نتایج جستجو برای عبارت :

آنچه سبب می‌شود کودک خودِ واقعی‌اش را بیابد و بتواند نشان دهد، مادر قابل اعتماد است.

تغذیه کودک از غذاهای جامد که به آنها غذاهای تکمیلی گفته می شود باید از شش ماهگی آغاز شود. این کار قدمی مهم در رشد کودک است و یافتن طعم و رنگ جدید غذاها نیز می تواند بسیار مسرت بخش باشد. در آغاز کودکان به سه وعده غذایی در روز نیاز ندارند. به تدریج می توان تنوع و میزان غذای مصرفی کودک را افزایش داد و رژیم غذایی کودک را به رژیم غذایی خانواده نزدیک کرد. تنها تفاوت در حجم کمتر غذای کودک است.
مناسب ترین زمان برای شروع غذای کمکی کودک
تحقیقات نشان می‌ده
کتاب اعتماد به نفس کودک من: بخوانید برای تقویت اعتماد به نفس فرزندتان
کتاب اعتماد به نفس کودک من : محمدصادق فیاض، محمدرضا جهانگیرزادهموسسه آموزش و پژوهشی امام خمینی
معرفی:
در این کتاب خواهید خواند:راه های افزایش اعتماد به نفس کودکان و نوجوانانعوامل موثر در ضعف اعتماد به نفس کودکانتوصیه های پیشگیری و مقابله با ضعف اعتماد به نفس کودکراهکارهای عملی برای رشد اعتماد به نفس کودکان… .
بریده کتاب:
راهکارهای عملی برای رشد اعتماد به نفس کودکان:۱- آ
خودباوری کودکان و روش هایی تقویت برای خوشحالی آنها
1- تقویت نقاط قوت کودک و افزایش اعتماد به نفس
خانواده ‌ها باید الگوی خوبی برای کودکان باشند. تقلید و الگو برداری یکی از فراگیرترین روش ‌های یادگیری در کودکان است. تحقیقات نشان می‌ دهد، یکی از بهترین راه‌ های تقویت خودباوری کودکان، برخوردار بودن از والدینی است که خود نیز از خودباوری بالایی برخوردار باشند.
خودباوری کودکان
اگر والدین (پدر و مادر) در عمل الگوی خوبی برای فرزندان باشند، از این
امروز در حالی که از همه چیز و همه کس به تنگ آمده بودم؛ با رفیق جان رفتیم سر قرار همیشگی!!
آخرین روز پاییز....
یک قطعه از بهشت...
یک قطعه کم است ... اصلا خودِ خودِ خودِ بهشت...
آن جا اتفاقاتی افتاد که خدا آمد نزدیک ما دو نفر...
 +رفیق جان معتقد است که بعضی چیزها را نباید تعریف کرد و... من هم به احترام او صحبتی از آنچه امروز رخ داد، نمی کنم.
+خدایا شکرت چه پاییزی شد امسال عاشقانه... دلبرانه... شروعش با پیاده روی اربعین... پایانش با زیارت پرچم ارباب... خدایا شکرت.
معنی اعتماد رو وقتی فهمیدم که کودکی روی بخاری بود و پدر کنارش روی زمین نشسته بود. کودک با زبانی شیرین و بدون هماهنگی شروع کرد به شمارش .. یک دو سه و بعد هم پرش توی بغل پدر!
پدر که اصلا توقع چنین حرکتی نداشت هر جوری بود تلاش کرد جواب اعتماد کودک رو بده و اون رو در آغوش گرفت بدون این که هیچ آسیبی به کودک برسه.
به خودم گفتم اگه تو هم همینجوری خودت رو مینداختی تو بغل خدا الان خیلی حس و حال بهتری داشتی. بخاطر این که خدا رو باور داشته باشی و بهش اعتماد کن
سنخیت و همتایی
زنی، کودک خردسالش را در پشت بام، تنها رها کرد و مشغول کارهای روزمره شد. کودک آرام آرام در پشت بام به حرکت در آمد تا به لبهٔ بام رسید، از لبه بام هم به روی ناودانی که در آنجا بوده، خزید و به انتهای ناودان که رسید، مادر متوجه خطر شد. 
این صحنهٔ بسیار خطرناک، مادر را مضطرب و نگران کرد که مبادا کودکش از پشت بام به زمین بیفتد. 
مادر پریشان، این طرف و آن طرف رفت؛ اما کاری از دستش بر نیامد و راه چاره ای به فکرش نرسید. نمی دانست چگونه فرزن
چرا مشاوره کودک لازم است؟
تجربه های بالینی و آموخته های متعدد،این باور را در من انگیخته است که کودک بدون مساله وجود ندارد.بنابراین یک خانواده خوب باید بتواند به نحوی شایسته مسائل فرزندان خود را حل کند و در مواقع لزوم بتواند از بهترین مشاوره کودک کمک بگیرد.
امروزه نوع تربیت و مدت زمانی که پدران و مادران صرف رسیدگی به مسائل و مشکلات کودکان خود میکنند،اشکارا نسبت به 40 سال قبل فرق کرده است.این روزها کمتر با بچه هایی برخورد میکنیم که به امان خد
شیر مادر یا شیرخشک تنها غذایی است که نوزاد به آن احتیاج دارد. آکادمی اطفال آمریکا توصیه می کند که کودکان باید به مدت شش ماه پس از تولد، به صورت انحصاری از شیرمادر تغذیه شوند.
اما در سنین ۴ تا ۶ ماهگی، بیشتر نوزادان آماده هستند که غذای جامد را به عنوان مکمل تغذیه با شیر مادر یا شیرخشک شروع کنند. در این مدت نوزادان به طور معمول از زبان خود برای هل دادن مواد غذایی به سمت بیرون استفاده نمی کنند و سعی می کنند که هماهنگی و تعادل دهان و گلوی خود را برا
در این سن مشخص میشود که تکلم کودک در چه حد پیشرفت کرده است. در این بازه ی زمانی، کودک باید بتواند موارد زیر را انجام دهد:
گفتن واژگان مختلف. تا ۲۴ ماهگی ، کودک باید به طور مرتب حدود ۵۰ کلمه مانند بیشتر ، آب میوه و مادربزرگ را بگوید. دکتر بریگز می گوید: “در ۱۲ تا ۲۴ ماهگی ، بیشترین رشد زبانی کودک دیده میشود.” در این زمان، کودک در حال تقویت واژگان است و باید کلماتی را که او از شما می شنود تکرار کند.”
پیوند کلمات با یکدیگر. تا ۲ سالگی کودک میتواند ج
کودک باید بتواند در ٧ سالگی شکست و باختن را تحمل کند وگرنه در زندگی با هر شکستی از پا می‌افتاد.
او را داور کنید و شما و همسرتان بازی کنید، هر کسی باخت خوشحالی کند و بازنده دو جایزه و برنده یک جایزه بگیرد.
نگران از بین رفتن رقابت و برنده شدن در کودک نباشید! رقابت در وجود کودک از تولد وجود دارد؛ هدف پدر و مادر باید کم‌کردن این رقابت و جایگزین کردن همکاری در کودک باشد.
زمانى که کودک شروع به گفتن "من،من" میکند یعنى خودم میخواهم انجام دهم به این معنیست که کودک در حرکت بسوى استقلال است .
مسلما در ابتدا همه کارها را اشتباه انجام میدهند و برخورد والدین تاثیر تعیین کننده ایى در اعتماد بنفس کودک دارد.
اگر به او بگوییم نکن، بده، بشین، دست نزن تو نمیتونى، به جاى آنکه به او بیاموزیم و مراقبش باشیم کودک به این نتیجه میرسد که من ناتوان و ابله هستم و نمیتوانم.
توجه به کودکان یک تکنیک حیاتی و مهم در تـربیت کودکان است و لازم است تا خانواده ها و والدین تکنیک ها و سبک های درست تـوجه به کودکان را بیاموزند. اگر پدر و مادرها بتوانند به خوبی از روش های توجه به کودکان بهره بگیرند می توانند مشکلات بسیاری را در روابط میان خود و کودکان خود حل نموده و کاهش دهند و موجبات افزایش اعتماد و حس اعتماد به نفس را در کودکان از همان دوران کودکی فراهم نمایند چرا که ثابت شده است که افزایش اعتماد به نفس در افراد باید در همان
تغذیه معمول با شیر مادربه کودکتان هر دو تا سه ساعت و هر زمان که او نشانه های گرسنگی را نشان می دهد شیر دهید. کودک خود را در برنامه تغذیه ای در هر سه تا چهار ساعت مانند یک دستور تغذیه با شیر خشک قرار ندهید. از آن جا که شیر مادر به راحتی قابل هضم است، نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می شوند باید بیشتر شیر بخورند.از استفاده از پستانک اجتناب کنید(در ابتدا)برای 4 تا 6 هفته اول از پستانک دوری کنید. اگر کودک شما به جای مکیدن پستان، پستانک را بمکد. به انداره
مهم است که نه تنها شما به کودک خود غذاهای مقوی بدهید و نوشیدنی های خوب بدهید بلکه برای شما و کودکتان مهم است که طی وعده های غذایی با هم ارتباط داشته باشید. این چیزها به رشد بدن و ذهن کودک شما کمک می کند.. تغذیه کودک شش ماهه به طور کامل با شیر مادر و شیر خشک تامین میشود ولی بعد از آن  کودکان نیاز به مواد مغذی دیگر و انرژی از غذاهای جامد دارند.
فرآیند از شیر گرفتن
آکادمی آمریکایی پزشکان کودکان توصیه می کند که کودکان برای حداقل یک سال با شیر مادر ت
گاهی دلم پر می کشد ، تا بام مادر عائشه(رض)تا بشنود از قدسیان ، پیغام مادر عائشه(رض)محبوبه ای خیرالوراء ، تسکین درد مصطفی(ص)آرامش پیغمبر(ص) از ، آرامش مادر عائشه(رض)تدوین بشد از مادرم ، فقهی که از احمد شنیدصدها روایت نقل و شد ، از کام مادر عائشه(رض)هرکس که دارد در دلش ایمان به الله و رسول ، حرمت کند باید که او مقام مادر عائشه(رض)طعنه به پاکان می زند خفاش تاریکی شب ، تا کور و می گردد ز نور تام مادر عائشه(رض)طبق گواهی خدا ، ایشان بری از توهمت استاز آنچ
افسردگی مادر چه تأثیری بر اعضای خانواده دارد؟ مادر یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین عوامل بر روی سلامت فرزند می‌باشد. مسلم است که وقتی مادر شرایط روحی نامساعدی داشته باشد، فرزند نیز تحت تأثیر قرار می‌گیرد. افسردگی مادر از همان دوران بارداری تأثیرات خود را بر روی جنین می‌گذارد و باعث اختلال در رشد جسمی و روانی کودک می‌شود. همچنین افسردگی مادر بر روی رفتار، روان و تعاملات اجتماعی فرزندش تأثیر می‌گذارد و در نهایت باعث می‌شود که احتمال مب
عکاسی کودک دختر و عکاسی کودک پسر 
عکاسی از کودکان هنر بسیار زیبایی است که در دل آن رمز و راز های زیادی نیز وجود دارد که هرکسی قادر به درک آن نیست .
هر آدمی میتواند با خرید یک عدد دوربین عکاسی و داشتن یک سوژه ی جذاب شروع به عکاسی کودک بکند اما اینکه بتواند به راحتی آثار زیبا و به یاد ماندنی خلق بکند مختص به عکاسان حرفه ای در این زمینه است .
عکاسی کودک یکی از حساس ترین شاخه های هنر عکاسی است که در آن صبور و ریز بین بودن اهمیت زیادی دارد .
شما هرقدر د
شروع به ورق‌زدنِ همین چندتا نوشته‌ام می‌کنم. عجیبه که حتی با این‌ها هم غریبه هستم و هیچ احساسِ تعلق یا صمیمیتی باهاشون ندارم. چرا با از دست دادن‌شون ناراحت نمیشم؟ مگه روزمره‌هام نیستن؟ مگه اینارو فقط من ننوشتم؟ مگه خودِ من نیستن؟ پس چرا این‌همه آدم، خودشون رو دوس دارن ولی من نه؟
دخترهای زندگیم رو از سر می‌گذرونم. چه فرصت‌هایی رو از دست دادم. به این فکر می‌کنم که اگه شعورِ الآنم رو داشتم و به اون موقعیت‌ها برمی‌گشتم، هیچ‌وقت نعمت‌ها
شروع به ورق‌زدنِ همین چندتا نوشته‌ام می‌کنم. عجیبه که حتی با این‌ها هم غریبه هستم و هیچ احساسِ تعلق یا صمیمیتی باهاشون ندارم. چرا با از دست دادن‌شون ناراحت نمیشم؟ مگه روزمره‌هام نیستن؟ مگه اینارو فقط من ننوشتم؟ مگه خودِ من نیستن؟ پس چرا این‌همه آدم، خودشون رو دوس دارن ولی من نه؟
دخترهای زندگیم رو از سر می‌گذرونم. چه فرصت‌هایی رو از دست دادم. به این فکر می‌کنم که اگه شعورِ الآنم رو داشتم و به اون موقعیت‌ها برمی‌گشتم، هیچ‌وقت نعمت‌ها

