نمایید. دردهای زندگی را مثل بنزین اتومبیل نگاه کنید که باعث حرکت می‌شوند و شما را به هر جایی که می‌خواهید می‌رسانند. از آشفتگی های زندگی،  بعنوان یک نعمت استفاده نمایید تا بتوانید به سمت و سوی بهتری از زندگی روانه شوید. سعی کنید به این جملات باور داشته باشید تا بتوانید به آنها عمل کنید.  باور کنید که هر پایانی، مقدمه ای برای یک شرع جدید است. شاید در آن زم
کتاب بزرگ تر از جانونی
نویسنده: لورل اسنایدر
مترجم: فاطمه عبدی زاده
ناشر : مبین اندیشه
رقعی شومیز
248 صفحه
«ربکا» 12 ساله است و مادرش او و برادرش
را پس از جدایی از پدرش به آتلانتا پیش مادربزرگشان برده است. ربکا، یک
جانونی از زیر شیروانی خانه مادربزرگش پیدا می‌کند که می‌تواند هر آرزویی
را برآورده کند، البته آرزوهایی که داخل جانونی جا بشوند. او هیچ‌وقت فکرش
را هم نمی‌کرد که تمام زندگی‌اش در یک شب تغییر کند، اما این همه ماجرا
نبود و...