*اهمیت دلبستگی و وابستگی مادر و کودک در سه سال اول زندگی.
* ارزیابی مشکلات رفتاری تغذیه ای 
* بهداشت روانی افراد در سالهای اول زندگی به خصوص در سه سال اول پی ریزی می شود.
در سالهای اخیر بحث "دلبستگی مادر و کودک " attachment در این رابطه اهمیت زیادی پیدا کرده است .
این احساس را یک رابطه دو جانبه بین کودک و مادر می دانند، به این شکل که کودک
ادامه مطلب
هرگز تصور نکنید کم‌رویی و خجالتی‌بودن نشانه‌ی ادب و متانت است. کودک باید بتواند در مواقع لزوم از حق خود دفاع کند، جواب بدهد، مخالفت کند، مبارزه کند... این‌که کودک همیشه حرف گوش کند نشانه‌ی سلامتی‌اش نیست.
اگر فرزند سالم می‌خواهید انتظار نداشته باشید از شما حساب ببرد و همیشه حرف گوش کند. فرزندی تربیت کنید که به خاطر عشق و اعتماد به شما با شما هم‌کاری کند.
همیشه آن خودِ خسته و ناامید و غمگین و افسرده‌ات را با خودِ امیدوار و عاقل و حکیم و روان‌شناست کنترل کن و با او حرف‌های مثبت بزن. مشاور و روان‌شناسِ خودت باش و نگذار آن خودِ عصبانی و بی‌اعصابت زیاد حرف بزند. هر وقت خودِ ضعیفت شروع به غر زدن کرد، اثر منفی‌اش را با گوش کردن به حرف‌های خودِ قوی‌ات خنثی کن. به هر کدامشان بیشتر اجازه‌ی حرف زدن بدهی و بیشتر گوش بدهی، بیشتر زبان‌باز خواهد کرد و او رئیس خواهد شد. بین این خودت و آن خودت هر کس بیشتر ح

خرید پتو نوزادی برجسته مادر کر
پتو نوزادی برجسته مادر کر (mother care)  از جنس پلی استر ضد حساسیت که سازگاری خاصی با پوست بدن نوزاد دارد توجه مصرف کننده را به خود جلب کرده است . ملزومات اتاق و خواب کودک از مهمترین احتیاجات یک نوزاد می باشد که با ایجاد بستری نرم و لطیف آرامش و راحتی را برای کودک شما به ارمغان می آورد. پتوی برجسته مادرکر با طراحی منحصر به فرد و ظریف مناسب خانواده های است که به فکر راحتی و آرامش کودک خود هستند.
افسردگی مادر چه تأثیری بر اعضای خانواده دارد؟ مادر یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین عوامل بر روی سلامت فرزند می‌باشد. مسلم است که وقتی مادر شرایط روحی نامساعدی داشته باشد، فرزند نیز تحت تأثیر قرار می‌گیرد. افسردگی مادر از همان دوران بارداری تأثیرات خود را بر روی جنین می‌گذارد و باعث اختلال در رشد جسمی و روانی کودک می‌شود. همچنین افسردگی مادر بر روی رفتار، روان و تعاملات اجتماعی فرزندش تأثیر می‌گذارد و در نهایت باعث می‌شود که احتمال مب
کاش یکی بود که زودتر بهم می‌گفت زیادی باور نکن. یا مثلا "به این دختره بگم به هر کسی اعتماد نکنه." وای باورم نمیشه که روز اول این تو ذهن‌ش بوده. زجر می‌کشم از همه‌ی این‌ها.
+ من آدم اعتماد نکردن نبودم. وقتی به خودش اعتماد نداشت، منم اعتمادمو ذره ذره از دست دادم.

دیگه اینجا ناله نمی‌کنم.
دوستش دارم و تامام. باید آزاده باشم. باید هر آنچه از دست دادم رو فراموش کنم. هر آنچه از دست رفته.
خدایا زودتر و بیشتر بی‌حسی بده بهم.

چه زمانی کودک برای اولین وعده غذای کمکی آماده است؟
یک کودک 6 ماهه باید شروع به خوردن غذاهای کمکی بکند. این کار قدمی مهم در رشد او است و یافتن طعم و رنگ جدید غذاها نیز می تواند بسیار مسرت بخش باشد.
در آغاز کودکان به سه وعده غذایی در روز نیاز ندارند. به تدریج می توان تنوع و میزان غذای مصرفی کودک را افزایش داد و رژیم غذایی کودک را به رژیم غذایی خانواده نزدیک کرد.
آغاز غذاهای کمکی
زمانی که کودک غذاهای کمکی را آغاز می‌کند، همیشه همراه او باشید تا اگ
 برخی والدین از لجبازی و شیطنت کودکان شاکی هستند. کودکان دو نیاز دارند. شیطنت زیاد احساس گناه به همراه دارد، چون می دانند مادرشان ناراحت می شوند. کودکان عاشق مادرشان هستند حتی در اوج شیطنت چون می دانند مادر با کتک زدن آن ها آرام میشوند نیاز به کتک زدن ارضا می شود او کتک می خورند تا مادر آرام شوند.

مسئله دوم ارتباط مادر و فرزند است این توجه هم مثبت و منفی است اما اگر لاین ارتباطی از نوع توجه منفی است یعنی زمانی باشد که کودک در حال شیطنت است. ای
روانشناسان، روانشناسی کودک والدین را در چگونگی تربیت کودک به سه دسته اساسی تقسیم می کنند:
• والدین مقتدر
این گروه از والدین از بهترین روش و صحیح ترین الگو تربیت کودک استفاده می کنند. با انعطاف پذیری و عنایت به احساسات کودک، او را در اتخاذ تصمیمات مربوط به خود، یاری می دهند. البته این امر به بیشتر شدن اعتماد به نفس کودک کمک می کند.
والدین آنچه را که از کودک می خواهند بطور واضح به او می گویند. برای پرورش شخصیت کودک برای او ارزش قائلند و در همه حا
مادر املشی به همراه کودک 6 ماهه‌اش با اقدام به موقع پلیس از برف و کولاک نجات پیدا کردند.
سرهنگ باقر رجبی، فرمانده انتظامی شهرستان املش گفت: ماموران انتظامی این شهرستان هنگام تسهیل عبور و مرور و کمک به خودروهای گرفتار در برف با فریادهای استمداد زنی مواجه شدند.
رجبی افزود: ماموران با حضور در محل، جان مادر و کودک 6 ماهه گرفتار در برف و کولاک را نجات داده و آن‌ها را با خودروی پلیس به منزل بستگانشان منتقل کردند.
وی گفت: این زن 30 ساله با قطع شدن برق
عکس مادر و کودک در آتلیه کودک
از پر طرفدار ترین ژست ها و مدل های عکاسی کودک عکس مادر و کودک است  .
برای اینکه عکاسی خوبی از کودک و مادر باهم داشته باشیدباید به برخی از نکات توجه ویژه ای داشته باشید .
مدل عکس و ژست مادر و فرزند را متناسب با سن کودک و البته راحتی و آرامش او انتخاب کنید .
اگر مادر اصرار به استفاده از لباس های ست برای عکاسی کودک دارد ازا و بخواهید در وحله اول راحتی فرزندش را قرار دهد .
سعی کنید همیشه لباسی که انتخاب میکنید متناسب با فص
 بهداشت را رعایت کنید: قبل از اولین تغذیه، بطری ها را طبق دستور بسته بندی بشویید یا استریل کنید.
شیر را گرم کنید: برای گرم کردن شیر مادر یا شیرخشک از یک بطری گرم یا آب گرم استفاده کنید. (از ماکروفر استفاده نکنید). قبل از تغذیه کودک، کمی از شیر را روی قسمت داخلی مچ دست امتحان کنید.
به علاقه ی کودک خود اهمیت دهید: اگر کودک شما شیر گرم دوست ندارد ، می توانید آن را کمی سرد کنید یا دمای آن را به دمای اتاق برسانید.
کودک را در یک مکان راحت قرار دهید: یک مکا
✅نکته طلایی ششم: اهمیت شیر مادر
⬅️از پیامبر اکرم نقل شده که فرمودند: براى طفل، هیچ شیرى بهتر از شیر مادر نیست. (عیون أخبار الرضا علیه السلام، ج2، ص34)همچنین از آن حضرت نقل شده که فرمودند: چیزى که بتواند جاى غذا و آب را بگیرد جز شیر نیست.⬅️امیرالمؤمنین علیه السلام فرموده‌اند: براى کودک هیچ شیرى با برکت‌تر از شیر مادر نیست. (الکافی، ج6، ص40)⬅️کار شیر دادن، تنها تغذیه نیست؛ بلکه تبادل عاطفى و تقویت روحى است.⬅️به مادر شیخ انصارى که یکى از افتخا
شما پدر و مادر عزیز میتوانید برای جاودان ساختن خاطرات دوران نوزادی از دست و پای کودک دلبندتان تندیسی زیبا و به یادماندنی تهیه نموده و یادگاری با ارزشی داشته باشید که زمان بر ارزش آن می افزاید.
برای عزیزانتان خاطره درست کنیدو بعداز چند سال کلی کیف کنید چه دست وپای کوچولویی داشتن...دست نوزاد... دست زوج، پدر و مادر،بابابزرگ و مادرجون...
ادامه مطلب
قوانین تربیت کودک فرهنگ ژاپنبه گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت بدونیم، آن ها قانونمند و مودب هستند و رفتار دوستانه و محبت آمیزی دارند به علاوه اجازه نمی دهند احساسات شان بر آن ها غلبه کند به همین دلیل است که به ندرت در فروشگاه ها و سوپرمارکت های ژاپن کودکی را در حال گریه کردن می بینید. پدر و مادرهای ژاپنی اصول خاصی در خصوص تربیت کردن فرزندان شان دارند که بد نیست ما هم از آن ها الهام بگیریم.در ژاپن روابط مادر و فرزندی بسیار نزدیک استدر ژاپن روا
روانشناسی کودک هفت ساله – نقاط عطف رشدی و روش های فرزندپروری مناسب برای کودکان این سنین کدامند؟ مدت زمان 5 دقیقه مطالعه.
اکثر کودکان هفت ساله تشنه یادگیری هستند و یک کنجکاوی ذاتی و هیجان بیشمار برای شناخت امور مختلف در جهان دارند.
آنها کاوشگران، دانشمندان و تحلیل‌گران ذاتی هستند، و سوالات بسیاری را می پرسند از اینکه چرا آسمان آبی است تا بچه ها از کجا می آیند.
روانشناسی کودک هفت سالهدر این سن، آنها همچنین برای نشان دادن دانش خود شور خاصی دا
افزایش شیر مادر
بدن زنان طوری طراحی شده است که هنگام بارداری و قبل از زایمان تغییرات لازم برای تولید شیر در بدن مادر انجام می‌شود. درست بعد از اینکه نوزاد شما متولد می‌شود،
 میزان شیر تولید شده بدن مادر کمی بیشتر از ۲۸ گرم است که به آن آغوز می‌گویند. سپس در هفته اول پس از زایمان زمانی که کم کم شیر مادر از حالت آغوز به شیر تغییر پیدا
 می‌کند، افزایش محسوسی در میزان شیر به وجود خواهد آمد. بسیاری از زنان در روز پنجم پس از زایمان بیش از ۵۰۰ میلی
کارشناسان معتقدند کودک باید تا ۶ ماهگی منحصرا از شیرمادر یا شیرخشک تغذیه کند. در شش ماه اول ، کودک شما تمام مواد مغذی مورد نیاز خود را از شیر مادر یا شیر خشک دریافت می کند. همچنین صبر کردن تا اتمام ۶ ماهگی موجب ایمنی بیشتر و کمتر بودن احتمالات زیر میشود:
ابتلا به عفونت غذایی ، زیرا دستگاه گوارش بالغ تر است.
واکنش بد به غذا ، زیرا سیستم ایمنی بدن قوی تر است.
صبر کردن تا شش ماهگی کودک به این دلیل است که وی از نظر جسمی آماده بلع و هضم مواد غذایی جامد
بخش تخصصی کودک آتلیه سنترال 
بخش تخصصی کودک آتلیه سنترال در شیراز و صدرا با بروزترین دکورهای کودک در شهر شیراز در خدمت ههمشهریان عزیز است.
خدمات اتلیه مادر و کودک آتلیه عکس و فیلم سنترال در شیراز و صدرا
از خدمات ویژه آتلیه عکس کودک سنترال در شهر صدرا و شیراز آتلیه مادر و کودک است که با ژست های بروز و زیبای بارداری در خدمت همشهریان عزیز میباشیم.
عکس کودک در فضای باز در شیراز و صدرا بدون پرداخت ورودی باغ با تخفیفات عالی به مدت محدود

بخش تخص
نکاتی راجع به عکاسی کودک در آتلیه کودک
یکی از جذابت ترین شاخه های عکاسی ، عکاسی کودک و کار در آتلیه کودک است .
عکاسی از کودکان هنر تصویربرداری از کودکان است .
کسانی که به کودکان علاقه ی زیادی دارند عکاسی کودک یکی از بهترین مشاغل به حساب می آید .
زیرا کار کردن و وقت گذراندن با بچه ها نیازمند داشتن حوصله و صبر فراوان است که هرکسی این توانایی را ندارد و معدود افرادی هستند که میتوانند همزمان هم صبور و آرام باشند هم بتوانند پا به پای کودکان شیطنت کن
گفتار درمانی به چه کاری می آید
گفتار درمانی باعث می شود کودک بتواند کلمات را درست ادا کرده و بهتر از زبان استفاده کند.
گفتار درمانگر می تواند اختلالات گفتار و زبان و همچنین مشکلات بلع و ناتوانی در بیان واج‌ها و اصوات را درمان کند.
برطرف شدن این مشکلات باعث افزایش اعتماد به نفس کودک شده و نیز باعث کاهش اضطراب و نگرانی پدر و مادر خواهد شد. همچنین کودک دیگر می تواند به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کند.
تمرین حرکتی، دهانی و گفتاری
اگر عضلات دهان
روابط عمومی فرهنگسرای خاتم(ص) اعلام کرد: برنامه اردو های شناختی ویژه «کودک و مادر» و با حضورکودکان ۵ تا ۷ سال است، مخاطبان را با همراهی و آموزش کارشناسان تسهیل‌گر، با توانمندی ها و استعدادهای فردی آنان آشنا می‌کند.
در این برنامه انواع ملزومات مورد نیاز مادر و کودک در اختیار آنان قرار می‌گیرد و کارآفرینی با استفاده از ساخت کاردستی، توام با بازی با وسایلی همچون سرسره، استخر توپ، ربات، شن بازی، وسایل فکری و هوشمند و دیگر محصولات و اسباب باز
بنام خالق عشق

مادر یکی از افرادی است که در تامین امنیت جسمی و روانی کودک نقش بسیار مهمی دارد. او با تامین نیازهای زیستی در کنار نیازهای روانی کودک خود، به رشد بهتر او کمک می کند. با ما همراه باشید تا در مورد این موضوع بیشتر گفت و گو کنیم.
ادامه مطلب
شیر گرفتن می تواند فرایندی طولانی و چالش برانگیز باشد ، هم برای مادر و هم برای کودک. در این زمان باید یک استراتژی مناسب در پیش بگیرید تا به راحتی از این دوره بگذرید.
در صورت عدم آمادگی ، نیازی به متوقف کردن ناگهانی شیردهی نیست و سعی کنید این کار را بصورت تدریجی و آهسته انجام دهید. با این وجود ، چند دستورالعمل ساده می تواند به مادران کمک کند تا تعیین کنند که هنوز نیازی به شیردهی هست یا نه.
آکادمی اطفال آمریکا توصیه می کند که نوزادان در ۶ ماه اول

فرزند شما در اوایل ۶ ماهگی با علائمی نشان می دهد که آماده راه رفتن است. آیا کودک شما به زودی راه می رود؟
فرزند شما در اوایل ۶ ماهگی با علائمی نشان می دهد که آماده راه رفتن است. آیا کودک شما به زودی راه می رود؟ در ادامه نشانه هایی که باید به آن ها توجه کنید آمده است. در ادامه پیرامون این موضوعات مطالعه خواهید کرد: علائم راه رفتن کودک در ۶ الی ۹ ماهگی، علائم راه رفتن کودک در ۹ الی ۱۲ ماهگی، علائم راه رفتن کودک در ۱۲ الی ۱۸ ماهگی.
ادامه مطلب
بازه زمانی ۶ تا ۱۰ سالگی، دوره ای است که کودک بیشترین تاثیر را از همسالانش می پذیرد و این دورانی است که کودک هنوز به حمایت و راهنمایی های والدینش احتیاج دارد.در این سنین بسیار مهم است که با فرزندتان در ارتباطی امن و صمیمی قرار بگیرید تا بتوانید شما را به عنوان یک منبع حمایت کننده در دنیای ذهنی خود تثبیت کند.مادر یا پدر افسرده نمی تواند نیازهای روانی کودک را برطرف کند و به همین دلیل فرزندان افراد افسرده، دو برابر بیشتر از فرزندان مادران سالم
عکاسی کودک
در ادامه ی مقاله قبلی باید بگوییم اگر هنوز عکاسی کودک را آغاز نکرده اید وقتش است که یک سری چیز ها را چک کنید .
قبل از شروع عکاسی کودک بهتر است کوچولو را سیر کنید و به طور کامل غذایش را بدهید به اضافه اینکه کودک باید قبل از شروع عکاسی کودک خواب کافی داشته باشد تا بتواند هنگام عکاسی پر نشاط و هیجان زده باشد .
این نکته را بدانید که اگر کوچولویتان به خوبی استراحت کرده باشد و شکمش نیز سیر باشد احتمال همکاری اش با شما بسیار بالا می رود و به
 پرتاب کردن اشیاء مستلزم هماهنگی بین دست و چشم کودک است و هنگامی‌که کودک شروع به پرتاب کردن اشیاء می‌کند، نه تنها بسیار به خودش می‌بالد که یک مهارت جدید را کشف کرده، بلکه والدین نیز باید خوشحال باشند که او یک مرحله رشد دیگر را نیز طی کرده است، هرچند که این امر ممکن است آنها را خوشحال نکند که او ماکارونی را از بشقابش بر روی زمین بریزد و یا پستانکش را در خیابان از دهانش به بیرون پرت کند. در واقع با این کار کودک در حال بررسی نیروی جاذبه است، اگر
گفتاردرمانی کودکان چیست
با گفتار درمانی می‌توان گفتار کودک را بهبود بخشید. مشکلات گفتاری مانند لکنت زبان، بیان اشتباه واج‌ها و صداها، بیان ضعیف و... با گفتار درمانی درمان خواهد شد.
گفتار درمانی در موارد زیر به کودک کمک می کند:
 - کنترل حجم صدای تولید شده
 - ادای درست کلمات و صداها
 - بیان کلمات در قالب جمله
در حقیقت گفتار درمانی علمی است که به بررسی اختلالات تاثیر گذار روی گفتار می‌پردازد. شاید اشتباهاً تصور شود که گفتار درمانی به معنای درما
۱- ابراز محبت، توجه داشتن به کودک و گوش دادن به صحبت های او
کودکان فرشته های کوچک و دوست داشتنی هستند که با دیدن آنه چشمه محبت و عطوفت انسان جاری می گردد. پس بهتر است که این احساس را به آنها نیز بیان کنید. وقتی را برای توجه کامل به کودک خود کنار بگذارید. این بسیار به احساس اعتماد به نفس کودک شما کمک می کند چون به او این پیغام را می‌دهد که شما فکر می‌کنید او مهم و ارزشمند است. حتما نباید وقت زیادی باشد؛ فقط چند لحظه‌ که وقتی می‌خواهد با شما حرف ب
آموزش از پوشک گرفتن کودک
آموزش از پوشک گرفتن کودک یکی از مهم ترین و سخترین مراحل برای مادر و کودک است و خیلی مهم است که در این راه مادر از چه روش هایی استفاده می کند. شما می توانید با استفاده از مطالب و نکته های زیر به راحتی این آموزش را پشت سر بگذارید. با استفاده از روش های زیر می توانید به آسانی رفتن به دسشویی را به کودک خود آموزش دهید. در این راه ممکن است یک مقدار کودک لجبازی کند اما شما می بایست صبوری کنید تا این دوران هم برای شما و هم برای کو
چی بپوشم؟ میتونم لباسای نویی رو بپوشم که تازه خریدم. به هر حال یه عده هستن که برای انجام همون روزمره‌های دوس‌داشتنی‌شون رفت‌وآمد می‌کنن. می‌تونم تی‌شرت تیره‌تر رو بپوشم اما کلا بی‌خیال میشم، به همون آخرین پیرهن تیره‌ای که تنم بود، شلوار و کفش هم‌رنگ باهاش بسنده می‌کنم. دفترچه به همراه قلم زیبای جدانشدنی ازش رو به دست می‌گیرم و به سمت پارک محبوبم راه می‌افتم. تو خیابون که قدم می‌زنم، یه حسی بهم میگه انگار شهر از روزای قبلی کمی ناامن
عکاسی کودک  در آتلیه کودک
وسایل مورد نیاز برای عکاسی کودک در آتلیه کودک
نکته ای که در رابطه با وسایل های کودک برای عکاسی کودک وجود دارد این است که اصولا بیشتر وسایل های کودکان و نوجوانان  مشترک است پس  به نکاتی که در ادامه میگوییم دقت کنید .
لباس های رسمی و راحتی بیاورید .. حدودا روی هم رفته ۱۰ نوع لباس کافی است .
بهتر است که لباس های انتخابی تان رنگ های شاد باشند و تنوع رنگی هم زیاد داشته باشد .
بیشتر از سه مدل کفش و کتونی اسپرت برای کودک بیاوری
عکاسی کودک
کودکان معمولا سوژه هایی هستند که هر عکاسی مایل به عکاسی از آنها است و اکثرشان در نگاه اول عاشقشان میشوند .
عکاسی کودک به گونه ای یک ماجراجویی هیجان انگیز در یک دنیای حقیقی است .
بچه ها عاشق شیطنت و بازیگوشی هستند و گاهی اوقات بسیار سریع و جسور میشوند .
اما تمام این خصوصیات کودکان در کنار هم اگر قرار بگیرند میتوانند تکه های یک کیک باشند و منجر به عکس های ماندگاری شوند .
اما مهم ترین چالش عکاسان در برابر کودکان چیست ؟
ناتالی نورتون عکا
چرا باید پرستار کودک داشته باشیم؟
شغل والدین:
شغل والدین یکی از مهم‌ترین عواملی است که احساس نیاز به نگهداری کودک را تشدید می‌کند. در حال حاضر مادران زیادی هستند که پس از زایمان مرخصی کوتاه مدتی دارند و باید به محل کار خود بازگردند این امر موجب می‌شود تا والدین در نگه‌داری کودک با مشکل مواجه شوند. در این راستا بهترین اقدام استخدام پرستار کودک است که قادر است بهترین خدمات را در هنگام عدم حضور والدین به فرزندشان ارائه دهد. پرستار نوزاد بر
شغل والدین:
شغل والدین یکی از مهم‌ترین عواملی است که احساس نیاز به نگهداری کودک را تشدید می‌کند. در حال حاضر مادران زیادی هستند که پس از زایمان مرخصی کوتاه مدتی دارند و باید به محل کار خود بازگردند این امر موجب می‌شود تا والدین در نگه‌داری کودک با مشکل مواجه شوند. در این راستا بهترین اقدام استخدام پرستار کودک است که قادر است بهترین خدمات را در هنگام عدم حضور والدین به فرزندشان ارائه دهد. پرستار نوزاد بر
شغل والدین:
شغل والدین:
شغل والدین:
شغل والدین:
شغل والدین:
شغل والدین:
چگونه شیر مادر تولید میشود؟

شیر مادر، شیری است که از پستان مادر برای فرزندش بدست می‌آید

زمانی که
کودک شما به دنیا می آید بافت غده ای سینه ممکن است تا دو برابر بزرگتر
شود. اما میزان شیر مادر از زنی به زن دیگر متفاوت است. این اتفاق می تواند
در اواسط یا اواخر حاملگی رخ دهد، و یا حتی بعد از اینکه کودک متولد شد.
ادامه مطلب
رشد کودک: ماه اول تا سوم
در این ماه‌ها رشد قدی و وزنی کودک بسیار
سریع است. روند رشد کودک در این ماه‌ها مشابه رشد سریعی است که طی یک ماه
اول داشته است. در این ماه کودک بین 2.5 الی 3.8 سانت رشد قدی و در حدود
907 گرم رشد وزنی خواهد داشت. این اعداد تنها نشان‌دهنده میانگین مورد
انتظار هستند و امکان آن وجود دارد که روند رشد کودک شما آرام‌تر یا
سریع‌تر باشد و یا در مقطعی رشد او به طور ناگهانی زیاد شود. اگر در سن 6
هفتگی کودک شما بیش‌ازحد بی‌قرار است یا
مشاورهٔ تربیتی

ادامهٔ پاسخ استاد علی‌اکبر مظاهری به پدری اهل مشورتدو نکته طلایی١. در محدودیت‌هایی که برای تماشای تلویزیون کودکمان قائل می‌شویم، به کودک استرس وارد نکنیم. مثلاً نگوییم یک ربع بعد، تلویزیون را خاموش می‌کنم.در این صورت، هم استرس تمام‌شدن این زمان و هم نگرانی ناتمام‌ماندن برنامهٔ تلویزیونی را به جان نحیف کودک می‌اندازیم.بلکه بهتر است بگوییم که، وقتی این برنامه تمام شد، تلویزیون را خاموش کن یا خاموش می‌کنم. ٢. محدودکردن
راهنمای مادران جوان و رفتار با نوزاد در این نوشتار آورده شده است و زمان مطالعه آن 4 دقیقه است.
همچنان که نوزاد متولد می شود مادر جوان به عنوان اولین موجود و تنها تامین کننده نیازهای وی شناخته می شود.
بنابراین تعامل سالم و سلامت هر دو برای هر دو طرف ضروری است.
کودک تازه به دنیا آمده با سرعت زیادی در حال تغییر است و ارتباط برقرار کردن با کودک و نیازهای وی، گاهی برای مادران تبدیل به چالشی بزرگ می شود.
راهنمای روانشناختی برای مادران جوانبنابراین ت
آخ مادر، مادر، چگونه توانستی این همه رنج را تاب بیاوری و دیوانه نشوی؟ چگونه صدای شکستن استخوان‌هایت را شنیدی و دم برنیاوردی؟ چگونه پسرِ شیرخواره بر دوش به دیدار مردت رفتی که آن‌سوی میله‌ها از درد شلاق‌های شب، می‌نالید؟ چگونه لب به شکوه نگشودی؟ چگونه روزگار، زخم بر زخمت افزود و تو تاب آوردی؟ چگونه آخر؟ چگونه آن همه زخم ِ زبان و توهین را نادیده انگاشتی و انگار نه انگار برخاستی و روز از نو ادامه دادی این زندگی را؟ چگونه به این انباشت انبوه
از روحیات بچه ها خبردار باشیم
_کم نیاوردن کاغذ ،برای تمام اعضای خانواده و کشیدن اعضاطوری که همه افراد در نقاشی جا بگیرندیعنی: کودک بی دقت نیست و نا توانی در برنامه ریزی ندارد .
_بچه هایی که اعتماد به نفس پائینی دارندنقاشی های کوچک و کم رنگ می کشند.
_پدر و مادرهایی که بچه را کتک می زنندمعمولا در نقاشی دست ندارند.
_گرفتن دست پدرو مادر در نقاشی ،نشانه خوبی است و بچهمعمولا خودش را در کنار فردی که بیشتر دوستش دارد می کشد.
_بچه های غمگین فقط از دو یا سه
نظریه دلبستگی توسط بالبی مطرح شده و مربوط به روابط انسانی است. به اعتقاد این نظریه:
•  انسانها به ارتباط عاطفی با یکدیگر در فضایی صمیمانه تمایل دارند.
•  شیوه رفتار والدین و به ویژه مادر تاثیر بسیار زیادی بر رشد کودک و گرایش های آتی او دارد.
دلبستگی، توانایی منحصر به فرد انسانی ما برای شکل دادن و ادامه دادن روابط با دیگران را توضیح می دهد. این نظریه معتقد است کودکان طی رابطه با دیگران، در مورد خود و دیگران چیزهایی فرامی گیرند و چگونگی کنترل
روانشناسی در تربیت صحیح کودکان
بسیاری افراد در زندگی خود خیلی حق انتخاب نداشتند و چون زندگی همیشه به آنها تحمیل شده است و حالا هم فکر می کنند وقتی آزاد هستند و انتخاب می کنند باز هم تحمیلی است. روانشناسی کودک کمک می کند که مهم ترین عامل در تربیت فرزندان ایفای تقش صحیح پدر و مادر است تا کودک بتواند تغییرات روانی صحیح از بدو تولد تا زمان بزرگسالی داشته باشد ونقض سالمی در خانواده وجامعه ایفا نماید.
روانشناسی در تربیت صحیح کودکان
ادامه مطلب
شیر مادر یکی از بهترین غذاها برای کودکان است که خاصیت فراوانی در رشد فکری وجسمی کودک دارد . در دوران شیر دهی زنان باید رژیم غذایی مطلوب داشته باشند تا شیرشان از کیفیت بالایی بر خوردار شود اما برخی عوامل باعث می شوند تا شیر مادر فاسد شود با این عوامل آشنا شوید.

ادامه مطلب
علت فاسد شدن شیر مادر چیست ؟
شیر مادر یکی از بهترین غذاها برای کودکان است که خاصیت فراوانی در رشد فکری وجسمی کودک دارد . در دوران شیر دهی زنان باید رژیم غذایی مطلوب داشته باشند تا شیرشان از کیفیت بالایی بر خوردار شود اما برخی عوامل باعث می شوند تا شیر مادر فاسد شود با این عوامل آشنا شوید.

ادامه مطلب

ادامه مطلب
تمام والدین دوست دارند فرزند آن‌ها به عنوان یک کودک باهوش و موفق شناخته شود. یک کودک باهوش در مدرسه دانش‌آموزی موفق و در جامعه فردی بدون مشکل خواهد بود. تربیت یک کودک باهوش و موفق، دوران بزرگ‌سالی او را هم به عنوان فردی پیشرو تضمین خواهد کرد. اما چگونه کودک باهوش داشته باشیم؟ تربیت یک کودک باهوش چقدر ساده است؟ پدر و مادر در مسیر تربیت فرزند خود چه موانعی را پیش رو دارند و با چه مشکلاتی مواجه خواهند بود؟ یکی از بزرگ‌ترین سوالات والدین میزا
عکس مادر و کودک در آتلیه کودک
از جمله دلایلی که مادران همراه با فرزندانشان به آتلیه کودک مراجعه میکنند علاقه ای رایج است که به تازگی سبب شده این عمل بین والدین باب شود و دوستش داشته باشند .
اگر شما هم مادری جوان هستید که دوست دارید این تجربه را در آتلیه کودک داشته باشید بهتر است این مقاله را دنبال کنید .
بیشتر بدانید: آتلیه نوزاد
باید بعضی از نکات را رعایت فرمایید :
•با توجه به سن کودکتان و راحتی اش ژست های مورد نظرتان را گلچین و انتخاب کنید .
سلامی دوباره به همراهان عزیزم. امیدوارم احوالتون خوب و دلتون شاد باشه.این پست با احترام تقدیم همگی شما همراهان و  عزیزانی که پست قبل رو مطالعه کردند و به دنبال راهکار برای رفع کولیک هستند.
❇️ مادر بعد از شیر خوردن و بین شیردادن باید به دفعات،نوزاد را بغل کند تا هوایی که وارد معده او شده با آروغ زدن خارج گردد.
❇️ بعضی از مواقع هوا در معده نیست و در روده هاست، بنابراین مالش دادن شکم و خم کردن پاها نوزاد روی شکم او کمک خواهد کرد و سبب جابچایی گا
سلامی دوباره به همراهان عزیزم. امیدوارم احوالتون خوب و دلتون شاد باشه.این پست با احترام تقدیم همگی شما همراهان و  عزیزانی که پست قبل رو مطالعه کردند و به دنبال راهکار برای رفع کولیک هستند.
❇️ مادر بعد از شیر خوردن و بین شیردادن باید به دفعات،نوزاد را بغل کند تا هوایی که وارد معده او شده با آروغ زدن خارج گردد.
❇️ بعضی از مواقع هوا در معده نیست و در روده هاست، بنابراین مالش دادن شکم و خم کردن پاها نوزاد روی شکم او کمک خواهد کرد و سبب جابچایی گا
چه چیزهایی شیر مادر را فاسد می کند؟
یکی از بیشترین غصه های مادران بعد از زایمان این است که آیا شیر خوب و کافی برای تغذیه نوزادم دارم؟در این مطلب سعی کردیم
آیا سن تربیت کودک مربوط به دوره  خاصی است؟ همه پدر و مادرها می خواهند کودک خود را به بهترین شکل تربیت کنند و از همان اولین روزهای زندگی کودک به دنبال بهترین نحوه برخورد با کودک و پرورش او هستند. اما خیلی از والدین به درستی نمی‌دانند در چه سنی چه رفتاری با کودک مناسب‌تر است. آگاهی از سن مناسب برای تربیت کودک و چگونگی آن والدین مانند راهنمایی همیشگی برای پیشبرد رفتاری متناسب با درک کودک ارائه می دهد. 

ادامه مطلب
نکاتی با توجه به مصوبه اخیر حضانتاولاًحضانت در لغت به معنی پروردن و در اصطلاح عبارت از نگهداری مادی و معنوی طفل (پرورش و تربیت) می‌باشد. لذا سپردن حضانت کودک به معنی سپردن سایر امور طفل به خصوص امور حقوقی به شخص نمی‌باشد. حضانت با ولایت که خاص پدر و جد پدری است تفاوت اساسی دارد. اگر حضانت به مادر سپرده شود ولایت پدر و در غیاب پدر، جد پدری نسبت به کودک تا زمان حیات آنان باقی است.به عنوان مثال مادری که حضانت کودک با او است و پدر طفل یا پدربزرگ ط
۱- کودک را تشویق کنید تا به دنبال چیز هایی که دوست دارند بروند و
برای رسیدن به خواسته ها و هدف هایش تلاش کند .شما نیز باید به کودک حس اعتماد را
بدهید تا او بتواند توانایی های خود را باور کند و به خودش اعتماد داشته باشد .این
موضوع عامل بسیار مهمی در به دست آوردن موفقیت کودک است .2- پدر و مادر ها نیز باید با تعیین
هدف و برنامه ریزی برای کودکان به پیشرفت آن ها کمک کنند . در تعیین هدف باید دقت
کنید که هدفی را انتخاب کنید که کودکتان را برای رسیدن به آن هد
آیا از مشکلات مادران شاغل با خبر هستید ؟ آیا می دانید این مادران از لحاظ روحی و روانی تا چه میزانی تحت فشار هستند ؟ زنان شاغل پیش از آنکه مادر شوند دغدغه کمتری داشته و همچنین در شغل خود نیز بازدهی و کارآیی بالاتری نیز دارند .
مادران ممکن بر سر این دوراهی بمانند که آیا کار خود ، موقعیت اجتماعی ، استقلال مالی ، پیشرفت کاری و غیره را انتخاب کنند یا کودک خود را ؟ برخی از مادران که ممکن است به دلایل مختلفی شغل خود را انتخاب کنند ، متاسفانه دچار سردر
بهتر است مرگ کسی را از او پنهان نکنید و با توجه به سن و سال و میزان درک و فهم او این مسئله را برای او توضیح دهید.
توضیح مرگ یکی از سخت‌ترین کار‌ها برای والدین و اطرافیان به کودکان است. به خصوص زمانی که بخواهیم مرگ عزیزی را که به کودک نزدیک بوده برای او توضیح دهیم. باید توجه داشت که فشار ناشی از مرگ نزدیکان از دشوارترین مسائلی است که ممکن است آدمی با آن روبه رو شود و این در کودکان بسیار بیشتر خواهد بود.

آنچه باید در آن دقت کرد کرد این است که نبای
امروز فهمیدم وقتی میام و اینجا مینویسم(فقط اینجا)دلم آروم میشه.
بهم میگه تو خودت خودتو عذاب میدی خودت همش چیزای بی ارزش بزرگ کردی پیش چشمت،آدمای بی ارزش اتفاقای بی ارزش.
درست میگه.
گفت بشین کتابای نخونده ت تموم کن بیا برامون از جذابیت هاش بگو،بیا بگو کدوم خط و کدوم صفحه ش تورو تحت تاثیر قرارداد!
بیا برگرد به خودِ قبلیت؛
خودِ هفته ی قبلُ و ماه قبلُ و سالِ قبلت نه!خودِ سالها قبلت!
خودِ سرخوشُ و شادت خودِ خودت!
اینکه این همه توانمندم تحسین برانگی
این عشق های تحمیلی و برخوردهای نابجای والدین در زمان کودکی.
و نوجوانی و پس از آن هم دخالت و تحمیل سلیقه ها در انتخاب کردن .
راه آینده جوانان به واکنش های تلخ و دور از انتظار و همینطور رنج آور .
از طرف فرزندان نسبت به والدین منجر خواهد شد.دعوا با پدر و مادر
برخوردهایی که موجب به وجود آمدن تضاد و درگیری میان آنها و فرزندان می شود.
مطالب و مقالات سایت ” مشاوره خانواده” توسط تیم تخصصی مشاوران و روانشناسان تهیه و پشتیبانی شده است.
 برخوردهای نابجای
انتظارات در تغذیه با شیر بطری : بشتر کودکان می توانند تغذیه با شیشه شیر را در چند ساعت بعد از تولد شروع کنند. بیشتر نوزادان حدود ۶ تا ۱۰ بار در هر ۲۴ ساعت  شیر می خورند. مقادیر تغذیه متوسط بسته به سن کودک و میزان گرسنگی که او در آن لحظه دارد متغیر است.
مقادیر تغذیه متوسط بر اساس سن کودک
کودک یک ماهه : ۲۰ fl oz (۶۰۰ میلی لیتر) در 24 ساعت
کودک دوماهه: ۲۸ fl oz(۸۵۰ میلی لیتر) در 24 ساعت
کودک سه ماهه: ۳۰ fl oz(۹۰۰ میلی لیتر) در 24 ساعت
کودک چهار ماهه: ۳۰ fl oz( ۹۰۰ میلی
بازی رفتن به پارک با کودک
آنچه تحقیقات درباره بازی رفتن به پارک با کودک می گوید:
برای کمک به رشد مغزی یک کودک، باید او را در محیط های محرک و غنی از نظر عاطفی و فکری غرق کنید.
این بازی مهارت های زبانی کودک را تکامل می دهد...برای مشاهده ادامه مطلب بر روی لینک زیر کلیک نمایید..
بازی رفتن به پارک با کودک
برخوردهای «حالی به حالی» والدین با کودکان آسیب زننده ترین رفتار با کودک است!
در این برخورد والدین هر موقع حال خودشان خوب باشد، با کودک برخورد خوبی داشته و هر زمان حالشان بد است، کودک را تخریب می‌کنند! تا زمانی که والدین با این شیوه "حالی به حالی" با کودک برخورد کنند، کودک در مورد  تصمیم هایش گیج می‌شود و فکر می‌کند مشکل از اوست و این شیوه غلط تربیتی به نسل‌های بعدی نیز تعمیم می‌یابد همانطور که رفتارهای غلط امروز والدین نیز نشان‌دهنده همی
غذای کمکی نوزاد 6 تا 8 ماهگی:در این سن، نوزاد شما احتمالا 4-6 بار در روز غذا خواهد خورد و بیشتر از 6 ماهگی اش غذا می خورد.اگر شیر می دهید، نوزادتان 6-8 اونس (180-240 میلی لیتر) در هر وعده می خورد، اما نباید بیش از 32 اونس (950 میلی لیتر) در 24 ساعت بخورد.
شما می توانید در 6 ماهگی شروع به دادن غذاهای جامد کنید.بیشتر کالری دریافتی کودک هنوز باید از شیر باشد.شیر مادر منبع خوبی از آهن نیست. بنابراین بعد از 6 ماهگی، نوزادتان به آهن بیشتری نیاز خواهد داشت. شروع کنید
رشد کودک : 4 تا 7 ماهگی
کودکان در این سن همچنان به رشد سریع ادامه می‌دهند، رشد در اندازه‌ی بدن، مهارت‌های فیزیکی و توانایی ارتباط با جهان پیرامون خود. بسیاری از مهارت‌های جدیدی که می‌آموزند می‌تواند برای خوردن غذاهای سفت‌تر و جامد به کار آن‌ها بیایید. در واقع در این زمان یا طی چند ماه دیگر، کودک شما برای اولین بار می‌تواند طعم غذایی به جز شیر مادر یا شیر خشک را بچشد. البته همچنان اصلی‌ترین غذای کودک، شیر است اما او کم‌کم می‌تواند بسیار
دریای شوکتی که به دنیای باور استاز منتهای عشق مصفای مادر استآن عطر بی بدیل که بر تارک گل استیک قطره از حضور مطلای مادر استدر واژگان کلام محبت شنیده ایاین نام زیب زیور زیبای مادر استآن در عصمتی که به عالم نشانه استاز غمزه ی نگاه وتمنای مادر استعشقی که جملگان به پناهش قدم زننداز سایه سار مقدم زیبای مادر استآن جنتی که جمله زنامش قلم زننددر زیر گام ها وقدم های مادر استناظم به قصد حرمت مادر بگو به بانگآری بهشت زیر قدم های مادر است

کل ۲-۱-۲ –۱ نوع پرورش کودک را با طبقه بندی توصیف رفتار پدر و مادر در پذیرش- رد (محور افقی) و کنترل – سهل انگاری (محور عمودی) نشان می دهد. امتیاز برچسب در هر ربع از شکل یک چگونگی رفتار  پدر و مادر در ترکیبات زمانی مختلف از پذیرش و کنترل را نشان می دهد. برای مثال پدر و مادر که رد و محدود کننده است ممکن است با برچسب ضدسختگیر مجازشمرده شود ، در حالی که یک رد پدر و مادر می تواندبصورت  بی تفاوت در نظر گرفته شود ، پذیرش پدر و مادر ممکن است مشخص به عنوان
دلایل گریه و بی قراری کودک
گریه های نوزاد می توان دلایل مختلف داشته باشد و ما در این جا مهم ترین دلایل گریه نوزاد را بررسی می کنیم.
یکی از مهم ترین علت های گریه نوزادان کولیک و نفغ شکم نوزاد است و یکی از موثر ترین روش ها در آرام
کردن گریه های نوزاد به خاطر کولیک ماساژ دادن کودک است و شما می توانید با ماساژ معده او از درد
نوزاد کم کنید. همچنین استفاده از سشوار بسیار روشی عالی برای گریه های نوزاد است چون لحظه هایی
که در شکم مادرش بوده است را تداع
می‌دونی در این وانفسای بی‌اینترنتی و اعصاب‌خوردی و خماریش، چی بیشتر از همه می‌چسبه؟آفرین. خوندنِ مطالبِ قدیمیِ وبلاگت و به وضوح مشاهده‌ی بزرگ شدنت. اون وسط مسطا هم، حذفِ چند تا نخاله از زندگیت و به جاش پیدا کردنِ چندین تَن که از جنسِ خودِ خودِ خودتن. اون گوشه موشه‌هاش هم دلت برای عده‌ای که یهو بی‌خبر رفتن هم تنگ میشه. مثل عرفان...
چیکار کنم نوزادم چاق بشه؟
تپل شدن کودک آرزوی هر مادری است و فکر می کنند در صورتی که بچه ها چاق باشند حتما در سلامت
کامل هستند به همین دلیل به دنبال راه هایی برای افزایش وزن کودکان هستند.
مادر ها با تقویت کردن بدن خود می توانند شیر خود را تقویت کنند و باعث مقوی شدن شیر شود.
زیرا که کودک با شیر مادر می تواند وزن بگیرد و این راه یکی از مطمئن ترین و ساده ترین روش تپل
شدن کودک است.مادر می تواند از مواد غذایی که موجب افزایش شیر می شود استفاده کند که
سال
امروز در دفتر، دو بیمار باردار را دیدم که به شدت نگران حرکات نوزاد بودند. بیمار الف نگران این بود که نوزاد تقریبا به همان اندازه عادی حرکت نمی‌کند، در حالی که بیمار ب از ورزش آینده او می‌ترسید.
آنچه که "عادی" برای حرکت کودک در دوران بارداری در نظر گرفته می‌شود، بسیار متفاوت است. این ممکن است به درک این مساله کمک کند که کدام حرکات غیرطبیعی هستند و زمانی که شما باید به تامین‌کننده خود زنگ بزنید
تسریع
به عنوان یک نویسنده، من بیش از حد برای اغلب
چند نکته درباره ی آماده سازی کودک برای شیشه گرفتن:

بهداشت را رعایت کنید: قبل از اولین تغذیه، بطری ها را طبق دستور بسته بندی بشویید یا استریل کنید.
شیر را گرم کنید: برای گرم کردن شیر مادر یا شیرخشک از یک بطری گرم یا آب گرم استفاده کنید. (از ماکروفر استفاده نکنید). قبل از تغذیه کودک، کمی از شیر را روی قسمت داخلی مچ دست امتحان کنید.
به علاقه ی کودک خود اهمیت دهید: اگر کودک شما شیر گرم دوست ندارد ، می توانید آن را کمی سرد کنید یا دمای آن را به دمای ا
نکات مهم عکاسی کودک 
بیشتر بدانید: آتلیه نوزاد
در وبلاگ استودیو بن سای تا به حال چندین بار مطالبی راجع به عکاسی کودک و عکاسی نوزاد برای تان نوشته ایم .
که میتوانید با رفتن به صفحه ی اصلی عکاسی کودک آن ها را پیدا و مطالعه کنید .
اما به دلیل حساسیت بالای این نوع عکاسی بهتر است که تنها به یکی دوتا مطلب افاقه نکنید و بیشتر راجع به آن مطالعه کنید .
اگر باقی مطالب منتشر شده داخل وبلاگ استودیو بن سای را خوانده باشید نکات زیادی را آموخته اید اما علاوه ب

منظور از رشد اجتماعی این است که فرد بتواند به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کند و رشد و نمو لازم را برای برقراری روابط اجتماعی به دست آورد .بسیاری از روانشناسان و جامعه شناسان معتقدند  تجاربی که کودک در سالهای اولیه زندگی در محیط خانواده به دست میاورد زیربنای شخصیت و رفتارهای بعدی او را شکل میدهد خانواده در شکل گیری اندیشه ها -گرایشها - تمایلات - عادتهای اجتماعی کودک نقش مهمی دارد
مواردی که در خانواده موجب رشد اجتماعی کودک میشود شامل موار
مهر بی تناسب  معنایش این است که پیوسته به همسرمان فکر می کنیم و اسمش را عشق می گذاریم و اجازه می دهیم تا احساسات و رفتارمان را کنترل کند. 
می دانیم که به سلامتی مان لطمه می زند، می دانیم که حال مان را خراب می کند و با این حال نمی توانیم از آن دست بکشیم. هیچ زنی برحسب اتفاق گرفتار مهر بی تناسب نمی شود. آنچه می خوانید ویژگی های  زنانی است که مهر بی تناسب دارند:
در خانواده ای ناسالم بزرگ شده اید که به نیازهای تان بهای لازم داده نشده است.
نیازهای اح
حیطه حرکات ظریف در کودکان 5 ساله
پیش از پاسخ دادن مطمئن شوید که هر فعالیت را در مورد فرزندتان مشاهده یا تجربه کرده اید .١-از کودک بخواهید تا با یک مداد، روی خط زیر و در امتداد آن یک خط بکشد.آیا کودک هنگام کشیدن یک خط برروی خط زیر،حداکثر تا دوبار از خط خارج می شود؟(اگر کودک سه بار از خط خارج می شود پاسخ "گاهی" راعلامت بزنید.)٢-از کودک بخواهید تا تصویر یک آدم را بر روی یک ورق کاغذ سفید بکشد.می توانید به کودک بگویید"عکس یکدختر یا پسر را بکش." اگر او آدم
کودک آزاری ! پدیده ای که در حال حاضر بسیار فراگیر شده است، کودک آزاری می باشد. کودک آزاری که یکی از جنبه ها آن تنبیه کودک می باشد بر خلاف تصور مردم نوعاً توسط پدر و مادر طفل انجام می پذیرد.
این عمل در حالی از سوی والدین انجام می شود که متاسفانه قانون مجوز انجام این امر را به آنها داده است.
ماده ۱۱۷۹ قانون مدنی بیان می دارد: ابوین حق تنبیه طفل خود را دارند، ولی به استناد این حق نمی توانند طفل خود را خارج از حدود تادیب تنبیه نمایند.
از طرفی دیگر قان
امپاتی (empathy ) چیست؟
 "امپاتی" به معنی خود را به جای دیگران قرار دادن است.
 مادری کودکش را به گردش می برد.
  او خیلی خوشحال است اما کودک زار زار گریه می کند. 
مادر ابتدا دلیل گریه کودک را نمی فهمد
 اما وقتی خود را جای کودک می گذارد و از دید
 کودک به جهان می نگرد ،
 تازه متوجه می شود کودک فقط پاهای آدمها را می بیند ، 
و در این شلوغی چیز دیگری نمی بیند. 
از این پایین دنیا خیلی خسته کننده است.
 هرچه توانایی امپاتی در شما افزایش پیدا کند ،
 ارتباطهای صم
.اگر در رودروایسی قرار گرفتید به دیگران توضیح دهید چرا این موضوع برای شما اهمیت دارد .
با مهربانی از کودک خود بپرسید :
آیا دوست داری دست بدهی یا نه؟
آیا دوست داری روبوسی کنی یا نه؟
پرسیدن
این سوالات از کودک حس امنیت و احترام و اعتماد به نفس میدهد.و باعث میشود
کودک دریابد حریم خصوصی دارد و مهارت نه گفتن در شرایط مختلف را یاد
بگیرد.
این موارد در پیشگیری از آزار جنسی کودکان بسیار اهمیت دارد.
شما به عنوان اولین مربیان کودک، شوخی و طنز را بخشی از زندگی روزانه خود قرار دهید و برای ایجاد زمینه شکوفا شدن استعدادهای شوخ طبعی کودکانتان تلاش کنید نه اینکه تحمیلی برای طنز پرداز شدن کودک خود باشید.
شادی رایگان نیست، خانواده ها باید بهای لازم را برای شوخ طبعی کودکانشان بپردازند به این ترتیب که، در گفتگوهای محاوره ای و روزمره خود از طنز استفاده کنند و نگرش طنز را نیز در خود تقویت کنند. برای کسب شوخ طبعی باید تلاش کرد. شما با پرورش مهارت شوخ
بخش تخصصی نوزاد(تم زیبای پاییزی)
آتلیه سنترال با دکورها و ایده های نوزادی به روز در خدمت همشهریان عزیز میباشد.
آتلیه سنترال جهت عکاسی نوزادی داری چندین لباس نوزادی میباشد که در نوع خود زیبا و منحصر به فردند.برای مشاهده نمونه کارها ما را در اینستاگرام دنبال کنید:centralstudio.gallery 
بخش تخصصی کودک آتلیه سنترال 
بخش تخصصی کودک آتلیه سنترال در شیراز و صدرا با بروزترین دکورهای کودک در شهر شیراز در خدمت ههمشهریان عزیز است.
خدمات اتلیه مادر و کودک آتلی

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها